آموزش بازی کیریپتوکیتیز (Crypto Kitties)

آموزش بازی کیریپتوکیتیز (Crypto Kitties)

آموزش بازی کیریپتوکیتیز (Crypto Kitties)

 چند نکته :
۱. بصورت برنامه و اپلیکیشن وجود ندارد و کاملاً تحت وب انجام می‌شود.
۲. فقط برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم می‌توان این بازی را انجام داد.
۳. کیف پول متاماکس (METAMASK) را باید به صورت افزونه بر مرورگر دانلود و نصب کرد.
۴. داشتن مقداری اتریوم برای خرید گربه در کیف پول متامسک لازم است.

با توجه به اینکه بازی تحت وب انجام می‌شود ابتدا وارد سایت cryptokitties  می‌شوید. (برکلمه کلیک کنید). در صفحه اول بر گزینه Get Your Own Kittiey کلیک می‌کنید و اکانت خود را می‌سازید. در مرحله بعد باید کیف پول متامسک (METAMASK) را بر مرورگر خود اضافه نمایید. با توجه به مرورگری که دارید(فقط فایرفاکس و کروم از بریو BRAVE پشتیبانی نمی‌کند) وارد فروشگاه شده و به صورت رایگان کیف پول متامسک را دانلود و به مرورگر خود اضافه می‌نمایید.
 در مرحله بعد شما باید برای خرید گربه های نر و ماده اندکی اتریوم را به کیف پول انتقال دهید گربه ها با توجه به ویژگی‌هایی که دارند قیمت گذاری می‌شود و از ۰.۰۰۳ETH تا۱۰۰.۰۰۰ETH قیمت دارند. راحت ترین راه برای خریدن گربه ها استفاده از Marketplace است.(بر روی کلمه کلیک کنید تا انواع گربه‌ها و قیمت‌انها را ببینید)

 بعد از کلیک بر گربه انتخابی مبلغ آن را به صورت واقعی با اتریوم پرداخت می‌نمایید. برای واریز کردن اتریوم به کیف پول متامسک همچون سایر کیف پول ها عمل می کنید و آدرس آن را به صرافی که اتریوم را خریداری کرده‌اید می‌فرستید.

 پرورش گربه ها :
گربه های خریداری شده می‌توانند نقش مادر یا پدر را ایفا کنند.
برای پرورش شما به دو گربه نیاز دارید که به انتخاب خودتون یکیشون
ماده (DAME) و دیگری نر (SIR) است.
با انتخاب هر کدام و زدن دکمه BREED به عنوان نر (SIR) انتخاب می‌شود.
بعد از آن بر گزینه Sir with My Kitties کلیک کرده تا بتوانید گربه ای را که می‌خواهید به عنوان ماده عمل نماید انتخاب کنید. بعد از آن رویOk Give Them Some Privacy کلیک کرده تا عملیات بچه‌گربه سازی انجام شود.

 اگر که نمی‌خواهید ۲ گربه بخرید می‌توانید تنها با خریدن یک گربه آن را به عنوان ماده با گربه اشخاص دیگر ترکیب کنید. برای این کار فی تراکنش در نظر گرفته می‌شود (اول و آخر باید پیاده‌شی)

دو قانون در این بازی وجود دارد :
۱. جفت گیری والد با فرزندان ممنوع است.
۲. جفتگیری محارم نیز ممنوع می‌باشد (فرزندان با یکدیگر).

 بلاکچین اختصاصی :
بعد از یک هفته که این بازی بر بلاکچین اتریوم راه‌اندازی شد حدود ۱۵ درصد از تراکنش‌های بلاکچین را به خود اختصاص داد که به علت مقیاس پذیری کم اتریوم توسعه‌دهندگان تصمیم به راه اندازی بلاکچین خود با نام(flowblockchain) گرفتند. در پست بعد به طور ویژه به این بلاکچین آینده‌دار خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

نکته آخر : با این بازی شما وقت و پول واقعی برای گربه های مجازی صرف می‌کنید.
سوال این است، آیا واقعا ارزش دارد؟

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.