آيا زمستان رمزارزها- Crypto Winter فرا رسیده است؟

آيا زمستان رمزارزها- Crypto Winter فرا رسیده است؟

آيا زمستان رمزارزها- Crypto Winter فرا رسیده است؟

الگوی تقاطع مرگ- Death cross(یکی از عوامل پیش‌بینی سقوط قیمت بیت‌کوین) در ۱۹ جون اتفاق افتاد و در پی آن اخبار سرکوب‌های شدید چین و کاهش چشمگیر علاقه نهادهای سرمایه‌گذاری نیز بر ایجاد حس ترس بازار افزود. با تمامی این عوامل بیت‌کوین به نظر قادر نیست به این زودی سطح قیمتی بالایی را رقم بزند. در همین راستا برخی مانند تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان و دیلی اف‌ایکس DailyFX، معتقدند زمستان رمزارزها – crypto winter آغاز شده است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال به نقل از پیتر هنکس-Peter Hanks، تحلیل‌گر DailyFX، در آینده قابل پیش‌بینی مشاهده کندل‌های قرمز در مقایسه با کندل‌های سبز آسان‌تر خواهد بود: “من فکر می‌کنم بیت‌کوین ضررهای بیشتری خواهد کرد. اگر به زیر ۳۰ هزار دلار شکسته شود، زمستان کریپتو مطمئناً دوباره اتفاق خواهد افتاد. نیکولاس پانیگیرتزوگلو-Nikolaos Panigirtzoglou، تحلیل‌گر جی‌پی‌مورگان نیز می‌گوید به نظر نمی‌رسد بیت‌کوین هنوز اعتماد سرمایه‌گذاران نهادی را جلب کرده باشد. زیرا اغلب از خرید در ریزش‌ها خودداری کرده‌اند.

اما تحلیل‌گران و کارشناسان دیگری نیز هستند که خلاف این نظر را دارند. برای مثال جان بولینگر- John Bollinger سازنده اندیکاتور بولینگربند- ‌Bollinger bands معتقد است که ۳۰ هزار دلار کف قیمت بیت‌کوین است. از طرفی مدیر عامل FTX، سم بانکمن فراید-Sam Bankman-Fried، نیز می‌گوید موسسات برای سرمایه‌گذاری در بازارهای کریپتو کماکان مشتاقند اما منتظر زمان مناسب برای ورود هستند.

گزارش‌های وبسایت‌هایی مانند گلسنود-Glassnode و نانسن-Nansen نیز خبر از یک جریان ثابت در استیبل‌کوین‌ها می‌دهند. مانند روندی که آخرین بار در حمایت تسلا از بیت‌کوین در ماه مارچ بوجود آمد. اگر بازهم اوضاع همانطور پیش برود این جریان ثابت می‌تواند نشان از ایجاد فشار خرید مورد نیاز بیت‌کوین و بالا رفتن قیمت شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.