آینده اوراکل‌ها – ORACLES

آینده اوراکل‌ها – ORACLES

آینده اوراکل‌ها – ORACLES

 اوراکل یک واسطه است بین قراردادهای هوشمندِ شبکه بلاکچین و دنیای واقعی. اوراکل تمامی اطلاعات دنیای واقعی را می‌گیرد و آن را به شبکه بلاکچین می‌فرستد و قراردادهای هوشمند آنچه را نیاز داشته باشند انتخاب می‌کنند و مورد استفاده قرار می‌دهند.

 ممکن است با خودتان بگویید واقعا یک قرارداد هوشمند چرا باید به اطلاعات دنیای واقعی نیاز داشته باشد؟ قرارداد هوشمندی را تصور کنید که در صورتی که شما روزانه ۱۰۰۰ کالری بسوزانید به شما ۱۰ دلار بدهد اما این قرارداد هوشمند از کجا باید بفهمد که میزان کالری سوزانده شده توسط شما به حد معین رسیده است تا بتواند پول را به شما پرداخت کند. اینجا را اوراکل‌ها وارد کار می‌شوند : اطلاعاتی از ضربان قلب تعداد قدم ها و مسافتی که شخص دویده را توسط ساعتهای هوشمند یا گوشی‌های هوشمند به دست می‌آورند و آن را به قراردادهای هوشمند شبکه بلاکچین می‌فرستند تا صحت عملکرد شما را بسنجند و پول را به شما تقدیم کند.

 در سال‌های آینده مردم در دنیای دیجیتال زندگی خواهند کرد و آواتار خاص خودشان را خواهند داشت. پروژه‌های چون MANA و TVK دنیای مجازی را ساختند که انسانها در آن زندگی کنند در دنیای مجازی انسان‌ها با انجام دادن یک سری از کارها به دستاوردهای خاص می‌رسند سنجش عملکرد این افراد توسط اوراکل‌ها صورت می‌گیرد و در صورت تایید توسط قراردادهای هوشمند دارایی‌های خاص به افراد بازی کننده تعلق می‌گیرد.

 آن روزی را تصور کنید که دیگر به پلیس راهنمایی و رانندگی نیازی نباشد و اگر تصادفی صورت بگیرد،اطلاعات از طریق دوربین‌های خیابان و سنسورهای ماشین با کمک اوراکل ها به قراردادهای هوشمند ارسال می‌شود تا مقصر مشخص شده و برگه جریمه صادر شود. همزمان این اطلاعات به شرکت‌ بیمه برای مشخص شدن میزان خسارت ارسال می‌شود و با استفاده از قراردادهای هوشمند خسارت از حساب شخص مقصر کم شده و به شخص آسیب دیده منتقل می‌شود.

 این دنیایی که ترسیم کردیم دور نیست. تصور کنید داده های هواشناسی اطلاعاتی را بدهند که توفان بسیار سختی در پیش است اوراکل‌ها با به دست آوردن این اطلاعات آنها را تجزیه و تحلیل کرده و به قراردادهای هوشمند می‌فرستد و قراردادهای هوشمند متناسب با برنامه‌ای که در آنها نوشته شده اند ماشین های خودکار را آماده به کار می‌کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی سریعاً وارد عمل شوند.

فیلم های تخیلی سریع‌تر از آنچه تصور کنید درحال واقعی شدن هستند…

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.