ارز بند پروتکل( Band Protocol) چیست ؟

ارز بند پروتکل( Band Protocol) چیست ؟

ارز بند پروتکل( Band Protocol) چیست ؟

رقیب سرسخت چین‌لینک (CHAINLINK) با همان اهداف یعنی : پلی بین دنیای واقعی و بلاکچین به منظور انتقال اطلاعات به خارج و داخل شبکه بلاکچین اما با تفاوت‌هایی مشخص مثلاً :
۱. چین‌لینک از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز می‌خواهد تا دقیقا مشخص کنند که می‌خواهند اطلاعاتشان توسط کدام نودهای اوراکلی تامین بشود و دقیقاً چه نوع اطلاعاتی مد نظرشان است. اما بند به خاطر استفاده از نوع خاصی از اوراکل‌ها این محدودیت را از بین برده است.

۲. یکی دیگر از ویژگی هایی که Band Protocol را نسبت به چین لینک برتری می‌دهد سرعت بالای تراکنش ها و کارمزد کم آن در ازای انجام وظیفه است.

۳. چین‌لینک بر شبکه اتریوم قرار دارد که با مشکلات مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می‌کند اما بند پروتکل از شبکه بلاکچین خاص خود استفاده می‌کند که با کمک پروژه کازماز (cosmos) توسعه داده شده است.

 پروژه بند کوینی به نام BAND دارد که سه وظیفه مهم را عهده‌داراست :

۱.شرکت در ذخیره سازی (staking) : افراد می‌توانند با ذخیره کردن ارز بَند در تایید تراکنش‌ها و گرفتن سود شرکت کنند.

۲. اداره و مدیریت : با توجه به نوع الگوریتم اجماع(Dpos) افراد دارای ارزِ این پروژه می‌توانند در رای گیری‌های مدیریتی شرکت کنند.

۳. وثیقه‌ای برای صدور توکن‌های دیتاست.

 امکانات پروژه بند 

۱. پورتال مدیریت دیتا :

کاربران با استفاده از این قسمت می‌توانند توکن‌های دیتاست را بخرند و اینکه اینها را در اختیار ذخیره کنندگان قرار بدهند و به صورت غیر مستقیم در رای گیری‌ها و تصمیم های مدیریتی شرکت کنند همچنین از سود ذخیره کردن نیز بهره ببرند.

۲.بررسی دیتا :

کاربران بدون محدودیت زمانی هر گاه که بخواهند می‌توانند بدون درخواست از قرارداد هوشمند دیتای مورد نظر خود را مشاهده کنند.

۳. کیف پول بند :

کیف پولی مبتنی بر غیرقابل کنترل بر دارایی های شما که برای نگهداری توکن های بند و توک های دیتاست ساخته شده است.

با وست ایران همراه باشید در مقالات آینده به صورت کامل تر به  تحلیل و توضیح این ارز خواهیم پرداخت.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.