hopr چیست ؟

hopr چیست ؟

hopr چیست ؟

یکی از پروژه‌های عالی که شرکت های بزرگی چون بایننس و SPARK DIGITAL CAPITAL و CABALLEROS CAPITAL و STAKELY.VC و FOCUS LABS بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بایننس با یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری مهر تاییدی بر خوب بودن این پروژه زده. (ادامه پارتنرها و سرمایه گذاران در عکس آمده).

 این پروژه یک هدف بزرگ و جاه‌طلبانه دارد : انتقال تمامی دیتاهای شما چه ماشین چه خانه(به صورت NFT باشد) چه ارز چه عکس شما به صورت کاملا محرمانه و خصوصی. این پروژه ابزاری منبع باز ایجاد کرده که می‌توان با آن اکوسیستمی برای وب ۳ ایجاد کرد. HOPR به عنوان لایحه صفر عمل می‌کند یعنی می‌شود به روی آن بلاکچین و وب۳ توسعه بیابد.

 افرادی که به این پروژه وصل بشوند (نودها) در ازای کاری که به آنها محول بشود توکن این شبکه یعنی HOPR می‌گیرند. تیمی که این پروژه را به پیش می‌برد شامل دکتر سباستین بِرگل است کسی که در سوئیس باعث تکمیل پیش‌نویس DLT شد (در پست بعدی به آن خواهیم پرداخت)دکتر سباستین رهبر این پروژه است که از چندین هکر بلاکچین کمک گرفته که برخی از آنها موفق به برنده جایزه سیلیکون ولی شده‌اند. همراه این شخص ریک‌کریگر است که برنده جایزه FIN TECH می‌باشد.

 توکن اختصاصی این شبکه HOPR نام دارد و در سه زمینه کاربرد دارد :

۱. پرداخت:
استفاده اصلی از توکن زمانی است که از شبکه برای ارسال خصوصی و محرمانه داده‌ها استفاده می‌شود و برای پرداخت هزینه‌ها توکن مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که به عنوان نود (Node) در شبکه کار می‌کنند اطلاعات شخص فرستنده را به صورت رمزنگاری دریافت می‌کنند و اطلاعات دوباره رمزنگاری می‌شود سپس حق الزحمه نودها به صورت توکن HOPR پرداخت می‌شود.

۲. سهام :
افرادی که به عنوان نود فعالیت می‌کنند با استفاده از مکانیسم STAKING توکن کسب میکنند. هرچه تعداد توکن‌های بیشتری به عنوان سهام قفل کرده باشند مقدار وظایف بیشتری به آنها محول خواهد شد و در نتیجه تعداد توکن‌های بیشتری خواهند گرفت. نودها همچنین از طریق انتقال ترافیک درآمد کسب می‌کنند. انتقال ترافیک، بخش مهمی از این شبکه غیرمتمرکز که به محرمانه بودن اطلاعات کمک می‌کند(مفصله مکانیسمش)

۳. رای :
شخصی که دارای توکن باشد می‌تواند در مورد پیشنهادهای موثر به شبکه رای بدهد و در صورتی که این پیشنهادها رای بیاورد اجرای می‌شود. از جمله بالا رفتن فی و کارمزد و سایر پارامترهای تکنیکالی شبکه.

با ما همراه باشید در مقالات بعدی به صورت  تکمیل به تحلیل و توضیحات تکمیلی این ارز خواهیم پرداخت.

اشتراک گذاری این مقاله

۱۸ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.