اصول بازار سرمایه

اصول بازار سرمایه

اصول بازار سرمایه

شش اصل مهم بازار سرمایه برای کسانی که میخواند در بازار سرمایه به موفقیت برسند :

 ۱) قمار نکنید
بدون مدیریت سرمایه و در نظر گرفتن میزان زیان و سود(ریسک به ریوارد) وارد سهمی شدن و رفتن به معامله پر ریسک برای کسب سود در حداقل زمان یک نوع قمار هست که ممکن است سرمایه اتان را به خطر بیاندازد.

 ۲) منظم باشید
نظم در بازار سرمایه یکی از ارکان مهم می باشد سعی کنید معاملاتتان را مکتوب کنید و نقاط ضعف و قوت خود را یادداشت نمایید از معاملاتتان درس بگیرید و همیشه در حال آموزش دیدن باشید در خرید و فروش هایتان نظم را رعایت کنید و سبدتان را نیز منظم بچینید و درصد های خریدتان سعی کنید تقریبا به یک میزان باشد.

 ۳) متعهد باشید
به خود تعهد بدهید یک معامله گر باید ابتدا شخصیت معامله گری را برای خود تقویت کند تعهد بدهید که قمار نمیکنید تعهد بدهید که منظم باشید تعهد بدهید که طمع نکنید به حد سود و زیان خود متعهد باشید یک شخص متعهد همیشه در هر جایی پیروز است.

 ۴) مستقل باشید
بدون بررسی و صرفا با گفته فردی وارد معامله نشوید زیان کنید اما با نظر خود زیان کنید و از زیانتان لااقل درس بگیرید که سود این درس بسیار با ارزش تر است در معاملاتتان کاملا مستقل عمل نمایید از نظرات استفاده کنید بررسی کنید و در آخر تصمیم درست را خودتان بگیرید.

 ۵) صبور باشید
مهمترین اصل بازار سرمایه صبر است شکارتان را مانند تمساح صید کنید عجولانه وارد معامله ای شدن سودی در بر نخواهد داشت و عجولانه معامله ای را بستن زیان خواهد داشت.

 ۶) طمع نکنید
طمع آفت معامله است به سودی که بازار برایتان مقرر ساخته قانع باشید و بالاتر از هدفتان طمع نداشته باشید که تمام زیان از طمع زیاد معامله گر هست.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.