اگر سیستم مالی سنتی به ارز ملی (CBDC) منتقل شود:

اگر سیستم مالی سنتی به ارز ملی (CBDC) منتقل شود:

اگر سیستم مالی سنتی به ارز ملی (CBDC) منتقل شود:

اگرسیستم مالی سنتی به ارز ملی (CBDC) منتقل شود ،۲ سناریو برای مدیر عامل DeFi – INDEX موجود است

سیستم مالی سنتی نمی تواند از مالی غیرمتمرکز (DeFi) فرار کند. به گفته Jonathan DeCarteret  مدیرعامل صندوق رمزگذاری شده  INDX : سرمایه ،حرکت قبلی به ارزهای دیجیتال قطعاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت پس دو سناریو ممکن است.

DeFi سالهای نوری از سیستم مالی سنتی جلوتر است ، اما آیا بانک ها در مقطعی این عقب ماندن را جبران می کنند یا اینکه تقریباً منسوخ می شوند؟ دكارترت دریافت كه این سوال ارتباط تنگاتنگی با ظهور ارزهای دیجیتال بانك مركزی (CBDC) دارد. در حالی که چین در حال آماده سازی برای راه اندازی یوان دیجیتال خود است ، “نسخه بلاکچین دلار آمریکا اکنون فقط یک اطمینان ریاضی است.” و اگر سیستم مالی سنتی به ارز دیجیتال تحت کنترل دولت مهاجرت کند دو سناریو در رابطه با DeFi بازی می کند:

  •  DeFi فوق العاده شارژ می شود و سیستم مالی سنتی که به تریلیون دلار می رسد ،ناگهان به این اکوسیستم جنینی که در حال حاضر داریم تزریق می شود.
  • یا سیستم مالی سنتی شروع به وام گرفتن ، تکثیر و کپی کردن پروتکل های DeFi می کند ، اما به روشی کاملاً سنتی ، نگهداری و نظارتی انجام می دهد.

دكارترت بگفت: “حدس من این است كه احتمالاً ترکیبی از این دو وجود خواهد داشت.”

مدیرعامل INDX گفت : منابع سیستم های مالی سنتی كه تنها منبع نوآوری آنها از شركتهای fintech تأمین شده است ، DeFi را “برای یادگیری و انطباق با اهداف خود” جستجو می كند. در مقایسه ، ما شاهد سطحی از اتوماسیون و خدمات مالی بدون اصطکاک در DeFi هستیم که تاکنون دیده نشده است. “و این تصور که ما اکنون می توانیم این بلوک های بدون الگو را بگیریم و شروع به جمع آوری آنها برای ساخت پروتکل های کاملاً جدید یا بسیار پیچیده کنیم ، کاری است که امور مالی تجارت هرگز نتوانسته است انجام دهد.

DeFi به منبع شروع خود بازگشت ،به جامعه ای که می خواهد بازارهای مالی را دموکراتیک کند ، و این جامعه موفق به حل برخی از موانع پیش روی مالی سنتی شده است ، مانند نقدینگی که DeFi با سازندگان بازار خودکار حل کرد. علاوه بر این ، پروژه هایی مانند (Synthetix SNX) که اجازه می دهد تقریباً در معرض هرگونه سهام یا دارایی در رمزنگاری از طریق دارایی های مصنوعی قرار گیرد ، یک جهش بزرگ به جلو است که مالی سنتی فقط نمی تواند آن را انجام دهد ، به دلیل ساختارهای اساسی که از آن تشکیل شده است.

مارک آندرسن [از بنیانگذاران نیروگاه VC آندرسن هوروویتز] با صراحت گفت که این نرم افزار دنیا را خواهد خورد. خوب  برخی از افراد وجود دارند و من شروع به جمع كردن خودم در آن گروه می كنم كه معتقدند DeFi منابع مالی را خواهد خورد.

از کشاورزی گرفته تا بیمه
در حالی که بسیاری از اعضای Cryptoverse از رونق استخراج نقدینگی در سال ۲۰۲۰ آگاه هستند ، INDX از سال ۲۰۱۷ به تولید محصول ادامه داده است .مدیرعامل این شرکت گفت: بسار زیبا و حبوب است که ما فکر کردیم ساختن یک صندوق توکن دار که به افراد فقط با در اختیار داشتن رمز INDX برای قرار گرفتن در معرض ا دارایی های بازده فنی ، یک راه حل بسیار زیبا باشد.

با این حال ،چیزی که در مورد رمزنگاری وجود دارد این است که شما همیشه باید دو قدم جلوتر بمانید زیرا سرعت آن بسیار سریع است. بنابراین شش ماه پیش ، این شرکت به یک تصمیم استراتژیک رسید که کل تجارت خود را در یک پروتکل بیمه DeFi متمرکز کند که واقعاً خروج از صندوق توکنی است که ما برای آن شروع کرده ایم.

این پروتکل که Jellyfish نامیده می شود ،به کاربران این امکان را می دهد حق بیمه اسمی روزانه خود را دریافت کنند به عنوان مثال: بیت کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) بیمه شده  که می تواند در هر زمان لغو شود و از ۹۰٪ بیمه شده دارایی خود محافظت می کند مدیر عامل INDX گفت:  در صورت تخریب بیش از ۱۰ درصد دارایی بیمه شده بلافاصله آن را به ثبات کوین مبدل می کند و با افزایش قیمت آن ،مجدداً به آن دارایی بازمی گرداند. استدلال DeCarteret این برنامه فوق العاده ای برای سرمایه گذاران سازمانی است که می خواهند از نوعی محافظت از قیمت در برابر نوسان برخوردار شوند ،ائ همچنین اضافه کرد که این پروتکل همچنین اجازه می دهد موقعیت های بدهی وثیقه ای باز شود پس بنابراین کاربران می توانند بدون خطر تصفیه معامله خود را انجام دهند.

مدیر عامل INDX گفت : در حال حاضر ، یک تیم ۱۴ نفره از توسعه دهندگان در حال کار بر روی Jellyfish به صورت تمام وقت هستند و این چیزی است که ما در سال آینده MVP [حداقل محصول قابل اطمینان] را تا Q1 خواهیم داشت. 

پدیده کاملا رمزنگاری شده
علاوه بر چتر دریایی INDX در حال کار بر روی یک پروتکل وام فلاش است.

در DeFi ، ما شاهد ظهور انقلابی در بازارهای مالی هستیم که در آن کدهای غیر عادی ،بی اعتماد و بدون اجازه قادر به ارتباط و تعامل با یکدیگر در نانو ثانیه هستند تا نسخه های معادل محصولات مالی ساختاریافته و خدمات مالی را که در تجارت و همچنین برخی از خدمات و پروتکل های کاملاً بدیع و اصلی مالی که هرگز ، مانند جامعه ای که قبلاً شاهد آن بوده ایم ارائه دهند. 

و آنچه که من به ویژه با آن در ارتباط هستم استقرار وام های فلاش است که در امور مالی سنتی نمونه مشابه ندارد  و آنها کاملاً یک پدیده رمزنگاری شده هستند. 

دكارترت گفت : این این وام های سریع را برای همه باز می كند

این پروتکل که Flashpoint نامیده می شود و برای کاربران که رمزگذار نیستند ، نوابغ آربیتراژ نیستند برای رفتن به سایت Flashpoint قفل کردن برخی از وجوه و هر سود Flashpoint که از این فرصت های داوری فلش وام بدست می آورد توزیع می شود افرادی که در این پروتکل قفل شده اند. ” 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.