ایران مزایای استخراج بیت کوین را ارزیابی می کند

ایران مزایای استخراج بیت کوین را ارزیابی می کند

ایران مزایای استخراج بیت کوین را ارزیابی می کند

در حالی جلوگیری پلیس از صنعت استخراج معادن بیت کوین ایران را متلاشی کرده است ،هم اکنون تطابقی بین یک ارز غیرمجاز و کشوری که دارای تورم بالا میباشد و زمانی کاملاً مناسب به نظر می رسید زیر سوال رفته است.

ایران به عنوان یک ابرقدرت رمزنگاری شده در خاورمیانه به پاکستان می پیوندد ،که بخشی از دلیل آن ارزان بودن قیمت برق یارانه ای و همچنین افزایش فعالیت پس از تأیید استخراج بیت کوین به عنوان “فعالیت صنعتی” برای نیروگاه های برق در سال ۲۰۲۰ تخمین زده شده است که بیش از ۱۰۰۰ شخصیت حقوقی در حال حاضر به فعالیت های معدنی مشغول هستند.

با این تفاسیر که تاریخچه کوتاه استخراج ارزهای رمزپایه در این کشور همیشه موفق نبوده است. مقامات در ماههای اخیر دست به تعطیلی حداقل هزار مزرعه غیرقانونی زده اند و قیمتهای بیت کوین در زمان معین نسبت به بقیه جهان به دلیل تقاضای زیاد در هنگام فرار سرمایه گذاران از ریال ،که به سرعت در حال تورم است قیمت نادرستی دارند.

اکنون کشور در حال قطع شدن مکرر برق در مراکز بزرگ جمعیت منبع اصطکاک دیگری ظاهر شده است.

در شانزدهم ژانویه ۲۰۲۱ چندین رسانه گزارش دادند که ایران در بیشتر کشور دچار خاموشی شده است. گزارش های رسانه های اجتماعی حاکی از آن است که قطعی برق قبل از قطع برق در شانزدهم بسیار ناچیز بوده است ،اما در طی دو هفته گذشته چندین شهر دچار خاموشی شده اند.

مقامات به سرعت معدن کاری بیت کوین را مقصر این وقفه ها معرفی کرده و حملات پلیس را برای عملیات غیرقانونی استخراج معادن منتشر کرده اند ،اما برخی از کارشناسان فکر می کنند دولت به راحتی به دنبال بهانه هایی برای یک شبکه برق فرسوده است.

کاوه مدنی ، معاون سابق اداره محیط زیست ایران ، روز پنجشنبه در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت که بیت کوین یک “قربانی آسان” بود و “دهه ها” سومدیریت اداری به احتمال زیاد دلیل اصلی آن است.

علاوه بر این اگرچه ممکن است معادن خرده فروشی در حال حاضر به عنوان یک گوسفند برای دولت عمل کنند ، اما واضح است که مقامات کاملاً به ارز رمزنگاری شده پشت نمی کنند. همین ماه گذشته بیت کوین برای تسهیل پرداخت واردات از ونزوئلا استفاده شد.

گرچه ممکن است در حال حاضر این رابطه سنگین باشد ، اما به نظر نمی رسد این پایان بیت کوین در ایران باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.