بانک جامائیکا آزمایشی ارز دیجیتال را در ماه آگوست آغاز می کند

بانک جامائیکا آزمایشی ارز دیجیتال را در ماه آگوست آغاز می کند

بانک جامائیکا آزمایشی ارز دیجیتال را در ماه آگوست آغاز می کند

گزارش شده است که بانک مرکزی جامائیکا آغاز طرح اولیه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در ماه آگوست آغاز خواهد کرد.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه توسط ناظر جامائیکا ، ریچارد بایلز ، رئیس بانک جامائیکا (BOJ) این موضوع را در جریان یک رویداد روتاری کلاب در اوایل ماه ژوئیه اعلام کرد.

Byles با جزئیات برنامه ریزی برای شروع مرحله آزمایشی در ماه آگوست ، فاش کرد که BOJ در حال کار بر روی جنبه های فنی CBDC در یک محیط جعبه شن و ماسه است.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، BOJ در مارس سال گذشته شرکت فناوری ایرلندی eCurrency Mint را به عنوان ارائه دهنده فناوری برای پروژه ارز دیجیتال ملی خود انتخاب کرد. شرکت امنیتی رمزنگاری مستقر در ایرلند از میان لیست ارائه دهندگان راه حل که از ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰ درخواست این پروژه را آغاز کردند ، انتخاب شد.

بیلز اظهار داشت: “همانطور که ما در ضرب فنی ارز کار می کنیم ، باید آن را به عنوان یک آزمایشی که در ماه آگوست انجام خواهیم داد ، دقیق آزمایش کنیم.”

در ماه سپتامبر تا دسامبر ما بیشتر بانک ها را برای حضور در هیئت جذب می کنیم و سپس به تدریج برنامه آزمایشی CBDC را گسترش می دهیم.
فرماندار BOJ همچنین جزئیات بیشتری درباره CBDC برنامه ریزی شده ارائه داد و بیان داشت كه موسسات مالی به عنوان واسطه بین بانك مركزی و مصرف كنندگان – اعم از خرده فروشی و شركتی – عمل خواهند كرد.

با استفاده از CBDC که برای تکمیل اسکناس جامائیکا طراحی شده است، موسسات مالی قادر خواهند بود ارز دیجیتال را برای دارندگان حساب های شخصی و تجاری با نرخ یک سکه CBDC تا یک دلار جامائیکا صادر کنند.

بایلز همچنین برنامه BOJ را برای استفاده از CBDC به عنوان بستری برای ارائه خدمات مالی به جمعیت بدون بانک بیان کرد. در همین راستا رئیس کل بانک مرکزی خواستار کمک شرکت های مخابراتی در کشور و همچنین شبکه قابل توجه بازرگانان پرداخت خرده فروشی آنها شد.

تلاش های CBDC به یک تلاش جهانی تبدیل شده است، بانک های مرکزی در سراسر جهان مطالعات آزمایشی یا حتی ارزهای دیجیتال مستقل را راه اندازی می کنند. یکی دیگر از کشورهای حوزه کارائیب، باهاما، در اکتبر سال ۲۰۲۰ یکی از اولین کشورهایی است که ارز دیجیتال CBDC را اجرا می کند.

در جای دیگر کارائیب، اتحادیه ارزی کارائیب شرقی اخیراً ارز دیجیتال DCash خود را در چهار کشور یا هشت کشور عضو اتحادیه ارز راه اندازی کرده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.