بانک روسیه از بورس اوراق بهادار می خواهد شرکت های مرتبط با رمزنگاری را لیست نکنند

بانک روسیه از بورس اوراق بهادار می خواهد شرکت های مرتبط با رمزنگاری را لیست نکنند

بانک روسیه از بورس اوراق بهادار می خواهد شرکت های مرتبط با رمزنگاری را لیست نکنند

توصیه های جدید بورس سهام بانک روسیه در مورد ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال مجاز صادر شده در روسیه اعمال نمی شود.

از آنجا که شرکتهای ارز رمزنگاری جهانی به طور فزاینده ای به عمومی شدن فکر می کنند، بانک مرکزی روسیه بطور رسمی مبادلات محلی را برای جلوگیری از لیست های مربوط به رمزنگاری توصیه کرده است.

بانک روسیه روز دوشنبه نامه ای اطلاعاتی صادر کرد و از سازمان بورس سهام روسیه خواست که از لیست شرکت های خارجی و محلی که در طیف گسترده ای از خدمات رمزنگاری شرکت دارند دوری کنند.

بانک مرکزی توضیح داد که صرافی های محلی نباید سهام صادر شده توسط شرکت هایی را که فعالیت آنها به قیمت بازار رمزنگاری متکی است ، از جمله دارایی های مالی دیجیتال صادر شده در خارج از روسیه، شاخص های ردیابی رمزنگاری و همچنین مشتقات رمزنگاری و صندوق های رمزنگاری ذکر کنند. بانک روسیه همچنین به مدیران دارایی توصیه کرده است که این ابزارها را در صندوق های سرمایه گذاری مشترک کنار بگذارند.

این بانک تأکید کرد که بورس سهام باید به ویژه از ارائه این خدمات سرمایه گذاری به سرمایه گذاران غیر معتبر اجتناب کند.

این بانک در اطلاعیه رسمی روز پنجشنبه اعلام کرد: توصیه های بانک روسیه یک اقدام پیشگیرانه است – آنها برای جلوگیری از پذیرش گسترده چنین ابزارهایی توسط سرمایه گذار گسترده طراحی شده اند. در این بیانیه آمده است: این توصیه ها درمورد ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی و دارایی های دیجیتال مجاز صادر شده در روسیه اعمال نمی شود.

بانک مرکزی در ادامه گفت که ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال با نوسانات بالا، کشف قیمت های غیر شفاف، نقدینگی کم و همچنین فناوری و خطرات مربوط به مقررات ارتباط دارند. این بانک افزود: خرید ابزارهای مالی مرتبط با این دارایی ها خطراتی را برای افرادی كه تجربه و دانش كافی ندارند افزایش می دهد.

آخرین اقدام بانک روسیه بی میلی این موسسه را برای پذیرش صنعت ارزهای رمزنگاری شده بیشتر نشان می دهد و محدودیت های مشابه در کشورهایی مانند چین را تکرار می کند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود بانک مرکزی روسیه از ارائه معاملات ارزهای رمزنگاری شده از بانک های بزرگ محلی مانند Tinkoff جلوگیری کرده است.

منبع: کوین تلگراف

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.