بایننس کوین (BNB) چیست ؟

بایننس کوین (BNB) چیست ؟

بایننس کوین (BNB) چیست ؟

اصول اولیه :

اگر شما یک سرمایه گذار ارز رمزنگاری شده و یا حتی یک مبتدی در دنیای ارز دیجیتال هستید ،احتمال زیادی وجود دارد که با نام Binance روبرو شده باشید و دلیل خوبی هم دارد ،زیرا این بزرگترین مبادله ارز رمزنگاری شده بر اساس حجم معاملات است. نام “Binance” ترکیبی از دو کلمه است: باینری و مالی. اگر تاکنون از این پلتفرم استفاده کرده اید ، ممکن است بدانید که این ارز رمزنگاری شده مخصوص خود را دارد که Binance Coin نام دارد

بایننس کوین چیست :

بایننس کوین یک ارز دیجیتالی است که توسط صرافی ارز دیجیتال Binance صادر می شود.  اینارز رمزنگاری شده با نماد BNB نشان داده می شود.

بایننس کوین  مبتنی بر بلاکچین Ethereum است و مشابه Ether عمل می کند ،رمز BNB همچنین به همه عملیات Binance.com دامن می زند زیرا کاربران برای پرداخت هزینه های دریافتی همیچنین استفاده از خدمات صرافی Binance استفاده می شود که این هزینه ها عبارتند از: هزینه های تجارت ،هزینه های مبادله ،علاوه بر این مانند هر ارز رمزنگاری شده دیگر ، BNB نیز می تواند در صرافی های پشتیبانی شده خرید و فروش و ارز رمزپایه شود.

بایننس کوین دارای ۲۰۰ میلیون سقف می باشد  که به این معنی است آنها در نهایت از نظر حجم از بیت کوین پیشی می گیرند که تجارت را آسان تر می کند.

صرافی Binance تا کنون بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان به شمار می آید ،حجم معاملات روزانه بالغ بر۱.۵ میلیارد دلار است.

توسعه سکه Binance

 

 

Changpeng Zhao مدیر عامل صرافی بایننس

 

راجر وانگ بنیانگذار و cto صرافی بایننس

۱. Binance در سال ۲۰۱۷ توسط مدیر عامل آن Changpeng Zhao به همراه بنیانگذار و CTO راجر وانگ تاسیس شد  از طریق بلاکچین Ethereum به عنوان رمز ERC20 راه اندازی شد. Changpeng که در جامعه رمزنگاری به عنوان CZ نیز شناخته می شود قبلاً مدیرعامل BijieTech ارائه دهنده مبادلات ابری برای اپراتورهای مبادله را تاسیس کرده و به عنوان مدیر عامل این پروژه فعالیت می کردبعد از آن  از بنیانگذاران و CTO شرکت OKCoin نیز بود.

۲. دفتر مرکزی بایننس در ابتدا در شانگهای چین قرار داشت اما به دنبال ممنوعیت دولت چین سرورها و دفتر خود را به ژاپن منتقل کرد. در مارس ۲۰۱۸  Binance اخطار رسمی از سازمان خدمات مالی ژاپن (JFSA) برای تعطیل کردن فعالیت های خود در این کشور دریافت کرد. گزارش شده است که صرافی ارز رمزنگاری شده قصد دارد عملیات خود را به کشور مالت انتقال دهد.

۳. Binance در مجموع ۲۰۰ میلیون توکن BNB برای استفاده از آن ضرب کرده بود. این شرکت عرضه اولیه سکه (ICO) خود را بین ۱۴ تا ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷ برگزار کرد. کل عرضه توکن ها در درصد معینی بین نهادهای مختلف تخصیص یافت.
– ۱۰۰ میلیون (۵۰٪) توکن BNB برای ICO رزرو شده است.

– ۸۰ میلیون (۴۰٪) نشانه BNB به تیم موسس اختصاص یافت.

– ۲۰ میلیون (۱۰٪) رمز برای سرمایه گذاران فرشته اختصاص داشت.

 

مزایای Binance Coin چیست؟
فناوری و ویژگی های Binance

 

 

مبادله در Binance

۱. از آگوست ۲۰۱۸ ، Binance Coin در بلاک چین Ethereum وجود دارد. در مارس ۲۰۱۸ این شرکت اعلام کرد که Binance به بلاکچین خود که در حال توسعه است منتقل خواهد شد. Binance با بلاکچین اختصاصی خود به صرافی غیرمتمرکز ارتقا می یابد ، این بدان معنی است که رمز BNB مبتنی بر ERC-20 نیز به زنجیره بلوک جدید منتقل می شود.

۲. تطبیق سفارش: در ابتدا لازم است درک کنیم که مبادلات ارزهای رمزپایه فقط به عنوان تسهیل کننده سفارشات خرید یا فروش از مصرف کنندگان عمل می کنند. آنها مستقیماً ارزهای رمزپایه را خریداری یا نمی فروشند بلکه کاربران برای مبادله سفارشات خرید خود برای ارز رمزنگاری شده با سفارشات کاربران دیگر که همان ارز رمزنگاری شده را می فروشند ، به صرافی ها متکی هستند. برای پردازش صرافی ها امکان پردازش حداکثر تعداد جفت معاملات از اهمیت بالایی برخوردار است. Binance دارای یک موتور منطبق قوی است که می تواند ۱،۴۰۰،۰۰۰ سفارش در ثانیه را تحمل کند. این امر Binance را به یکی از سریعترین مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در بازار تبدیل می کند.

نقدینگی: مبادله ارز رمزنگاری شده بدون داشتن نقدینگی کافی نمی تواند موفق شود. از آگوست ۲۰۱۸ ، Binance حدود ۳۸۰ ارز رمزنگاری شده معامله می کند پس بنابراین شلوغ ترین کتاب سفارش در بازار رمزنگاری را دارد. این صرافی با ارزهای رمزپایه ای با قیمت های کاملاً رقابتی همراه است که به صرافی کمک می کند تا سفارش تجارت را به سریع ترین روش پردازش کند.

پشتیبانی چند زبانه: Binance یک پلتفرم چند زبانه است و به ۱۳ زبان در دسترس است که شامل انگلیسی ، چینی ، ژاپنی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، روسی ، کره ای ، آلمانی ، هلندی ، ویتنامی ، پرتغالی و ترکی است. این اجازه می دهد تا Binance توسط افراد از سراسر جهان قابل دسترسی باشد.

حالت پیشرفته Binance Exchange

پوشش دستگاه: Binance در چندین سیستم عامل در دسترس است تا دسترسی آسان به مبادله را در اختیار کاربران قرار دهد. این حالت در دو حالت در دسترس است: یک حالت اساسی و یک حالت پیشرفته برای تجزیه و تحلیل دقیق تر ارزهای رمزنگاری شده. Binance در سیستم عامل های زیر موجود است:

– سیستم تحت وب صرافی بایننس

– ورژن تحت ویندوز بایننس

– پلتفرم تحت اندروید صرافی

– مشتری HTML5 در تلفن همراه

– REST API

مدل هزینه: همانطور که در بالا ذکر شد ، Binance از رمز BNB برای جمع آوری هزینه های مختلفی که برای استفاده از سیستم عامل اخذ می شود مانند تجارت ،برداشت ،لیست و غیره استفاده می کند. این یک مدل هزینه جذاب را به کاربران ارائه می دهد. از آگوست ۲۰۱۸ ، این پلت فرم برای هر معامله ۰.۱٪ هزینه تجاری اخذ می کند و اما اگر کاربران هزینه های خود را در BNB پرداخت کنند ، می توانند تخفیف اضافی را برای هزینه های تجارت درخواست کنند. صرافی از سال راه اندازی بورس نرخ تخفیف از پیش تعیین شده را به صورت سالانه تعیین می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد درصد تخفیف به جدول زیر دقت کنید.

سال 

سال اول  سال دوم سال سوم سال چهارم سال پنجم
درصد تخفیف ۵۰% ۲۵% ۱۲.۵% ۶.۷۵%

۰%

چگونه Binance Coin را خریداری و ذخیره کنیم؟
چگونه می توان سکه Binance / BNB را خریداری کرد؟
-BNB را نمی توان از طریق استخراج BNB بدست آورد زیرا همه توکن ها در ابتدای کار توسط Binance از قبل استخراج شده اند. کاربرانی که مایل به داشتن BNB هستند می توانند با مبادله در بورس ارزهای رمزپایه آن را بدست آورند.

از آنجا که Binance خود یک مبادله ارز رمزنگاری شده است با جفت شدن با بیش از ۷۰ ارز رمزپایه امکان تجارت BNB را فراهم می کند. غیر از مبادلات داخلی ، سکه Binance می تواند در شبکه های Bancor Network ، Gate.io ، IDEX ، Trade Satoshi و غیره معامله شود.
-روش ایده آل برای تجارت هر ارز رمزنگاری شده مقایسه نرخ آن در همه صرافی های موجود است. این به کاربران اجازه می دهد تا با بهترین نرخ های ممکن تجارت کنند. یکی از این سیستم عامل ها CoinSwitch است.

-CoinSwitch بزرگترین پلت فرم تجمع ارزهای رمزنگاری شده است که امکان تجارت بیش از ۳۵۰ ارز رمزپایه با بیش از ۴۵۰۰۰ جفت ممکن را فراهم می کند. این نمودارهای قیمت زنده از همه صرافی ها را جمع می کند تا کاربران بتوانند نرخ ارزهای رمزنگاری شده را مقایسه کرده و در همه صرافی های موجود تجارت کنند. علاوه بر این ، کاربران می توانند با استفاده از تجزیه و تحلیل عملکرد به روز و جداول ارائه شده در وب سایت ، عملکرد گذشته و حال ارزهای رمزپایه را ردیابی کنند.
ذخیره سازی رمز BNB

کیف پول رسمی Binance: برنامه Trust Wallet

مشابه سایر صرافی های ارز رمزنگاری شده Binance همچنین کیف پول ارائه می دهد که می تواند برای ذخیره سازی BNB یا هر ارز رمزنگاری شده دیگری که در صرافی Binance تجارت می کند استفاده شود. در جولای ۲۰۱۸ ، Binance Trust Wallet را خریداری کرد ، کیف پول همراه برای نشانه های مبتنی بر Ethereum. Trust Wallet اکنون به عنوان کیف پول رسمی Binance به بازار عرضه شده است. جدا از کیف پول رسمی BNB را می توان در کیف پول سازگار با Ethereum ذخیره کرد. برخی از گزینه های محبوب عبارتند از:

  • MyEtherWallet
  • Metamask
  • Mist
  • Ledger Nano S
  • Trezor

آینده Binance Coin چیست؟
از آگوست سال ۲۰۱۸ ، Binance Coin به داشتن بیش از ۸۷۵ میلیون دلار بازار افتخار می کند. این باعث می شود که هفدهمین ارز رمزنگاری شده از نظر سرمایه در بازار جهانی ارز رمزنگاری شده باشد.
مدیریت صرافی باننس  برنامه ریزی کرده است  که هر کسی ۲۰٪ از سود خود را برای خرید مجدد نشانه های BNB و سوزاندن آنها استفاده کند ،سوزاندن توکن ها تا زمانی که فقط ۱۰۰ میلیون توکن BNB باقی نماند ادامه خواهد یافت.
تا کنون چهار رویداد رمزگذاری رخ داده است که آخرین رویداد در ژوئیه ۲۰۱۸ برگزار شد. این امر باعث کاهش کل توکن های BNB با ۱۹۲،۴۴۳،۳۰۱ شد و از آگوست ۲۰۱۸ بیش از ۹۵.۵۱ میلیون رمز در دسترس است.
در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۷ ، BNB برای خرید و فروش در بازار ارزهای رمزنگاری شده با قیمت ۰.۱۱۵۲۰۳ دلار به کار خود ادامه داد. در ابتدا برای چند ماه ارز رمزپایه رشد را با سرعت کم نشان می داد که از اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به طور چشمگیری افزایش یافت.
در مقایسه با سال ۲۰۱۷ ، قیمت ارز رمزنگاری Binance در سال ۲۰۱۸ بی ثبات تر بوده است. قیمت در ژانویه ۲۰۱۸ ، زمانی که قیمت BNB به بالاترین سطح خود یعنی ۲۴.۹۱ دلار رسید و به دنبال آن یک سقوط فوری افزایش چشمگیری یافت. از ۱۴ آگوست ۲۰۱۸ ، قیمت در حدود ۹ دلار در حال روند نزولی است که نسبت به روز گذشته حدود ۲۲ درصد کاهش دارد.
تاریخچه قیمت (دلار آمریکا)

Date Open High Low Close Volume Market Cap
Aug 13, 2018 ۱۱.۷۷ ۱۱.۹۵ ۱۰.۱۸ ۱۰.۲۳ ۳۴,۸۲۷,۱۰۰ ۱,۱۲۴,۲۹۶,۳۹۲
Jul 01, 2018 ۱۴.۶۸ ۱۴.۶۹ ۱۴.۱۴ ۱۴.۴۰ ۳۸,۴۳۴,۴۰۰ ۱,۶۷۳,۶۹۲,۸۰۰
May 01, 2018 ۱۴.۳۱ ۱۴.۳۱ ۱۳.۶۱ ۱۴.۱۶ ۷۵,۴۳۳,۹۰۴ ۱,۶۳۲,۴۶۰,۰۳۲
Mar 01, 2018 ۱۰.۴۵ ۱۰.۶۷ ۱۰.۳۳ ۱۰.۵۱ ۷۲,۴۷۴,۲۰۰ ۱,۰۳۴,۵۱۶,۴۸۰
Jan 01, 2018 ۸.۶۳ ۸.۷۰ ۷.۹۶ ۸.۴۱ ۶۶,۴۲۲,۸۰۰ ۸۵۴,۴۴۴,۱۶۰
Nov 01, 2017 ۱.۳۴ ۱.۳۴ ۱.۲۲ ۱.۲۶ ۲,۱۱۸,۹۲۰ ۱۳۲,۱۹۹,۷۸۴
Sep 01, 2017 ۲.۲۰ ۲.۳۹ ۲.۱۲ ۲.۳۸ ۲۰,۹۹۰,۷۰۰ ۲۲۰,۱۶۸,۸۰۰
Jul 25, 2017 ۰.۱۱۵۲۰۳ ۰.۱۱۵۸۴۱ ۰.۱۰۱۵۳۱ ۰.۱۰۵۸۷۰ ۱۴۵,۲۶۹ ۱۱,۵۲۰,۲۶۷

تفاوت Binance Coin با ارزهای رمزپایه دیگر چیست؟
برخلاف بیت کوین عملکرد Binance Coin فقط به پرداخت های نظیر به نظیر محدود نمی شود. این بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم Binance است. رمز BNB اساساً وسیله ای برای جمع آوری درآمد برای سیستم عامل است.
رمز BNB دارای مزایای منحصر به فردی برای استفاده در سیستم عامل است. با استفاده از BNB کاربران می توانند از نرخ تخفیف اضافی برخوردار شوند که در غیر این صورت با هیچ ارز رمزپایه دیگری قابل اجرا نیست.
علاوه بر مبادله ارز رمزنگاری شده ، Binance همچنین از یک آزمایشگاه Binance Labs برای سرمایه گذاری و جوجه کشی پروژه های بلاکچین برخوردار است. همانطور که در وب سایت Binance ذکر شده است – Binance Labs یک صندوق تأثیر اجتماعی و ابتکاری برای جوجه کشی  سرمایه گذاری و توانمندسازی کارآفرینان ، پروژه ها و جوامع بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده است.

آیا باید در Binance Coin سرمایه گذاری کنید؟
Binance یکی از آن پروژه هایی است که با دستیابی به رشد نمایی در مدت زمان کوتاه جامعه ارزهای رمزپایه را غافلگیر کرد. ظرف یک سال ، Binance با حجم معاملات به بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده است. این پلت فرم به دلیل میزان موفقیت خود ، مورد توجه بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.
تیم Binance توسط تیمی قوی و فداکار پشتیبانی می شود. تیم رهبری و توسعه متشکل از افرادی با مهارت و تجربه مربوطه است که برای هدایت پروژه به سمت موفقیت لازم است. این تیم توانسته است بسترهای نرم افزاری را بهبود بخشد تا از امنیت و کارایی بیشتری برخوردار شود. هنگامی که برخی از افراد مخرب اقدام به هک کردن کردند ، امنیت Binance در سال ۲۰۱۸ آزمایش شد ، که با موفقیت توسط Binance دفع شد.
این پلتفرم توانایی خود را در ارائه سود بالا در سرمایه گذاری ها نشان داده است. از ۱۴ آگوست ۲۰۱۸ ، قیمت آن حدود ۹ دلار است که بیش از ۸۰۰۰ درصد افزایش نسبت به قیمت راه اندازی شده است.
علاوه بر این ، Binance یک مدل اقتصادی مترقی دارد که امکان سوزاندن ۱۰۰ میلیون توکن BNB را فراهم می کند. کاهش کل عرضه باید به افزایش تقاضا و ارزش رمز کمک کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.