بلک کوین (black coin) چیست ؟

بلک کوین (black coin) چیست ؟

بلک کوین (black coin) چیست ؟

معرفی اولیه Blackcoin

(Blackcoin BLK) در اوایل سال ۲۰۱۴ ایجاد شد. این اولین ارز رمزنگاری شده بود که با استفاده از الگوریتم Proof of Stake کار کرد. در مراحل اولیه بسیار شبیه پروتکل بیت کوین بود اما در چند سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرد. این همچنین اولین سکه ای بود که برای  مشتری قرارداد هوشمند کاملاً کاربردی داشت. بلک کوین یک ارز رمزنگاری نظیر به نظیر است. معنی این امر این است که ارز رمزنگاری شده بدون نیاز به مرجع مرکزی امکان تبادل داده ها و معاملات بین طرفین را فراهم می کند حتی اگر بلک کوین متعلق به هیچ شرکت یا سازمان نظارتی نباشد ، توسط توسعه دهنده ای شناخته شده است که تحت نام Rat4 شناخته می شود. بلک کوین به عنوان یک چنگال از یک ارز دیجیتال به نام Novacoin به وجود آمد. این ارز رمزنگاری شده اولین نمونه از آلت کوین ترکیبی است که از استفاده از الگوریتم Proof of Work به حالت Proof of Stake تبدیل شد. این به همه دارندگان سکه اجازه می دهد تا پاداش هایی را به صورت تقسیم دریافت کنند.

تاریخچه بلاک کوین
ارز رمزنگاری شده بلک کوین در نیمه اول سال ۲۰۱۴ تأسیس شد. زمانی که این ارز در مراحل اولیه تقریباً یکسان با بیت کوین بود حالا با گذشت زمان همه چیز تغییر کرده است. سکه اکنون به میزان قابل توجهی متفاوت از آن است که در ابتدا طراحی شده است. اندکی پس از تأسیس Blackcoin ، تیم توسعه دهندگان الگوریتم اجماع خود را به یک سکه برای اثبات سهام تغییر دادند. بر خلاف توافق اثبات کار که برای اطمینان از امنیت شبکه نیاز به تلاش کاربران دارد هدف از الگوریتم Proof of Stake دستیابی به توافق توزیع شده بین تمام کاربران سکه است.

از Hybrid تا PoS
با این کار ، Blackcoin اولین سکه ای بود که از ترکیبی PoW / PoS به اثبات کامل سهام رسید. بعد از سوئیچ الگوریتم ، استخراج بلک کوین دیگر امکان پذیر نبود. در عوض توسعه دهندگان “استخر Blackcoin” را انتخاب کرده اند که برای حمایت از رشد بلند مدت سودآوری و ارزش Blackcoin طراحی شده است. این سیستم جامعه را به استخراج سایر آلت کوین های سودآور تشویق می کند ، که بعداً برای خرید Blackcoins استفاده می شود.

چگونه Blackcoins استخراج میشود
از آنجا که این پلتفرم بر اساس پروتکل Proof-of-Stake کار می کند دیگر نیازی به مصرف سخت افزار ماینینگ نیست. سکه ها بر اساس مقدار کیف پول انباشته می شوند و کاربران مجبور نیستند وقت خود را صرف بلوک های استخراج کنند. Blackcoin اولین سکه اصلی با یک مشتری قرارداد هوشمند اختصاصی به نام Blackhalo بود. بلک هالو در ابتدا قرار بود برای ارز رمزنگاری شده به نام Bithalo فعالیت کند اما پس از آن در سال ۲۰۱۴ به طور کامل به بلک کوین منتقل شد. این سیستم ناشناس بودن کامل کاربران را فراهم می کند. معاملات انجام شده در کیف پول Blackcoin نیازی به اطلاعات شخصی ندارند. بنابراین این نه تنها شفاف است بلکه حریم خصوصی نیز ارائه می دهد ، که یک ویژگی ارزشمند در دنیای ارزهای رمزپایه است.

مشخصات Blackcoins

نماد ارز BLK
بنیانگذار Joshua Bouw
تاریخ انتشار ۲۴ February 2014
سازوکار اجماع Proof of Stake
الگوریتم هش کردن Scrypt
زمان بلوک متوسط ۱ Minute
پاداش استخراج / استخراج ۱.۵ BLK
متوسط بلوک شدن  ۷۵۰ bytes
نصف شدن بلوک بعدی n/a
قرارداد هوشمند Yes

جنبه های منحصر به فرد Blackcoin
اعضای تیم Blackcoin چشم انداز ایجاد یک سکه با استفاده از فن آوری های مورد استفاده در ارزهای رمزپایه دیگر را دارند ، اما در طول مسیر پیشرفت می کنند. آنها این کار را به طرق مختلف انجام داده اند. تغییر از PoW به PoS یک نمونه عالی از تلاش آنها برای بهبود فناوری بلاکچین است. این تغییر الگوریتم منحصر به فرد باعث کاهش مصرف انرژی و بهبود سرعت معاملات می شود و به ویژگی های کلی سکه اضافه می شود.

آلت کوین و معدن استخراج
با از دست دادن توانایی استخراج ، Blackcoin قدرت محاسباتی را برای استخراج سایر altcoins منحرف کرد تا پول را به سمت شبکه خود هدایت کند. از آنجا که هیچ تیم توسعه واقعی در پشت این سکه وجود ندارد ، سازندگان بسیار قوی به جامعه بسیار فعال آن اعتماد کرده اند ، که به نوبه خود تمرکززدایی آنها را تقویت می کند ، زیرا هیچ نیروی حاکمی انتخاب نمی کند. بلک کوین در مسیر خود برای نوآوری و عبور از مرزها در فضای ارزهای رمزپایه است.

چرا باید از بلاک کوین استفاده کرد؟
Blackcoin عملکردی را ارائه می دهد که بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر هنوز موفق نشده اند. از دلایل اصلی استفاده از Blackcoin می توان به این واقعیت اشاره کرد که امنیت ، کم مصرف بودن انرژی و از همه مهمتر غیرمتمرکز بودن آن است. برخلاف بیت کوین ، امنیت بالایی از سرمایه شما را همراه با معاملات سریع و ارزان ارائه می دهد. همه اینها بدون هیچ سازمان تنظیم کننده ای انجام می شود ، که واقعاً با چشم انداز واقعاً غیرمتمرکز Blackcoin ارتباط دارد.

بدون مالک یا ICO
Blackcoin حتی متعلق به یک شرکت نیست ، هیچ ICO وجود ندارد و هیچ مقدماتی وجود ندارد. این بدان معنی است که هیچ بودجه پنهانی در جایی وجود ندارد که فقط توسعه دهندگان بتوانند از آن استفاده کنند. این باعث می شود Blackcoin یک سکه تحت کنترل جامعه باشد. از دیگر مزایای استفاده از Blackcoin می توان به این واقعیت اشاره کرد که اگر سکه می اندازید ، فقط برای اجرای برنامه Blackcoin دریافت می کنید. همچنین Blackcoin Multipool خود را ارائه می دهد. Blackcoin Multipool از تمام توان محاسباتی همه کاربران بلک کوین تشکیل شده است و از این قدرت برای استخراج سایر  altcoins استفاده می کند. عواید بدست آمده از این طریق با بلاک کوین بیشتر عوض می شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.