مورگان استنلی می گوید بیت کوین برای دلار آمریکا می آید

مورگان استنلی می گوید بیت کوین برای دلار آمریکا می آید

مورگان استنلی می گوید بیت کوین برای دلار آمریکا می آید

رسانه های اصلی مالی در مورد چشم اندازهای طولانی مدت بیت کوین (BTC) صعود می کنند و ادعا می کنند که این توکن “شروع به پیشرفت در جاه طلبی خود برای جایگزینی دلار ایالات متحده به عنوان یک ابزار مبادله ای می کند.”

تا همین اواخر ، اکثر کارشناسان اقتصادی بحث در مورد افزایش نرخ دلار در هر سناریوی BTC را کاملاً تصورآمیز رد می کردند. اما به نظر می رسد آخرین تجمع توکن نه تنها تشویق کنندگان رایج BTC ، بلکه تحلیل گران مالی محافظه کار را متقاعد کرده است که بیت کوین ممکن است روزی از مزایای صحنه مبادله بگذرد.

روچیر شارما ، رئیس اتحادیه استراتژیست جهانی و رئیس تیم سهام نوظهور در مدیریت سرمایه گذاری مورگان استنلی ، در روزنامه روز ملی انگلیس ، فایننشال تایمز ، نوشت که “دلایلی وجود دارد که فکر می کنیم برای ریشه های عمیق تر عجله دارد. “

شارما ، که گزارش می شود حدود ۲۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت را مدیریت می کند ، همچنین افزود: “وقتی بقیه جهان شروع به از دست دادن اعتماد به نفس کنند که ایالات متحده می تواند قبض های خود را ادامه دهد ، سلطنت دلار به پایان می رسد.”

و شارما افزود که تلاش برای تنظیم BTC از بین رفته یا به سادگی به تاکتیک های “چاپگر پول ” برای تأمین نیروهایی مانند دلار آمریکا از طریق رکود اقتصادی قریب الوقوع می تواند در نهایت بی فایده باشد.

شارما همچنین گفت :

“ممکن است موج افزایش بیت کوین همچنان حباب باشد ، اما حتی در صورت بروز آن ، هجوم امسال به ارزهای رمزپایه باید به عنوان هشداری برای چاپگرهای پول دولتی در همه جا ، به ویژه در ایالات متحده باشد. “

“تصور نکنید که ارزهای سنتی شما تنها ذخیره ارزش یا ابزار مبادله ای هستند که مردم همیشه به آن اعتماد خواهند کرد. افراد باهوش فنی تا زمانی که یکی از آنها را پیدا نکنند یا اختراع نکنند ، به دنبال گزینه های دیگر نمی مانند. و وارد عمل شدن برای تنظیم رونق ارز دیجیتال ، همانطور که برخی دولتها قبلاً در نظر داشتند ، فقط ممکن است این شورش پوپولیستی را تسریع کند.”

نمودار دلار در مقابل بیت کوین:

در همین حال ، جان لا فورج ، رئیس استراتژی واقعی دارایی در یک غول بانکی دیگر ، ولز فارگو ، گفت که “اکثر سرمایه گذاران نام ارزهای رمزپایه را شنیده اند ، اما تعداد اندکی از آنها ارز خریداری یا استفاده کرده اند.

وی گفت: “آنها توجه زیادی را به خود جلب می کنند ، اما لزوماً پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارند. ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده تقریباً ۵۶۰ میلیارد دلار است که تقریباً یک چهارم اندازه شرکت فناوری S&P 500 با بیشترین سرمایه بازار است.” گزارشی که دیروز منتشر شد.

به گفته وی ، سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده امروزه کمی مانند زندگی در اوایل طلا ۱۸۵۰ است ، که بیشتر از سرمایه گذاری سوداگرانه است.

با این حال ، او اعتراف کرد که “ارزهای رمزنگاری شده می توانند روزی شایسته سرمایه گذاری شوند.”

“طی ۱۲ سال گذشته ، آنها به معنای واقعی کلمه از هیچ چیز به ۵۶۰ میلیارد دلار سرمایه در بازار رسیده اند. مد ها معمولاً ۱۲ سال طول نمی کشند. دلایل خوبی برای این وجود دارد ،دلایلی که هر سرمایه گذار باید بشنود. “،   LaForge گفت و اضافه کرد که : در سال ۲۰۲۱ ، بانک در مورد فضای وارونه و نزولی دارایی های دیجیتال بحث خواهد کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.