بیت کوین در ماه دسامبر نا آرام خواهد بود

بیت کوین در ماه دسامبر نا آرام خواهد بود

بیت کوین در ماه دسامبر نا آرام خواهد بود

 تیم اصلی محققان داخلی بورس رمزنگاری (Kraken Intelligence) در آخرین گزارشات خود گفتند: که به دنبال هیجان درمورد تجمع ها و اوج گیری های قیمت ، دسامبر وضعیت بیت کوین (BTC) ناآرام خواهد بود.

در این گزارش BTC بهترین عملکرد ماهانه خود را از ماه مه ۲۰۱۹ تاکنون و همچنین چهارمین ماه پرنوسان ترین گزارش است گفت: “ماه نوامبر به شهرت خود به عنوان ماه با عملکرد بالا رسیده است.”

در ادامه افزودند : بیت کوین در ماه نوامبر به شهرت خود به عنوان ماه با عملکرد بالا رسیده است.

 BTC بهترین عملکرد ماهانه خود را از ماه مه ۲۰۱۹ تاکنون و همچنین چهارمین ماه پرنوسان ترین گزارش شده است  در ادامه گفت: با این حال ، همانطور که قبلاً دیده شده است این عملکرد در ماه آخر سال ۲۰۲۰ ادامه نخواهد یافت. محققان گفتند اگرچه ماه نوامبر ۲۰۲۰ “یک ماه پرسود برای بیت کوین بود.” متوسط بازده ماه ۹ درصد و حداقل بازده ۸ درصد بوده است.

طبق بررسی های  تیم محققان Kraken Intelligence :

” اگر گذشته به عنوان راهنمای آینده باشد ، [دسامبر] با نشستن BTC در آبهای غیرقابل مقایسه ممکن است اقدام و تحکیم قیمت را به دنبال داشته باشد . “

برخی از فعالان بازار برای اصلاح قیمت بیت کوین تصور می کنند که :

  • بیت کوین در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسید.
  • بین کوین “در فاصله قابل توجه” ۲۰۰۰۰ دلار باقی می ماند.
  • و اینکه بیت کوی  در میان یک چرخه جدید بازار گاو نر است ، که خود در میان تقاضای نهادی رو به رشد (نهنگ ها) و زمینه رشد پایدار کوین را رقم خواهد زد.

دلیل نگرانی را تا حد زیادی در سابقه بیت کوین (BTC) در تصحیح مکرر قیمت بیش از ۳۰- درصد در بازار گاو نر توضیح داده شده است در ادامه گزارش شده است در سال ۲۰۱۵ بیت کوین طی یک دوره ۱۲ روزه به طور متوسط ۳۳- درصد اصلاح قیمت را داشته است که با تبدیل شدن به بالاترین حد تغییر ، بزرگترین اصلاح ۶۰- درصد بوده است.

 

 

همانطور که به رشد پایدار بیت کوین اشاره کردیم ، کل عرضه پایدار بیت کوین در ابتدای سال در هر گزارش ۵.۶ میلیارد دلار بود. اما از آنجائیکه BTC از کمترین حد خود در سال ۲۰۲۰ که در به اصطلاح “پنجشنبه سیاه” در ماه مارس تنظیم شده بود ، از آن زمان تاکنون ۳۳۷ درصد “انفجار قیمت”را داشت ، تقریبا به ۲۴.۵ میلیارد دلار رسیده است.

افزایش عرضه با ثبات Bitcoin نشان می دهد که تجمع BTC در پی جستجوی نقطه BTC توسط تقاضای جدید و ارگانیک بازار هدایت می شود. همچنان که تقاضا از عرضه جدیدی که به بازار می رسد پیشی بگیرد ، باید انتظار افزایش قیمت بیشتری را برای بیت کوین داشت.

علاوه بر این  گزارش ها نشان داده که جریان خروج ارز از ماه آگوست در حالی که قیمت در حال افزایش بود ،رشد کرده است ، که نشان می دهد فعالان این بازار سکه ها را به سردخانه منتقل می کنند و عرضه بلافاصله قابل فروش BTC در حال کاهش است ،زیرا شرکت کنندگان در بازار به این زودی ها نسبت به فروش علاقه نشان نمیدهند .

از جمله نکات برجسته دیگر در این گزارش حاکی از “تجدید” محیط “با خطر” همزمان با تجمع BTC است که منجر به “برگشت ۹۰ روزه شدیداً مثبت شده است در حالی که همبستگی با دارایی های امن به یک منطقه کاملاً منفی تبدیل شده است.”

Kraken Intelligence به این موضوع استدلال کرد که :

“با جدا شدن بیشتر بیت کوین از دارایی های امن  و عملکرد بهتر دارایی ها تحت عنوان ذخیره ارزش در حال ظهور ، جذابیت BTC احتمالاً برای فعالان جدید و فعلی بازار همچنان سالم خواهد بود”

ماه گذشته ، محققان نتیجه گرفتند که نهنگ ها (کسانی که بیش از ۱۰۰ BTC دارند) از رالی اکتبر استفاده کردند و تجمع آنها می تواند باعث افزایش بیشتر قیمت شود. به دنبال BTC 70،۰۰۰ که در ماه اکتبر کیف پول های نهنگ ها  برجای گذاشت ، نهنگ ها ماه گذشته بیش از ۵۶،۰۰۰ بیت کوین جمع کردند  و حرکت رالی را هدایت کردند. در این گزارش آمده است: “به نظر می رسد انباشت نهنگ در [نوامبر] نشان می دهد که” ارزدیجیتال ” بیت کوین بدون توجه به حرکت به سوی ۲۰،۰۰۰ دلار آمریکا ، همچنان روند صعودی افزایشی را به خود می بیند.”

در همین حال ، “ماهی قرمز” (کسانی که کمتر از ۱۰۰ بیت کوین دارند) تصمیم گرفتند که با جمع آوری BTC سود کسب کنند. در صورت عبور BTC از سطح ۲۰،۰۰۰ دلار آمریکا ، “مراقب تعداد بیت کوین های نگهداری شده توسط ماهی قرمز ها باشید ، که ممکن است منبع دیگری از تقاضا باشد”.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.