تفاوت تتر TRC_20 با ERC_20

تفاوت تتر TRC_20 با ERC_20

تفاوت تتر TRC_20 با ERC_20

 برای ارسال تتر یا همان دلار دیجیتالی از صرافی ایرانی به کیف پول یا حتی به صرافی های متمرکز خارجی به چندین روش می‌شود آن را ارسال کرد.

 دو تا از محبوب ترین روش‌ها استفاده از بلاکچین اتریوم و ترون هستند. شبکه‌های بلاکچین دیگری نیز وجود دارد که به علت مشکلات خود و طولانی شدن پست از آنها صرف نظر میکنیم مثلا شبکه OMNI که بر بلاکچین بیتکوین وجود دارد دارای مشکلات بسیار زیادی ازجمله فی تراکنش بالا می‌باشد.

 در صورتی که بخواهید انتقال تتر از بستر شبکه بلاکچین اتریوم صورت بگیرد باید آدرس را که ERC_20 است کپی کنیم.

 معایب ارسال تتر بر شبکه اتریوم :
۱.داشتن فی تراکنش بالا : شما هر تعداد تتر که بر بلاکچین اتریوم انتقال بدهید ۱۲ تتر به عنوان فی کم می‌شود. (فعلا ۱۲ تتر قبلا ها ۱ تتر بود، هرچقدر قیمت کوین شبکه اتریوم (ETH) بالا برود فی انتقال هم بیشتر می‌شود)

۲. در هنگامی که ازدحام و شلوغی شبکه اتریوم بالا برود میزان فی نیز بیشتر می‌شود. حتی تا بالای ۵ دلار هم رفته است.

آدرسهای بر روی بلاکچین اتریوم با 0X شروع میشوند.

در صورتی که بلاک چین ترون استفاده کنید برای انتقال تتر باید آدرس تتر TRC_20 را در کیف پول یا صرافی انتخاب نمایید.

 مزایای استفاده از بلاکچین ترون :
۱.فی بسیار کم در حد ۱۰ الی ۲۰ سنت می‌باشد.
۲. سرعت انتقال تتر در این شبکه از دیگر شبکه ها بسیار بیشتر است.
۳. به راحتی بادی ها ارتباط برقرار می‌کند.

 آدرس های دریافتی در بلاکچین ترون با TXشروع می شود.

اگر تتر شما بر روی بلاکچین اتریوم باشد نمی‌توانید آن را به طور مستقیم به کیف پول مبتنی بر ترون منتقل کنید. همچنین اگر تتر شما در کیف پولی مبتنی بر شبکه اتریوم باشد و بخواهید آن را به صرافی یا کیف پول دیگر انتقال بدهید حتماً حتماً باید آدرس تتر مقصد مبتنی بر شبکه اتریوم باشد. در صورتیکه آدرس شبکه ترون را به عنوان مقصد استفاده کنید دو اتفاق می‌افتد یا با خطا مواجه می‌شوید و تراکنش اتفاق نمی‌افتد یا بعد از انجام تراکنش به طور کامل پولتان را از دست می‌دهید.

چگونه تتر از یک شبکه به شبکه دیگر انتقال بدهیم تنها کاری که باید بکنید این است که تترها را به ولت یا صرافی‌هایی منتقل کنید که از هر دو شبکه پشتیبانی می کند.
مثلاً اگر در کیف پولی تتر دارید که مبتنی بر شبکه اتریوم است و به خاطر کارمزد می خواهید از شبکه ترون استفاده کنید می‌توانید در دو مرحله آن را انجام بدهیم :
۱. تترها را به بایننس منتقل کنید.

 ۲. هنگام انتقال تتر کیف پول آدرس مقصد باید TRC_20 باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.