تقاضای سرمایه گذاران عصبانی از تلگرام : فروش و پرداخت بدهی برای ICO ناموفق

تقاضای سرمایه گذاران عصبانی از تلگرام : فروش و پرداخت بدهی برای ICO ناموفق

تقاضای سرمایه گذاران عصبانی از تلگرام : فروش و پرداخت بدهی برای ICO ناموفق

سرمایه گذاران ناراضی در عرضه اولیه رمز ارز تلگرام (ICO) ناموفق می گویند که پاول دوروف ، موسس تلگرام باید سهام خود را در این شرکت بفروشد تا بدهی خود را به سرمایه گذاران این پروژه پرداخت کند.

سرمایه گذاران در مجموع حدود ۱.۷ میلیارد دلار در شبکه TON سرمای گذاری کردند اما در نهایت پس از مداخله نظارتی دیرهنگام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) این پروژ به سنگ برخورد کرد.

 دوروف به سرمایه گذاران اطلاع داد که می توانند فوراً بازپرداخت جزئی ۷۷٪  بدهی را دریافت کنند یا یک سال صبر کنند و ۱۰٪ بیشتر دریافت کنند. کسانی که گزینه دوم را انتخاب کرده باشند بدهی آنها در آوریل امسال پرداخت می شود. در ژوئن ۲۰۲۰ دوروف ادعا كرد كه آنها قبلاً به سرمایه گذاران “بیش از ۱.۲ میلیارد دلار – به طور مستقیم و به صورت توافق نامه وام” پرداخت كرده اند.

اما از نظر  مجله فوربس به زبان روسی صبر در بین برخی از سرمایه گذاران رو به کاهش است به اوصاف که بسیاری از سرمایه گذاران ادعا می کنند هنوز بازپرداخت خود را دریافت نکرده اند.

این رسانه به نقل از یک منبع ناشناس آشنا به موضوع اظهار داشت که دوروف قبلاً پولی را که در تلگرام جمع کرده سرمایه گذاری کرده است افزود:

“دوروف ۱.۷ میلیارد دلار جمع کرد و معلوم شد که او تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار برای خودش نگه داشته است. او باید بخشی از تلگرام یا کل شرکت را بفروشد و بدهی به سرمایه گذاران را پرداخت کند ، زیرا او آن سرمایه را صرف تلگرام کرده است ، نه شبکه TON. “

اوضاع می تواند برای دوروف بدتر شود. همچنین مجله فوبز  ادعا می کند که پاول چرکاشین رئیس Mindrock Capital  که در پروژه Telegram سرمایه گذاری کرده است ادعا کرده : “چندین گروه از سرمایه گذاران” در حال آماده سازی طرح پرونده قضایی علیه Durov هستند.

با این حال سرمایه گذاران همچنین به  رسانه ها گفتند که دوروف امیدوار خواهد بود که در دادگاه ها نتیجه قانونی مطلوبی را بدست آورد زیرا سرمایه گذاران قبل از تقسیم پول نقد در مورد خطرات احتمالی به آنها هشدار لازم داده شده است و همچنین به آنها گفته شده که بودجه جمع آوری شده  برای TON و تقویت برند تلگرام استفاده خواهد شد.

 به نظر می رسد که برخی از سرمایه گذاران دیگر اعتقادی به دوروف ندارند. که همچنین پاسخ روسیه به فیس بوک ، VKontakte را بنیان نهاد. این شامل بنیانگذار سکوی پرداخت Qiwi سرگئی سولونین است که فوربس روسیه می گوید “موافقت کرده است که به دوروف وام بدهد.”

این رسانه می گوید سرمایه گذار دیگری که در آوریل ۲۰۲۱ خواسته ۱۱۰ درصد از سرمایه اولیه خود را دریافت کند او ادعا می کند که تلگرام در تلاش برای پرداخت طلبکاران خود سهامداران جدید را به این شرکت جذب خواهد کرد.

و یک منبع ناشناس در ادعایی دیگر گفت :

“دوروف این فرصت را دارد که یک اکوسیستم جهانی را در اطراف تلگرام ایجاد کند – این پروژه حتی در نیمه مسیر خود قرار ندارد.”

دوروف اخیراً اعلام کرد که تلگرام در سال آینده به درآمدزایی می پردازد .اما کاربران عادی همچنان انتظار دارند از تجربه ای بدون تبلیغات لذت ببرند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.