تلگرام مجبور به کسب درآمد بورس آمریکا (SEC)ممکن است مقصر باشد

تلگرام مجبور به کسب درآمد بورس آمریکا (SEC)ممکن است مقصر باشد

تلگرام مجبور به کسب درآمد بورس آمریکا (SEC)ممکن است مقصر باشد

اپلیکیشن گفتگوی تلگرام – ابزار ارتباطی محبوب انتخاب شده برای جامعه رمزنگاری به لطف مداخله قانونی کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) که نقشه های توکن سازی و بلاکچین سازی آن را نابود کرد ، می تواند آن را مجبور به کسب درآمد کند.

پاول دوروف مدیر عامل و بنیانگذار تلگرام:

در یک پست صریح در کانال خود روی اپلیکیشن ، اشاره کرد که دیگر توانایی پرداخت حساب برنامه اپلیکیشن چت را ندارد او افزود افزایش هزینه های سرور و سایر هزینه ها برای او صدها میلیون دلار هزینه دارد .

او ادعا کرد که برخلاف بنیانگذاران WhatsApp که در سال ۲۰۱۴ شرکت خود را به فیس بوک فروختند به دنبال خریدار نخواهد بود. با این حال ، او نوشت :

“درآمد تلگرام از سال آینده شروع می شود. با این کار ، ما به ارزش های خود و تضمین هایی که در گذشته ارائه داده ایم ،وفادار خواهیم ماند. ما می توانیم بدون سر و صدا از تلگرام درآمد کسب کنیم  اکثر کاربران به سختی متوجه تغییرات عمده می شوند. “

دوروف اظهار داشت که تمام سرویس های موجود در تلگرام رایگان باقی می مانند و سرویس های پیام رسان آن نیز بدون تبلیغات باقی می مانند. با این حال ، او اضافه کرد که تلگرام شارژ کارکردهای اضافی مربوط به تجارت را شروع می کند و انتظار می رود “کاربران با نیازهای پیشرفته” هزینه کنند.

گرچه دوروف به نقاط بین تصمیم و مداخله SECدر نهایت در ساعت یازدهم به برنامه راه اندازی توکن گرام پیوست که  رسانه Vedomosti را عنوان کرد. این روزنامه خاطرنشان کرد: طبق اعلامیه تلگرام که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد برآورد هزینه های عملیاتی تلگرام برای سال ۲۰۲۰ ،۱۷۰ میلیون دلار یا ۳۱ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بوده است.

این رسانه افزود که دوروف قصد داشت ICO ، استفاده از توکن به نام Gram و گزارش شده ۱.۷ میلیارد دلار در پیش فروش خصوصی و محافظت شده از هویت جمع آوری کند تا “یکی از راه هایی باشد که دوروف تصور کرده بود قبل از اقدام SEC در تلگرام سرمایه جمع کنید.

از توکن گرام به عنوان ارز برای فروش درون برنامه ای و فروش B2B و B2C که از طریق سیستم عامل و شبکه بلاک چین TON آن در برنامه های اولیه انجام می شود استفاده می شود.

اما مداخله SEC در سال ۲۰۱۹ و بعداً توسط دادگاه های ایالات متحده تأیید شد و به همه اینها پایان داد. پس از یک درگیری قانونی ، سرانجام تلگرام در ماه مه سال جاری شکست را پذیرفت و قصد داشت همه سرمایه گذاران خود را پس دهد.

مداخله SEC همچنین سرمایه گذاران ناشناخته قبلی را در شبکه TON با موفقیت خدشه دار کرد که این باعث خجالت تلگرام شد.

دوروف از بدو تأسیس خود از ثروت شخصی خود برای پرداخت هزینه های تلگرام استفاده کرده است. تصور می شود وی برای فروش بستر رسانه های اجتماعی VKontakte تا ۴۸۰ میلیون دلار جمع کرده است .

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.