توضیحی بر نحوه استفاده از بازیهایی که به ما پول می‌دهند.

توضیحی بر نحوه استفاده از بازیهایی که به ما پول می‌دهند.

توضیحی بر نحوه استفاده از بازیهایی که به ما پول می‌دهند.

اولین بازی که رسما دنیای مجازی را به دنیای واقعی گره زدبازی پوکمون‌گو (Pokemon Go) بود. نحوه بازی بدین صورت بود که شخص با روشن کردن GPS و دوربین در خیابان ها و اماکن عمومی به راه می‌افتاد و دنبال جمع آوری شخصیت‌های این بازی توسط گوشی بود ( با نام پوکمون). این بازی ۲۱ میلیون بار دانلود شد. یعنی ۲۱ میلیون نفر توی خیابونها راه افتادند و شروع کردم به جمع آوری پوکمون ها و شخصیت‌های این بازی. در واقع این بازی ِ مجازی بود که در زندگی افراد نفوذ کرده بود.

 اکنون بازی‌هایی به وجود آمده است بربستر بلاکچین که به شما پولی را می‌دهد که می‌توانید علاوه بر آیتم های بازی، دارایی‌های واقعی مثل خانه ماشین و غیره بخرید. در اینده‌ای نه چندان دور بازی‌هایی که به شما توکن‌های NFT می‌دهد بسیار زیاد خواهد شد و” قطعاً” این نوع بازی‌ها به PS6 و XBOX اضافه می‌شود.چون هم سرگرمی است و هم پول در آوردن تمایل پیدا می‌کنید به استفاده از آنها.

 حال با به وجود آمدن ابزاری برای پیوند خوردن دنیای واقعی به دنیای مجازی(به این گونه که بازی هایی ایجاد می‌کنند که می‌توانیم از انها پول بدست‌بیاوریم و در دنیای واقعی خرج کنیم) به طور ۱۰۰ درصد ما برده های نوین شرکت‌های بزرگی خواهیم شد که به زندگی ما نفوذ کرده‌اند و مجذوب آنها شده‌ایم .

بخواهیم عمیق نگاه کنیم ما زندانی بازی‌هایی می‌شویم که به ما پول می‌دهند تا زندگی واقعی را بتوانیم سپری کنیم و این به معنی :
۱. از دست رفتن تلاش‌ها در دنیای واقعی برای پیشرفت
۲. کنترل شدن زندگیمان توسط سازندگان بازی‌ها
۳.تشخیص عادت‌های زندگی و رفتاری ما توسط شرکت‌های مختلف با استفاده از هوش مصنوعی بکار رفته در بازی
و از بین رفتن حریم خصوصی است.

 مثلا همین الان سیل کثیری از مردم در اینستاگرام زندگی می‌کنند و هوش مصنوعی با الگوریتم خود در اینستاگرام موضوعات مورد علاقه افراد را در اکسپلورر شناسایی می‌کند و با فراهم کردن مطالب مورد علاقه کاری می‌کند که شخص ساعت‌ها در اینستاگرام غرق شود بدون آنکه متوجه گذر زمان بشود. در پست بعدی به نحوه استفاده از بازی بسیار معروف کیریپتوکیتینز می‌پردازیم تا یاد بگیریم چگونه می‌توان NFT به دست بیاوریم. اما تمامی این نکات برای یک موضوع بود که بدانیم در آینده این نوع بازی ها در زندگی ما بسیار نفوذ می‌کنند نباید همچون اینستاگرام ما را از خانواده و زندگی دور کند.

 شنا کردن را یاد بگیریم تا در اقیانوس بازی های NFT غرق نشویم…

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.