توکن playDapp چیست؟

توکن playDapp چیست؟

توکن playDapp چیست؟

پروژه PlayDapp در حال ساخت بلاکچین خود می‌باشد تا اکوسیستمی از ارزهای دیجیتال در حوزه گیمینگ و NFT را به وجود بیاورد. در واقع آنها می‌خواهند بزرگترین بلاکچین بازی‌های RPG موبایل را به وجود بیاورند.

سبک RPG مخفف ROLE PLAYING GAME است که شخص بازی کننده وقتی شخصیت مجازی را به وجود می‌آورد نتیجه بازی با توجه به انتخاب‌هایی که شخص در طول بازی اتخاذ می‌کند تعیین می‌شود و در صورت انتخاب تصمیم‌های متفاوت پایان‌بندی‌های متفاوتی برای بازی وجود خواهد داشت.

یکی از هدف‌هایی که این پروژه دارد این است که اگر شخص بازی کننده در طول بازی شکست بخورد و کاراکترمجازی خود را از دست بدهد دارایی‌هایی که شخص به صورت NFT خریداری کرده است یا در طول مسابقات قبلی به دست آورده است از بین نمی‌رود و کماکان برای شخص باقی می‌ماند و می‌تواند آنها را با توکن اصلی شبکه که PLA نام دارد به فروش برساند.

از دیگر اهداف این پروژه فروش NFT ها به صورت کاربر به کاربر یا C2C است. در بازارهای خرید و فروش NFT تمام وب‌سایت‌ها، این وب‌سایت‌ها هستند که NFT را می‌خرند یا می‌فروشند. اما در این پروژه بازار به گونه‌ای است که هر کس می‌تواند NFT خود را به هر شخصی که بخواهد به فروش برساند. از طرف دیگر بخشی در این اکوسیستم وجود دارد که می‌توان با آن اهرم‌هایی برای انوع ارزهای دیجیتال مثل ریپل و اتریوم و بیتکوین کش و… اتخاذ کرد.

توکن این شبکه بلاکچین PLA نام دارد و یک توکن کاربردی حساب می‌شود و برای خرید NFT ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها از صرافی upbit قابل خرید است که برای خرید نیاز به احراز هویت می‌باشد.

از پارتنرهای اصلی این پروژه فیسبوک و سامسونگ است که در موبایل‌های سری گلکسی بازی‌های مخصوص این پروژه را می‌توان نصب کرد. نیت اصلی این کار این است که افرادی که هیچ ارتباطی به دنیای کریپتو ندارند وارد حوزه NFT ها شوند و آنها را ترغیب کنند تا NFT بخرند. لازم به ذکر است که هم سامسونگ و هم پروژه PLAYDAPP برای کشور کره است پس رابطه آنها خیلی بیشتر از پارتنری ساده در حد نصب بازی می‌باشد (پارتنرها و سرمایه گذاران این پروژه خیلی زیاد هستند که اسم آنها در عکس آمده)

از هدف‌های آتی که این پروژه دارد استفاده از بازی بازیکنان برای بهتر کردن بازی‌ها بررسی رفتار و عملکرد بازیکنان برای بهبود عملکرد بازیکنان همچنین فروش بلیت ورزش‌های الکترونیکی(Esport) و پخش فیلم و غیره است.

توکنومتری : کل تعداد توکن‌های این پروژه ۷۰۰ میلیون عدد است که :
۴۵۵ میلیون آن برای سرمایه گذارها و پارتنر ها می‌باشد.
۱۰۰ میلیون آن برای اکوسیستم.
۹۵ میلیون آن برای تیم سازنده.
٢۵ میلیون آن برای مشاوران
۲۵ میلیون دیگر برای مارکتینگ.

اشتراک گذاری این مقاله

۲ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.