دردسر ماینرهای بیتکوین با توجه به کمبود تراشه‌های مربوط به استخراج

دردسر ماینرهای بیتکوین با توجه به کمبود تراشه‌های مربوط به استخراج

دردسر ماینرهای بیتکوین با توجه به کمبود تراشه‌های مربوط به استخراج

با توجه به افزایش شدید حجم تقاضا جهت استخراج بیتکوین ،ماینرها با کمبود نیمه‌ هادی مورد استفاده در سیستم‌های استخراج خود شده‌اند و این مشکل زنجیره سخت‌افزاری پروسه استخراج آنها را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش یکی از پلتفرم‌های فروش تجهیزات ماینینگ، Bitmain، موجودی آنها تا پایان آگوست ۲۰۲۱ فروخته شده است و با توجه به حجم تقاضا، ریگ‌های استخراج با قیمت خیلی بالایی در اختیار ماینر‌ها قرار می‌گیرد.

در همین راستا الکس آئو( Alex Ao)
نایب رئیس شرکت تولید کننده نیمه هادی Innosilicon اعلام کرده که تراشه‌های نیمه‌هادی کافی برای ایجاد ریگ‌های استخراج وجود ندارد.

معدنچیان چینی نیز از اواخر سال گذشته دچار اختلالات قابل توجهی شده اند که از جمله آنها می توان به کارت منجمد کارت در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد که مانع پرداخت برخی از عملیات ها برای برق می شود. همانطور که قبلاً  گزارش شده بود ، مقامات استان یوننان چین نیز منبع تغذیه معدنچیان در منطقه را قطع کردند.

عملیات معدنکاری کوچکتر نیز در خطر قیمت گذاری خارج از بازار است. حق بیمه سخت افزار ، حتی برای سکوهای دست دوم  علاوه بر جوایز بلوک کاهش یافته ، می تواند به طور قابل توجهی بر خط پایین آنها تأثیر بگذارد.

در حال حاضر صنایع دیگر وابسته به نیمه هادی ها اثرات کمبود مداوم را احساس می کنند. تولیدکنندگان اتومبیل مانند فورد از تعطیلی برخی از کارخانه های خود خبر داده اند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.