در بزرگترین صندوق ثروت ملی جهان حدود ۶۰۰ بیت کوین ذخیره شده است

در بزرگترین صندوق ثروت ملی جهان حدود ۶۰۰ بیت کوین ذخیره شده است

در بزرگترین صندوق ثروت ملی جهان حدود ۶۰۰ بیت کوین ذخیره شده است

صندوق بازنشستگی سلطنتی نروژ که با عنوان صندوق نفت نیز شناخته می‌شود، چیزی در حدود ۶۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، این صندوق، مالک بیش از ۱ تریلیون دلار دارایی است. از جمله این دارایی‌های می‌توان به ۱.۴٪ از سهام‌های دنیا اشاره کرد. این صندوق، به‌عنوان بزرگترین صندوق ثروت ملی در دنیا شناخته می‌شود. شرکت تحلیلی آرکین ریسرچ (Arcane Research) در گزارش روز شنبه خود اعلام کرد که صندوق بازنشستگی دولتی نروژ، به‌صورت غیرمستقیم و به‌واسطه هلدینگ‌هایی که در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، بیت کوین در اختیار دارد.

آرکین ریسرچ در بخش دیگری از گزارش خود عنوان می‌کند که صندوق نفت نروژ با سرمایه‌گذاری در شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، مالک ۵۷۷.۶ واحد بیت کوین است. با احتساب این تعداد بیت کوین، سبد سرمایه‌گذاری این شرکت، ۶.۳ میلیون دلار است و صندوق بازنشستگی دولتی نروژ نیز سهمی ۱.۵۱ درصدی از مایکرواستراتژی در اختیار دارد.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، بنیان‌گذار مایکرواستراتژی، چندی پیش و در توییتی اعلام کرد که شرکتش ۳۸,۲۵۰ واحد بیت کوین دارد.

شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری بلک راک (BlackRock Fund Advisors) و گروه سرمایه‌گذاری ونگارد (Vanguard Group)  نیز به‌ترتیب ۱۵.۲۴ درصد (۵,۸۲۹.۳۰ بیت کوین) و ۱۱.۷۲ درصد (۴,۴۸۲.۹ بیت کوین) در مایکرواستراتژی سهم دارند. طبق گزارش‌ها، بلک راک که به‌عنوان اصلی‌ترین سهام‌دار مایکرواستراتژی شناخته می‌شود نیز به‌صورت غیرمستقیم بیت کوین دارد.

گروه ونگارد نیز یکی از شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری بزرگ به حساب می‌آید. طبق گزارش‌ها، تا پایان ماه ژانویه (دی) سال ۲۰۲۰، دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت ۶.۲ تریلیون دلار بوده است. گروه ونگارد بزرگترین ارائه‌دهنده صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است و پس از آی‌شیرز (iShares) دومین ارائه‌دهنده خدمات حوزه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) به حساب می‌آید. بلک راک نیز ۷.۳ تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد و از سهام‌داران اصلی آی‌شیرز است.

هفته گذشته مایکرواستراتژی اعلام کرد که قصد سرمایه‌گذاری دوباره در بیت کوین را دارد و همین مسئله آن را به تیتر اول بسیاری از خبرگزاری‌ها تبدیل کرد. این شرکت ماه اوت (مرداد) ۲۱,۴۵۴ بیت کوین معادل ۲۵۰ میلیون دلار خریده بود. ماه سپتامبر (شهریور) نیز ۱۶,۷۹۶ واحد بیت کوین دیگر معادل ۱۷۵ میلیون دلار، به دارایی‌های بیت کوین خود افزود.

منبع : ارز دیجیتال

 

سلب مسئولیت تیم وست ایران
وست ایران در واقع یک تیم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر…]

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.