دی جی بایت چیست ؟

دی جی بایت چیست ؟

دی جی بایت چیست ؟

دیجی بایت چیزی بیشتر از یک ارز دیجیتال سریع است! این کوین بر روی یک بلاک چین ابتکاری سوار است که می‌تواند برای دارایی های دیجیتالی، قراردادهای هوشمند، برنامه های غیرمتمرکز (DApp) و اسناد امنیتی زیادی مورد استفاده قرار گیرد.

چه چیزی دیجی بایت را قدرتمندتر از دیگران می‌کند؟

دیجی بایت یک بلاک چین متن باز با رشد سریع است که در اواخر سال ۲۰۱۳ ایجاد شده و در اوایل سال ۲۰۱۴ منتشر شده است.

پس از ۶ سال توسعه مبتکرانه، دیجی بایت تبدیل به یکی از امن ترین، سریع ترین، قدیمی ترین و غیرمتمرکزترین بلاک چین های UTXO‌ موجود شده است.

بلاک چین دیجی بایت چگونه کار می‌کند؟

دیجی‌بایت از یک بلاک چین سه لایه ساخته شده است که زیرساخت شبکه، امنیت و ارتباط با توابع را با سریع ترین سرعت ممکن ارائه می‌دهد.

۱. اپلیکیشن ها / DigiAssets

لایه سطحی بلاک چین دیجی بایت شبیه به اپ استور (App Store) با طرز استفاده بسیار شفاف و واقعی است.

تمام انواع دارایی های دیجیتالی و برنامه های غیرمتمرکز (DApp) می‌توانند با پروتکل DigiAssets که بر روی لایه سطحی بلاک چین دیجی بایت قرار دارد، ساخته شوند.

همچنین قراردادهای هوشمندی که مقاومت و امنیت بیشتری برای بلاک چین دیجی بایت فراهم می‌کنند نیز می‌توانند به راحتی کدگذاری شوند.

۲. دارایی های دیجیتال / دفتر کل عمومی

لایه میانی بلاک چین دیجی بایت، امنیت و مدیریت را ایجاد می‌کند. یک بایت در اطلاعات دیجیتالی، نمایندگی دیتاهای بزرگ تر یا یک واحد کوچک که ارزش را ارائه می‌دهد و قابل جعل کردن، کپی کردن یا هک کردن نیست را بر عهده دارد.

یک دفتر کل عمومی تغییرناپذیر، تمام تراکنش های دیجی بایت را ذخیره می‌کند. این کوین از ۵ الگوریتم گواه اثبات کار SHA256  ، Scrypt ، Odocrypt  ، Skein  و Qubit  برای افزایش امنیت خود استفاده می‌کند.

دیجی بایت‌ها تنها با استخراج یا ماینینگ به دست می‌آیند.

۳. پروتکل هسته / شبکه جهانی

لایه زیرین بلاک چین دیجی بایت ارتباطات و نحوه عملکرد را ارائه می‌دهد. این ها، نودهایی هستند که در پایین ترین سطح بلاک چین قرار دارند و برای ارتباطات جهانی دیجی بایت استفاده می‌شوند.

هزاران نفر از مردم در سراسر جهان، نرم افزار دیجی بایت را راه اندازی کرده‌اند. هر سرور، کامپیوتر، تبلت یا موبایلی که به شبکه دیجی بایت متصل باشد، می‌تواند تبدیل به یک نود شود و انجام تراکنش های این کوین را تقویت کند.

۴. متن باز / بدون نیاز به مجوز

بلاک چین دیجی بایت کاملا متن باز است و استفاده از آن کاملا رایگان است. این کوین تحت لیسانس MIT کار می‌کند که به شما اجازه تنظیمات نرم افزار را می‌دهد.

شفافیت اجازه می‌دهد تا بررسی مستقلی برای باینری ها (دودویی ها)، و سورس کدهای مربوطه دیجی بایت وجود داشته باشد.

تاریخچه دیجی بایت

توسعه های مهم بلاک چین دیجی بایت به شرح زیر است:

اکتبر ۲۰۱۳: تیم توسعه دهنده بلاک چین دیجی بایت، یه صورت تمام وقت بر روی آن کار می‌کنند.

۱۰ ژانویه ۲۰۱۴: جنسیس بلاک دیجی بایت به صورت موفقیت آمیز استخراج شد و این کوین رسما وارد بازار شد.

۲۸ فوریه ۲۰۱۴: DigiShield بر روی آن فعال شد تا بتواند در برابر تغییرات سریع هش، سریعا خود را سازگار کند.

۱ سپتامبر ۲۰۱۴: الگوریتم اجماع چندگانه آن اجرا شد تا با استفاده از ۵ الگوریتم گواه اثبات کار مختلف، از متمرکز شدن استخراج دیجی بایت جلوگیری کند.

۱۰ دسامبر ۲۰۱۴:‌ سیستم محافظ چندگانه (MultiShield) به منظور محافظت از تمامی ۵ الگوریتم گواه اثبات کار دیجی بایت توسعه یافت.

۴ دسامبر ۲۰۱۵: سیستم DigiSpeed به منظور کاهش سرعت ماین شدن بلاک ها به ۱۵ ثانیه، فعال شد.

۲۸ آپریل ۲۰۱۷: SegWit (قبل از بیت کوین و لایت کوین) به منظور بهینه تر کردن سایز بلاک ها، بر روی بلاک چین دیجی بایت اجرا شد.

می ۲۰۱۸: Digi-ID به منظور راحت تر کردن ورود کاربران به وب سایت راه اندازی شد.

آپریل ۲۰۱۹: سیستم DigiAssets برای صدور و انتشار دیگر دارایی های دیجیتالی بر روی بلاک چین دیجی بایت، راه اندازی شد.

۳ می ۲۰۱۹: پروتکل ++Dandelion راه اندازی شد. این پروتکل از ردیابی آدرس های IP و مکان های فیزیکی جلوگیری می‌کند.

 ۲۱ جولای ۲۰۱۹: OdoCrypt فعال شد تا برای مقاومت در برابر اسیک های بسیار قدرتمند، هر ۱۰ روز یک بار خود را تغییر دهد.

یک ارز دیجیتال که شما دوست خواهید داشت!

دیجی بایت (DGB) یک ارز دیجیتال با مقیاس پذیری بسیار بالا و همتا به همتاست که تراکنش ها را با سرعت بالا و کارمزدی ناچیز انجام می‌دهد.

استفاده ساده

شروع استفاده از دیجی بایت حتی از ارسال یک اس ام اس نیز ساده تر است! شما می‌توانید با استفاده از دستگاه هایی که می‌شناسید و در اختیار دارید، دیجی‌بایت را ارسال و دریافت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید، نصب کیف پول مخصوص است، که از داخل سایت رسمی آن می‌توانید دانلود کنید.

دیجی بایت یک ICO‌ نیست!

دیجی بایت هرگز از طریق برگزاری یک ICO به دست نیامده است. هیچ شخص یا شرکتی بلاک چین دیجی بایت را کنترل نمی‌کند. تمامی بنیان گذار، توسعه دهندگان و جامعه استفاده کننده از این کوین، داوطلبانی هستند که می‌خواهند ریسک ورشکست شدن را از بین ببرند!

بسیار سریع تر

تراکنش های دیجی بایت به سرعت تایید می‌شوند؛ ۱۵ ثانیه، که این ۴۰ برابر سریع تر از بیت کوین و ۱۰ برابر سریع تر از لایت کوین است.

سگویت به بلاک چین دیجی بایت این امکان را می‌دهد که ۱۰۶۶ تراکنش را در ثانیه انجام دهد و کارمزدهای ناچیز آن، باعث می‌شود که این کوین برای پرداخت های روزانه مناسب باشد.

همیشه امن

دیجی بایت با الگوبرداری از تکنولوژی غیرقابل شکستن بلاک چین بیت کوین ساخته شده و بر روی آن توسعه های نرم افزاری و سخت افزاری پیشرفته ای مثل DigiShield، استخراج چندالگوریتمی (شامل الگوریتم OdoCrypt) انجام شده است.

همچنین پروتکل امنیتی ++Dandelion به دیجی‌بایت کمک می‌کند تا با مخفی کردن آدرس فیزیکی و IP، شما را در امنیت کامل نگه دارد.

قابل استخراج

دیجی بایت یک بلاک چین با الگوریتم گواه اثبات کار (POW) است. این کوین با ۵ الگوریتم مختلف Sha256، Scrypt، Skein، Qubit و OdoCrypt قابل استخراج است.

چندالگوریتمی بودن دیجی‌بایت به غیرمتمرکز بودن و امنیت شبکه کمک می‌کند و به شما اجازه استفاده از سخت افزارهای مختلفی مثل اسیک، کارت گرافیک و FPGA را می‌دهد.

مقدار قابل استخراج

در مقایسه با ۲۱ میلیون بیت کوین قابل استخراج، دیجی بایت دارای ۲۱ میلیارد کوین قابل استخراج است (۱۰۰۰ برابر بیت کوین)؛ این کوین به منظور پذیرش و استفاده انبوه طراحی شده است.

پاداش استخراج دیجی بایت به جای هاوینگ در هر ۴ سال، ماهیانه ۱ درصد کاهش می یابد. تمام ۲۱ میلیارد دیجی بایت تا سال ۲۰۳۵ استخراج می‌شوند و درآمد ماینرها از آن پس، تنها از کارمزد تراکنش ها به دست می‌آید.

با بنیان گذار دیجی بایت آشنا شوید!

Jared Tate بنیان گذار بلاک چین دیجی بایت است. او از سال ۲۰۱۳ تاکنون به صورت تمام وقت بر روی این پروژه کار کرده است.

تیت از طرف MIT، دانشگاه هاروارد و کنگره آمریکا دعوت شده، تا درباره تکنولوژی بلاک چین سخنرانی کند. او همچنین نویسنده کتاب “بلاک چین ۲۰۳۵، DNA دیجیتالی اینترنت نسل ۳.۰” است، که نخستین کتابی است که توسط یک بنیان گذار بلاک چین نوشته شده است.

 

 

سلب مسئولیت تیم وست ایران
وست ایران در واقع یک تیم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر…]

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.