رابرت کیوساکی: پیش از “بحران بزرگ بانکی”، بیت کوین بخرید

رابرت کیوساکی: پیش از “بحران بزرگ بانکی”، بیت کوین بخرید

رابرت کیوساکی: پیش از “بحران بزرگ بانکی”، بیت کوین بخرید

به اعتقاد رابرت کیوساکی، (Robert Kiyosaki)، اقتصاددان شناخته شده و نویسنده مشهور کتاب “پدر پولدار پدر فقیر”، با نزدیک شدن بحران بزرگ بانکی و کاهش ادامه دار ارزش دلار نباید در خرید دارایی امنی چون بیت کوین تردید کرد.

رابرت کیوساکی، در مورد “بحران بزرگ بانکی” پیش روی جهان، هشدار داد. کیوساکی دیروز جمعه (۳۱ مرداد) در توئیتی، به دنبال‌کنندگان خود گفت که به زودی جهان با یک بحران بانکی عظیم روبرو خواهد شد و دیگر وقتی برای “فکر کردن در مورد” سرمایه گذاری در دارایی‌های امن وجود ندارد.

بحران بزرگ بانکی با سرعت در حال نزدیک شدن است

وی برای تأیید سخنان خود به اقدام اخیر وارن بافت (Warren Buffett) که بخش بزرگی از سهام بانکی خود را فروخته است، اشاره کرد. کیوساکی در توئیت خود نوشت:

“اینکه بافت بخش بزرگی از سهام بانکی خود را به فروش می‌رساند نشان دهنده ورشکسته شدن بانک‌ها است. به زودی شاهد بحران بزرگی در حوزه بانکداری خواهیم بود.”

وی در ادامه نوشت:

“آیا  فدرال رزرو و خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، هدایت سیستم بانکی را بر عهده گرفته‌اند؟ آیا این سیاست پولی فدرال رزرو و خزانه‌داری می‌تواند جلوی شورش گسترده مردم را بگیرد؟ دیگر زمانی برای فکر کردن باقی نمانده. چقدر بیت کوین، طلا یا نقره دارید؟”

کیوساکی یکی از طرفداران شناخته شده بیت کوین است که خرید بیت کوین را به طور مکرر به مردم توصیه کرده و به شدت در مورد روند نزولی ارزهای فیات نگران است.

بحران اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و تورم شدید پول‌های کاغذی، صحت پیش‌بینی‌های وی را تأیید می‌کند.

گفتنی است که طی چند ماه گذشته، دارایی‌های کلان به طور گسترده‌ای سقوط کردند. این در حالی است که بیت کوین و فلزات گرانبهایی همچون طلا، روند صعودی چشم‌گیری را تجربه کردند. همچنین شاخص ارزی دلار آمریکا نیز به پایین‌ترین نرخ خود طی دو سال گذشته رسید.

نمودار شاخص قیمت دلار از مارس ۲۰۲۰ تا کنون

ضعف دلار در برابر بازار بورس

در ماه آگوست، نگرانی‌های تازه‌ای در مورد وضعیت اقتصاد جهانی پدید آمد. ترازنامه فدرال رزرو ایالات متحده، که قبلاً به کمتر از ۷ تریلیون دلار رسیده بود، دوباره از این سطح بالاتر رفته است. این نشان دهنده ادامه روند مداخله بانک مرکزی آمریکا در بازارهای سنتی است. هالگر چپتز (Holger Zschaepitz) یکی از مفسران مشهور بازار گفته است:“ترازنامه فدرال رزرو به سطحی بالاتر از ۷ تریلیون دلار رسیده است. این چراغ سبزی به سرمایه‌گذاران برای سود بیشتر در بازار سهام است.”در همین حال، نهادها و شرکت‌های بزرگ تمرکز خود بر بیت کوین را به عنوان یک فرصت، حفظ کرده‌اند. گفتنی است که به دنبال خرید ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین از سوی شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در اواخر ماه ژوئیه، سود سهام آتی بیت کوین در هفته جاری به بالاترین نرخ خود یعنی ۵ میلیارد دلار رسید.

منبع: Cointelegraph

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.