رشد Uniswap نسبت به ادغام Yearn Finance’s SushiSwap باز گشت

رشد Uniswap نسبت به ادغام Yearn Finance’s SushiSwap باز گشت

رشد Uniswap نسبت به ادغام Yearn Finance’s SushiSwap باز گشت

رهبر رشد Uniswap اشلی شاپ ،آندره کرونژ ،بنیانگذار Yearn Finance را به دلیل شکایت از پروژه های انشعاب یافته در بخش DeFi ، انتقاد کرد.

Ashleigh Schap مدیر رشد Uniswap مقاله اخیر بنیانگذار Yearn Finance ، Cronje را مورد انتقاد قرار داده است که پروتکل های جعلی را در فضای DeFi انتقاد می کند و Schap ادغام اخیر Yearn با SushiSwap را به عنوان تأیید “DApp به سرقت رفته” توصیف می کند.

پست وبلاگ Cronje’s Jan.12 ، “Building in DeFi sucks” ، از خطر رقبا در جعل کد او و ترکیب چنین توکنومیک جذاب در تلاش برای دور کردن کاربران از محصولی که برای ساخت آنها وقت زیادی صرف کرده است شکایت کرد او درباره آن نوشت:

من می توانم محصول برتر را حتی بسازم ، اما یک رقیب فقط می تواند کد من را رمزگذاری کند و نشانه ای را که بی نهایت ضرب می کند ، و آنها در هفته دو برابر کاربر خواهند داشت.
این دقیقاً همان اتفاقی است که در اواخر ماه اوت سال ۲۰۲۰ SushiSwap از Uniswap انجام داد. اجرای پروژه جدید یک توکن محلی و برنامه کشاورزی برای تولید نقدینگی با ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار به دور از Uniswap بود.

در اوایل دسامبر سال ۲۰۲۰  Yearn Finance با SushiSwap ادغام شد و خشم جامعه Uniswap را برانگیخت. به همین ترتیب ریاکاری آشکار نظرات Cronje در نتیجه رشد Uniswap را پیش رو داشت  در توییت خود نوشت:

یکی از شکایات شما این است که هر کسی می تواند به طور نامعلوم کار شما را بدزدد.  با این وجود YFI شراکت با سوشی را انتخاب می کند. وقتی یک دگ قانونی ، شراکت خرید یک DApp دزدیده شده را تأیید می کند این نوع رفتار را تشویق می کند. 
شاپ همچنین اظهارات کرونژ را هدف قرار داد که در آن وی مفهوم جامعه در بخش رمزنگاری را “مزخرف” توصیف کرد .

کاملاً مخالف این هستید که جامعه مزخرف است. انجمن و کاربران Uniswap مدتها قبل از وجود رمز uniswap را به بزرگترین dapp در ethereum تبدیل کردند که انگیزه جامعه برای نیاز به نقدینگی غیرمتمرکز کافی بود.

۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ – (Ashleigh Schap (@ashleighschap   – در توییتر :

این موضوع بحث در میان جامعه رمزنگاری را آغاز کرد و Hasu آن را “یک نگاه نادر پشت پرده” در مقر Uniswap خواند که نشان داد لباس SushiSwap را ” یک DApp سرقت شده “می داند که باید از آن اجتناب شود.

بنیانگذار FTX سام بانكمن فرید كه سال گذشته برای مدت كوتاهی كنترل SushiSwap را به او تحویل دادند از پروتكل شبیه سازی شده دفاع كرد و گفت :

این موضوع شاید خشن باشد اما من معتقدم Uniswap مدت زیادی بود که برای انجام کاری  در مورد محصولات خود باید انجام می داد اما  این کار انجام نمی شد. که Sushiswap در حال کپی کردن کد جدید با نام اصلی در زمان واقعی نبود عملاً در مالکیت عمومی بود. 
Uniswap توانست پس از اولین حمله خون آشام نقدینگی SushiSwap در ماه اوت با تعیین جوایز بومی خود ،ارزش خود را به عنوان DEX پیشرو از نظر ارزش قفل شود. پس از پایان پاداش UNI در ماه نوامبر ، SushiSwap TVL میلیارد دلاری خود را با ارائه مشوق های بازدهی برای همان جفت هایی که قبلاً Uniswap انگیزه داده بود پس گرفت.

در ماه دسامبر ، Yearn Finance ادغام با SushiSwap را در تلاش برای توسعه اکوسیستم و توسعه تخصص خود اعلام کرد. در کل ، yearn اواخر سال گذشته هفت پروتکل برجسته DeFi را جذب کرده است که عبارتند از :  SushiSwap ، Deriswap ، Cream Finance ، Cover Protocol ، Akropolis ، Bounce Finance و Pickle Finance.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.