ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ و ارتباط آن با Hal Finney

ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ و ارتباط آن با Hal Finney

ساتوشی ناکاموتو کیست ؟ و ارتباط آن با Hal Finney

ارتباط بین دانشمند رایانه ،هال فینی و دوریان ناکاموتو می تواند پاسخ به هویت سازنده  بیت کوین کیست باشد.

هویت خالق نام مستعار بیت کوین  Satoshi Nakamoto از زمان ایجاد ارز رمزنگاری شده دلیل بسیاری از گمانه زنی ها بوده است. این امر به ویژه در هفته های اخیر پس از ادعای کریگ رایت مبنی بر اینکه این شخص است ، اتفاق افتاده است. ارتباط غالباً نادیده گرفته شده بین دانشمند فقید کامپیوتر ، هال فینی و دوریان ناکاموتو ،متولد ساتوشی ، می تواند جواب را حفظ کند.

هال فینی (Hal Finney)
هال فینی دانشمند رایانه و پیشگام اولین رمزنگاری در شبکه بیت کوین بود که گفته می شود اولین شخص غیر از Satoshi Nakamoto بوده است که از شبکه Bitcoin استفاده کرده. گزارش اشکالات پرونده را ایجاد کرده و پیشرفت هایی را  در این سیستم ایجاد کرده است.      یکی از آشنایان و وبلاگ نویس های فینی ،رابین هانسون تصور می کرد که “هال بیش از آنچه گفته بود درگیر بیت کوین  شده است” اگرچه بعداً با ظهور شواهد جدید این ادعاها را تغییر یافت.

دوریان ساتوشی ناکاموتو
در حالی که اندی گرینبرگ روزنامه نگار مجله فوربس در حال تحقیق در مورد هویت ساتوشی بود ، کشف شد که شخصی به نام دوریان ناکاموتو ،متولد ساتوشی تنها در نزدیکی حال فینی زندگی می کند. خانه خانوادگی وی توسط بانک وی در معرض توقیف قرار داشت و بازنشسته به سرعت قربانی شرایط سخت اقتصادی در ایالات متحده شد.

در حالی که در ابتدا خود دوریان مورد تحقیق قرار گرفت زیرا بسیاری اظهار داشتند که وی می تواند ساتوشی باشد ، وقتی ساتوشی به شدت دخالت خود را رد کرد ، این ادعاها به سرعت رد شد و گفت:

من کاری با بیت کوین ندارم. من هرگز در این شرکت کار نکرده ام ،هیچ کسی را در آنجا نمی شناسم ،هرگز در آنجا قرارداد یا چیزی از این قبیل نداشته ام. من حتی از این محصول آگاهی نداشتم. 

ارتباط این دونفر

کاربر Reddit ، / u / TaleRecursion یک تئوری را به خوبی خلاصه می کند:

“من فکر می کنم او [دوریان] شخص واقعی است که شخصیت Satoshi به نام او نامگذاری شده است. تصادف داشتن یک ساتوشی ناکاموتو در ۲ بلوک دورتر از خانه هال فینی بسیار دور از ذهن است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

هال و همتایان سایپرپانک او برای این پیرمرد بازنشسته دوستدار که خانه اش توسط بانکداران توقیف شده بود ، به عنوان نمادین بازنشستگی مالی از طرف همه قربانیان سیستم مالی مدرن در نظر گرفته شده بودند. ساتوشی دوریان است و فکر می کنم اینطور خوب باشد. 

البته این به دور از اثبات عینی است  و به هیچ وجه ثابت نمی کند که فینی ساتوشی است اما حداقل این است که  منصفانه است که نتیجه بگیریم اگر فینی ساتوشی نیست ، باید حداقل به دوریان ساتوشی “واقعی” در مورد همسایه خود گفته باشد.

مردی با چنین نام منحصر به فردی بسیار نزدیک زندگی می کند؟ فکر نمی کنم

بعلاوه ، هنگامی که گرینبرگ از شرکت مشاور تجزیه و تحلیل نوشتن ، جولا و همکاران خواست که نمونه ای از نوشته های فینی را با نمونه شناخته شده ساتوشی ناکاموتو مقایسه کند به این نتیجه رسیدند که شباهت آن بیش از هر نمونه پیش بینی شده دیگری است  از جمله نامزدهای پیشنهادی نیوزویک ،فست کمپانی ،نیویورکر ،تد نلسون و اسکای گری.

گرینبرگ اظهار داشت که ممکن است فینی به نمایندگی از ناکاموتوی واقعی در حال نوشتن باشد ، یا در عوض از هویت دوریان به عنوان “قطره” یا “پستی استفاده می کند که اطلاعات شخصی آن برای پنهان کردن سو online استفاده های آنلاین استفاده می شود.”

فینی ≠ ساتوشی
با کمال تعجب ، پس از ملاقات گرینبرگ با فینی ، و مشاهده مکالمه ایمیل فرضی بین فینی و ساتوشی ، همراه با تاریخچه کیف پول بیت کوین وی که حاوی اولین معامله بیت کوین از Satoshi به Finney بود ، که فراموش کرد آن را پرداخت کند ، گرینبرگ حل کرد که فینی به او گفت واقعیت. بعلاوه ، فینی وقتی از طرف گرینبرگ سedال شد ساتوشی بودن را انکار کرد.

علاوه بر این ، هنگامی که Juola & Associated ایمیل های Satoshi به فینی را تجزیه و تحلیل کردند ، دریافتند که آنها بیشتر شبیه نوشته های Satoshi هستند تا آنچه که فینی انجام داده است.

میراث
فینی به عنوان بخشی از اعتقادات برون گرایانه خود معتقد بود که در آینده ،فناوری به گونه ای پیشرفت خواهد کرد که امکان زندگی برای همیشه انسانها از طریق یک محیط فناوری فراهم می شود. هنگامی که فینی در ۲۸ آگوست ۲۰۱۴ در ققنوس درگذشت ، توسط بنیاد Alcor Life Extension بنیان خود را حفظ کرد تا در صورت وجود این فناوری که به او امکان ادامه زندگی می دهد احیا شود.

اگر سرانجام این اتفاق بیفتد و فینی واقعاً احیا شود ،شاید بتوانیم به بحث سالها پایان دهیم که Satoshi Nakamoto واقعاً چه کسی است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.