ساخت توکن اختصاصی توسط غول بانکداری روسیه (Sberbank)

ساخت توکن اختصاصی توسط غول بانکداری روسیه (Sberbank)

ساخت توکن اختصاصی توسط غول بانکداری روسیه (Sberbank)

غول بانکداری رسیه و  وام دهنده برجسته روسی Sberbank اشاره کرده است که در آستانه انتشار رمزگذاری خود است و به دنبال راه اندازی یک بستر مبتنی بر بلاکچین (ارز دیجیتال) میباشد که به مشتریان خود امکان خرید دارایی های مالی دیجیتال را می دهد.

این توکن Sbercoin نامگذاری خواهد شد و هرمان گریف ، مدیر عامل بانک Sberbank ، اظهار داشت که شرکت وی در حال همکاری با بانک سرمایه گذاری آمریکایی JPMorgan Chase و تعدادی دیگر از شرکای خارجی برای آزمایش بستر جدید آن است.

هرمان گریف راه اندازی توکن به خودی خود را تأیید نکرد ، اما تایید کرد که Sberbank در سال ۲۰۲۱ “آزمایش صدور Sbercoin” را آغاز می کند.

برای اینترفکس ، گرف همچنین اظهار داشت که پلتفرم جدید “خدماتی برای خرید دارایی های مالی دیجیتال” ارائه می دهد.

اعلامیه Sberbank نشان می دهد که حمایت روزافزون در مورد تصمیم گیرندگان کشور برای قانونی کردن برخی از انواع مجموعه های رمزنگاری کنترل شده توسط دولت برای ورود به بازار و پاسخگویی به تقاضای رو به رشد رمزنگاری در روسیه افزایش یافته است.

بانک مرکزی بنیانگذار و سهامدار عمده سهام Sberbank است که ادعا می کند حدود ۹۶.۹ میلیون مشتری خرده فروشی فعال و ۲.۶ میلیون مشتری شرکتی در بازار روسیه دارد.

دومای دولتی روسیه در ژوئیه اولین مصوبه رمزنگاری را تصویب کرد ، اما مورد انتقاد کمبود قرار گرفت ، ناظران صنعت هشدار دادند که این قانون حاوی تعریفهای مبهم و ناقصی از اصطلاحات کلیدی مانند “دارایی های دیجیتال” است ، با اقدامات قانونی دیگر نیز خطوط لوله

در همین حال ، میخائیل میشوستین ، نخست وزیر روسیه اخیراً اعلام کرد که مقامات این کشور می توانند دارایی های دیجیتال را به عنوان دارایی تشخیص دهند ، به صاحبان آنها اجازه می دهد تا در دادگاه از منافع خود محافظت کنند.

اسبربانک و جی پی مورگان رابطه ای دارند که به سال ۱۹۹۳ برمی گردد. از جمله خدمات دیگر ، بانک آمریکایی تسویه حساب های USD و تسویه حساب خزانه یورو را برای اسبربانک فراهم می کند ، در حالی که شریک روسی به عنوان ارائه دهنده تسویه RUB برای JPMorgan عمل می کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.