سایت Bitcoin.org مورد حمله DDos قرار گرفت

سایت Bitcoin.org مورد حمله DDos قرار گرفت

سایت Bitcoin.org مورد حمله DDos قرار گرفت

وب‌سایت «Bitcoin.org» که میزبان کدهای بیت کوین است، هدف حملات منع سرویس توزیع شده قرار گرفت. این حملات باعث شد تا این وب‌سایت برای ساعاتی از دسترس خارج شود. نباید فراموش کرد که حمله تنها این وب‌سایت را هدف قرار داده است .

به گزارش کوین دسک، این وب‌سایت دیروز تحت حملات شدید دیداس قرار گرفت و برای مدتی از دسترس خارج شد. یک نسخه از کدهای متن‌باز شبکه بیت کوین در Bitcoin.org قرار دارد.

زمانی که این وب‌سایت از دسترس خارج شده بود، طرفداران و توسعه‌دهندگان با به اشتراک‌ گذاشتن کلاینت بیت کوین کور (Bitcoin Core) از طریق تورنت، به افراد تازه‌واردی که قصد دانلود آن را داشتند کمک کردند. کلاینت بیت کوین از طریق یک فایل مگنت هم قابل دسترسی است. با استفاده از این فایل،‌ می‌توان کلاینت بیت کوین کور را از طریق نرم‌افزار‌هایی نظیر یوتورنت (UTorrent) دانلود کرد. از این لینک،‌ کاربر می‌تواند هش محل ذخیره بیت کوین کور را پیدا کرده و نرم‌افزار را دانلود کند.

منع سرویس توزیع شده یا حملات (DDOS)، حمله‌ای است که در آن فرد یا گروهی از مهاجمان، سعی می‌کنند با پر کردن منابع یک سرور یا وب‌سایت، فعالیت و کارکرد آن را مختل کنند.

کبرا (Cobra)، یکی از توسعه‌دهندگان ناشناس بیت کوین که مسئولیت رسیدگی به این وب‌سایت را هم برعهده دارد، با بیان اینکه این قبیل حملات در زمان جهش قیمت بیت کوین طبیعی است، گفت که Bitcoin.org‌ در حال حاضر در دسترس است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.