شرکت ویزا از خرید ۳.۳ میلیار داری خود (plaid) صرف نظر میکند

شرکت ویزا از خرید ۳.۳ میلیار داری خود (plaid) صرف نظر میکند

شرکت ویزا از خرید ۳.۳ میلیار داری خود (plaid) صرف نظر میکند

وزارت دادگستری ایالات متحده یك پیروزی در یك پرونده بزرگ خرید fintech را دید كه می تواند زمینه اجرای قوانین ضد انحصاری فراهم كند.

روز سه شنبه وزارت دادگستری اعلام کرد که Visa و Plaid از ادغام برنامه ریزی شده خود صرف نظر کرده اند. شرکت ویزا تقریباً یک سال پیش اعلام کرده بود ، قصد داشت ۵.۳ میلیارد دلار برای این شرکت تازه کار فناوری پرداخت کند.

نرم افزار  حاضر Plaid برای اتصال ایمن سیستم های مختلف داده های مالی طراحی شده است. در شکایت خود در نوامبر ۲۰۲۰ وزارت دادگستری ایالات متحده ادعا کرد که ویزا از این خرید برای از بین بردن رقابت استفاده می کند. امروز ماکان دلراهیم از بخش ضد انحصاری وزارت دفاع گفت:

ویزا – که قدرت زیادی در بدهی آنلاین در ایالات متحده دارد ،میلیاردها دلار از این معاملات استخراج کرده است. اکنون که ویزا ادغام ضد رقابتی خود را رها کرده است ، Plaid و سایر مبتکران آینده فین تک در توسعه گزینه های بالقوه خدمات بدهی آنلاین ویزا آزاد هستند. با رقابت بیشتر مصرف کنندگان می توانند انتظار قیمت های پایین تر و خدمات بهتر را داشته باشند. “
Tech ، به طور کلی در مرکز بحث های ناآرام درباره نقض ضد انحصار قرار گرفته است. کمی قبل از پرونده خود علیه ویزا ،دادخواست ضد انحصاری علیه Google تشکیل داد. در همین حال ، کمیسیون تجارت فدرال از فیس بوک شکایت کرده است.

در هر دو مورد نهادهای حاکم معتقدند که سیستم عامل ها از دسترسی آنها به داده های رقبا و توانایی هدایت ترافیک خریداران به گوشه و کنار بازار استفاده کرده اند. اما برنامه ضدانحصار آمریكا بیشتر از قانون شرمن در سال ۱۸۹۰ ناشی می شود كه به سختی پیش بینی می شد داده ها به نفت جدید تبدیل شوند ، در حالی كه روغن حتی به روغن جدید تبدیل نشده بود. در همین حال ، طی دو دهه گذشته ، سیستم عامل های بزرگ فناوری حلال اقتصاد آمریکا بوده اند ، و بیشتر مقامات دولتی مردد هستند که سرعت خود را کاهش دهند.

این وضعیت ویژه به ویژه از سال ۲۰۱۶ مورد انتقاد قرار گرفته است. آنچه اکنون شاهد آن هستیم ، بازسازی مجدد دستگاه ضد انحصاری ایالات متحده برای دوره جدید است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.