شیت کوین Shitcoin چیست؟

شیت کوین Shitcoin چیست؟

شیت کوین Shitcoin چیست؟

شیت کوین (Shitcoin) یک ارز دیجیتال است که طبق نظر ذهنی انسان ها، یک گزینه سرمایه گذاری بد است. این اصطلاح همچنین برای توصیف سکه هایی استفاده می شود که هدف خاصی ندارند. اصطلاح شیت کوین (Shitcoin) به ارز دیجیتال با ارزش کم یا ارز دیجیتالی گفته می شود که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد. این کلمه اصطلاحی انزجاری است که غالباً برای توصیف آلت کوین (altcoin) یا ارزهای دیجیتالی استفاده می شود که پس از محبوبیت بیت کوین تولید شده اند. ارزش کاهش یافته یک شیت کوین (Shitcoin) غالباً به دلیل عدم موفقیت سرمایه گذار است. زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان بوده است. به همین ترتیب، این ارزها به عنوان سرمایه گذاری بد در نظر گرفته می شوند.

چرا برخی مردم از ارزهای دیجیتال به عنوان پول خرد استفاده می کنند؟
دلیل خاصی برای ایجاد این اختصار وجود ندارد. از آنجا که مکالمات در بازارها و رسانه های اجتماعی به طور خلاصه نسبتاً کوتاه هستند، نوشتن اینکه سکه “سرمایه گذاری بدی است” به طور بالقوه زمان زیادی لازم است. به همین دلیل، سرمایه گذاران رمزنگاری (به ویژه مبتدیان) به تدریج با اتصال کلمات “shit” و “coin” این اصطلاح را ایجاد کردند.

نحوه کار شیت کوین (Shitcoin)
علاقه به ارزهای رمزپایه از زمان معرفی بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. موفقیت آنها در کسب و کارهایی جلب شده است که می خواهند از فناوری بلاک چین برای ایجاد آلت کوین (altcoin) خود استفاده کنند، این دارایی های دیجیتالی است که از طراحی اولیه بیت کوین بهره می برند. توسعه دهندگان به طور معمول تعداد مشخصی را که در نهایت در دسترس هستند اعلام می کنند. میزان عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون است، در حالی که منابع اتر ۱۸ میلیون در سال است. تعیین محدودیت عرضه، کمبود ایجاد می کند. زیرا سرمایه گذاران می دانند که پس از یک نقطه مشخص، نشانه های اضافی ایجاد نمی شود. نشانه های بیشتری از لحاظ نظری ارزش دارایی های خود را کاهش می دهند، به همین ترتیب انتشار جدید سهام ممکن است ارزش یک سهم سهام را کاهش دهد.

با ثابت شدن عرضه آلت کوین، ارزش آن باید به تقاضا وابسته باشد. اما از آنجا که اکثر ارزهای رمزپایه کاربرد عملی محدودی دارند خرید و فروش کالاها و خدمات دنیای واقعی با استفاده از ارزهای دیجیتال هنوز اتفاقی معمول نیست ارزش آنها بر اساس حدس و گمان محض است. بنابراین، شیت کوین (Shitcoin) چیزی است که مردم می گویند صرفاً به دلیل وجود آن ارزشمند است.

چگونه می توان یک شیت کوین (Shitcoin) را تشخیص داد؟

در حالی که بازار تمایل به تلاطم دارد و تمام سکه ها از چرخه هایی می گذرند، با بررسی وعده های تحویل داده نشده، عدم قابلیت استفاده یا عملکرد و هدفی که سکه قصد دارد آن را بدست آورد، می توان ماهیت واقعی یک سکه را کشف کرد.

از کجا شیت کوین (Shitcoin) بخریم؟

شیت کوین ها که در اکثریت عمده آنها به سادگی آلت کوین های (altcoin) کوچک هستند که از چندین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال خریداری می شوند.

البته، همانطور که گفته شد شیت کوین ها(Shitcoin)همیشه ذهنی هستند و بنابراین نمی توان رهنمودهای خاصی را در مورد اینکه از کدام بستر می توانید برای به دست آوردن آنها استفاده کنید (در صورتی که این هدف شما باشد) غیرممکن است.

یک قاعده کلی این است که از سیستم عامل هایی استفاده کنید که به طور خاص برای معامله گرانی طراحی شده اند که دوست دارند ارز دیجیتال را تغییر دهند. سیستم عامل هایی مانند این شامل Binance ، Bittrex و سایر مبادلات قانونی است. مطمئن شوید که سکه ها را به محض تهیه از کیف پول مبادله ای خود خارج کنید.

چرا مایلید شیت کوین (Shitcoin) بخرید؟

آلت کوین های (altcoin) با اسمال کپ(small cap) ممکن است “پر خطرترین و با پاداش بالا” سرمایه گذاری هایی باشند که می توانید انجام دهید. یک شانس بسیار بزرگ وجود دارد که شما تمام پول خود را از دست خواهید داد. با این حال، خیلی اوقات ممکن است در یکی از این دو حالت قرار بگیرید:

۱- شیت کوین (Shitcoin) که در دست دارید قربانی یک طرح پمپ و تخلیه می شود.
۲- شیت کوین (Shitcoin) که در دست دارید در واقع یک شیت کوین نیست و شما به چیزی تبدیل می شوید که به عنوان “زود پذیرنده” شناخته می شود
اگر برای لحظه ای که می خواهید بفروشید اهداف مشخصی تعیین کرده اید، هر دو مورد می توانند بسیار سودآور باشند. در برخی موارد، حداقل سرمایه گذاری می تواند بیشترین بازدهی را برای شما به همراه داشته باشد. فقط مطمئن شوید که اهداف خود را به وضوح مشخص کرده اید و از نظر عاطفی به سکه متصل نیستید.

یک نمونه خوب از این پدیده افزایش چشمگیر ارزش XVG بود، سکه حریم خصوصی که بسیاری از مردم آن را بیت کوین می دانستند. در مدت زمان کوتاهی (۱-۲ ماه) ارزش ارز دیجیتال تقریباً ۸۰۰۰٪ افزایش یافت و تعداد کمی از معتقدان را بسیار ثروتمند کرد.

البته از آنجایی که سکه محصولی نداشت و بیش از حد مورد استفاده قرار گرفت، قیمت آن به سرعت به ارزش اولیه خود بازگشت.

بهترین روش برای خرید شیت کوین (Shitcoin)

قبل ازخرید ارزهای دیجیتالی که جامعه نسبتاً ناشناخته یا منفور دارند، برای درک بهتر پتانسیل کوتاه مدت و بلند مدت آن، تحقیق عمیقی انجام دهید. سپس، بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید که یک سکه خاص می تواند قیمت را افزایش دهد، با سرمایه گذاری مقدار کمی پول شروع کنید.

مدتی بازار را رصد کنید و تعیین کنید که حدس و گمان اولیه شما درست بوده است یا خیر. در غیر این صورت، مجبور به انتخاب سختی خواهید شد: یا سکه های خود را می فروشید و ضرر کمی می کنید. یا آنها را نگه دارید و منتظر یک افزایش بالقوه در قیمت آنها باشید.

اگر قیمت شروع به افزایش می کند، بهتر است سود خود را بدست آورید یا حداقل مبلغ اولیه را خارج کنید و روند صعودی را ادامه دهید. برعکس، اگر از خطرات آن کاملاً آگاهی داشته باشید، هنگامی که یک سیگنال واضح نشان دهنده یک فرصت خرید است، می توانید مقدار بیشتری سرمایه گذاری کنید.

سرانجام، همانطور که در بالا ذکر شد، همیشه به یاد داشته باشید که احساسات خود را کنترل کنید. سکه های کوچک دار به دلیل قیمت پایین اغلب به عنوان فرصت شناخته می شوند. به همین ترتیب، بسیاری از مردم انتظارات غیرواقعی ایجاد می کنند و در نهایت بیش از سرمایه گذاری خود ضرر می کنند.

 

شیت کوین (Shitcoin) یک ارز دیجیتال است که طبق نظر ذهنی انسان ها، یک گزینه سرمایه گذاری بد است. این اصطلاح همچنین برای توصیف سکه هایی استفاده می شود که هدف خاصی ندارن

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.