فایل کوین (Filecoin) چیست ؟

فایل کوین (Filecoin) چیست ؟

فایل کوین (Filecoin) چیست ؟

Filecoin یک شبکه نظیر به نظیر است که پرونده ها را ذخیره می کند ،دارای انگیزه های اقتصادی داخلی برای اطمینان از ذخیره شدن قابل اعتماد پرونده ها با گذشت زمان است.

فضای ابری بستری بر اینترنت است که شما به جای پر کردن فضای هارد دستگاه یا همان ( device) خود اطلاعاتتان را در آن آپلود می‌کنید و هر موقع که دلتان خواست می‌توانید آنها را دانلود کنید. در واقع فضای ابری کمک می کند تا هارد وسایلتان اشغال نشود.

در Filecoin کاربران برای ذخیره فایل های خود در ماینرهای ذخیره سازی هزینه می کنند. ماینرهای ذخیره سازی رایانه هایی هستند که وظیفه ذخیره پرونده ها را بر عهده دارند و ثابت می کنند که با گذشت زمان فایل ها را به درستی ذخیره کرده اند. هر کسی که می خواهد پرونده های خود را ذخیره کند یا بابت ذخیره سازی پرونده های کاربران دیگر پول دریافت کند می تواند به Filecoin بپیوندد. فضای ذخیره سازی موجود و قیمت آن ذخیره سازی توسط هیچ یک از شرکت ها کنترل نمی شود. در عوض Filecoin بازارهای آزاد را برای ذخیره و بازیابی پرونده هایی که هر کسی می تواند در آنها شرکت کند تسهیل می کند.

Filecoin شامل بلاکچین و ارز رمزنگاری شده بومی (FIL) است. استخراج کنندگان ذخیره سازی برای ذخیره فایل ها FIL واحد می گیرند. Filecoin’s blockchain تراکنش های ارسال و دریافت FIL را بهمراه مدارکی از ماینرهای ذخیره سازی مبنی بر ذخیره صحیح پرونده های خود ثبت می کند.

برای کاربران
Filecoin کاربران را قادر می سازد تا پرونده های خود را با قیمت های فوق رقابتی ذخیره کرده و بررسی کنند که پرونده های آنها به درستی ذخیره نشده است.

کاربران می توانند با انتخاب ماینری که پیشنهاد ذخیره سازی برای نیازهای آنها مناسب است ، معامله مورد نظر خود را بین هزینه ، افزونگی و سرعت انتخاب کنند. برنامه هایی که Filecoin را پیاده سازی می کنند ، می توانند با هر استخراج کننده ای در شبکه  ذخیره سازی را انجام دهند. برخلاف سیستم های ذخیره سازی متمرکز ،نیازی به پیاده سازی API متفاوت برای هر ارائه دهنده نیست.

در هر زمان کاربران می توانند با مشاهده مدارک موجود در Filecoin’s ، صحت ذخیره شدن پرونده های خود را تأیید کنند

برای ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی
Filecoin ارائه دهندگان ذخیره سازی را قادر می سازد ذخیره خود را در بازار آزاد بفروشند.

ارائه دهندگان ذخیره سازی افراد و سازمان هایی هستند که ماینرها را اداره می کنند و برای این کار رمزهای Filecoin را بدست می آورند. استخراج کننده می تواند هر کامپیوتر متصل به اینترنت با فضای دیسک اضافی یا یک سیستم اختصاصی با فضای ذخیره سازی اختصاصی برای Filecoin باشد. Filecoin’s blockchain به ماینرها به دلیل مشارکت در ذخیره سازی مفید در اینترنت و نه برای انجام محاسبات بیهوده اثبات کار ، پاداش می دهد.

هنگامی که یک ارائه دهنده ذخیره سازی پروتکل Filecoin را اجرا می کند ، به کل بازار کاربران Filecoin دسترسی پیدا می کنند. ارائه دهندگان نیازی به طراحی API ذخیره سازی خود یا تبلیغات پیشنهادی خود ندارند زیرا این امر توسط پروتکل و شبکه Filecoin انجام می شود. Filecoin با حذف موانع ورود ، اکوسیستم شکوفا و غیر متمرکز ارائه دهندگان ذخیره سازی مستقل را قادر می سازد.

# جدید به وب ۳
اگر در Filecoin یا فضای web3 تازه وارد هستید ، خوش آمدید! ما فکر می کنیم شما از یادگیری در مورد برخی از مفاهیم اصلی ساخت IPFS (پنجره جدید) ، Filecoin (پنجره جدید) ، Powergate (پنجره جدید) و سایر فن آوری های ممکن و همچنین نحوه استفاده از آنها در خود ، لذت خواهید برد. پروژه ها و برنامه ها

Web3 حرکتی در توسعه نرم افزار است که برنامه های متمرکز را به پروتکل های غیرمتمرکز تبدیل می کند. به جای داشتن یک نقطه کنترل واحد ، برنامه های ساخته شده بر روی معماری web3 می توانند انسان میانی را از بین ببرند ، و خطر سانسور توسط شرکت های بزرگ و آسیب پذیری خدمات را در برابر حملات انکار سرویس کاهش می دهد. Web3 یک زیرساخت بی اعتماد است که به کاربران امکان می دهد مالکیت داشته و کنترل مجدد داده های خود را کنترل کنند.

Web3 اساساً همان چیزی است که اجازه می دهد Filecoin با به اشتراک گذاشتن پرونده ها بین افراد دیگر به وجود بیاید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.