فناوری Blockchain به کاهش تأثیر جنگل‌زدایی در برزیل کمک می‌کند

فناوری Blockchain به کاهش تأثیر جنگل‌زدایی در برزیل کمک می‌کند

فناوری Blockchain به کاهش تأثیر جنگل‌زدایی در برزیل کمک می‌کند

شرکت بزرگ پردازش گوشت JBS S.A، به دلیل ادعای کمک به جنگل‌زدایی غیرقانونی جنگل‌های آمازون بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. آنها اکنون از فناوری بلاکچین برای ایجاد راه‌حل منحصر به فرد برای این مشکل استفاده می‌کنند.
بر اساس گزارش ۲۳ سپتامبر از رویترز، JBS گفت که قصد دارد یک سیستم ردیابی مبتنی بر بلاکچین برای زنجیره تامین گوشت خود ایجاد کند تا اطمینان حاصل کند که دامها را از مزارع خرید و فروش غیرقانونی درختان خریداری نمی‌کند.
این شرکت قبلاً فقط پیوند نهایی در زنجیره تامین گوشت را کنترل کرده است؛ به این معنی که هر یک از ۵۰،۰۰۰ مزرعه در برزیل که با JBS تجارت می‌کردند، می‌توانست گاوهایی را از تامین کنندگان غیر مستقیم مسئول جنگل‌زدایی غیرقانونی دریافت کند. گزارش جولای توسط روزنامه خبری U.K گاردین ادعا می‌کند، که این شرکت حداقل با یک تامین‌کننده غیرمستقیم که قبلاً به دلیل قطع بخش‌هایی از آمازون برای افزایش اندازه مراتع خود تحریم شده بود، در تماس بوده است.
به دنبال این گزارش‌ها، مدیر عامل JBS، گیلبرتو تومازونی گفت، که این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ با تأسیس سیستم ردیابی بلاکچین، تمام تأمین کنندگان گاو غیر مستقیم خود را رصد کند.
وی گفت: “در حال حاضر، این شرکت تأمین کنندگان غیر مستقیم را کنترل نمی‌کند و هیچ شرکتی این کار را انجام نمی‌دهد. “اما ما قصد داریم این شکاف را با استفاده از فناوری برطرف کنیم.”
شرکت فرآوری گوشت قصد دارد از سال ۲۰۲۱ در ایالت ماتو گروسو برزیل آغاز به کار کند. گزارش شده است که طی ۲۰ سال گذشته ۳۱ درصد از جنگل‌زدایی در آمازون را تشکیل داده است.
شرکت JBS برنامه‌های مشابه ردیابی را توسعه داده است، که داده‌هایی را در مورد زنجیره تامین گوشت آن برای شرکت‌های تابعه خارج از برزیل ارائه می‌دهد. در نوامبر گذشته، شعبه این شرکت در استرالیا شرکت راه‌اندازی مستقر در سیدنی به نام Lumachain را ایجاد کرد.

منبع/ cointelegrao

 

سلب مسئولیت تیم وست ایران
وست ایران در واقع یک تیم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر…]

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.