لیموهای جدید نظارتی جایی بین Defi و CeFi منتظر هستند

لیموهای جدید نظارتی جایی بین Defi و CeFi منتظر هستند

لیموهای جدید نظارتی جایی بین Defi و CeFi منتظر هستند

در حالی که هنوز ناظران محلی و جهانی دنیای نوپای DeFi (مالی غیرمتمرکز) را هدف قرار نمی دهند ، برخی از فعالان صنعت رمزنگاری هشدار می دهند که تعامل بین بخش های DeFi و CeFi (مالی متمرکز) سوالات بی پاسخ بیشتری را به همراه خواهد آورد.

یک تعامل ثابت بین دنیای DeFi و CeFi وجود دارد ، به عنوان مثال ، فعالان صنعت از موسسات متمرکز وام می گیرند و سپس با پروژه های غیرمتمرکز (کم و بیش) تعامل می کنند.

” در صورت وجود یک مشکل با نرم افزار چه کسی مسئول است؟ این مسئولیت حقوقی نرم افزارهای توسعه یافته موضوع مهمی است که باید پاسخ دهیم تا بازار جهانی واقعاً جهانی باشد. ” .

Zahreddine Touag ، بنیانگذار و رئیس معاملات شرکت تأمین کننده نقدینگی Woorton ، در طی پنلی در اجلاس هفته Blockchain پاریس در اوایل این هفته گفت.

تواگ افزود كه بازیگران “بسیار متصل” به جهان متمركز (CeFi) هستند و در مبادلات متمركز بازارها معاملات را انجام می دهند و از موسسات متمركز یا پروتكل های غیرمتمرکز وام می گیرند یا وام می دهند.

آنها به عنوان واسطه های وارث خطر عمل می کنند ، و اگر مسئله ای حتی در فضای غیرمتمرکز وجود داشته باشد ، به گفته تواگ ، که تخمین می زند واسطه ها با هر دو فضا تعامل بیشتری داشته باشند ، مسئولیت آنها را بر عهده خواهند داشت.

در همین حال ، دانیل لئون ، بنیانگذار و مدیر عامل اصلی وام دهنده شبکه رمزنگاری (Celsius Network CEL) و یکی از اعضای هیئت مدیره ، گفت که DeFi هنوز “در حال جبران” بودجه سنتی است اما شواهدی وجود دارد که موسسات بیشتری به درستی برای این موضوع کار می کنند. وی گفت: این همه چیز در مورد معامله بین تعقیب بازده است در حالی که ریسک زیادی نمیکند.

همچنین ، لئون مارشال ، رئیس فروش نهادی در دیگر وام دهنده اصلی Cryptto Genesis Global Capital ، تأکید کرد که مشخص نیست که رژیم نهایی نظارتی DeFi چگونه خواهد بود – این می تواند در سطح شیب دار / خارج از رمپ تنظیم شود (به عنوان مثال مبادلات ) در سطح بیت کوین (BTC) – یا از طریق روشهای جایگزین جدید ، در عین حال ناشناخته.

با این حال ، او گفت که شرکت او “بسیار هیجان زده” در مورد DeFi است.

در گزارش ارایه شده توسط Q3 : این شرکت نشان داد که وام های اتریوم (ETH) به ۱۲.۴٪ از کل آن افزایش یافت ، USD به ۳۴.۵٪ افزایش یافت ، و altcoins کوچکتر به تقریبا ۵.۰٪ رسید.

 

 

Cryptto Genesis ادعا می کند که عامل اصلی تغییر این نمونه کار از تأثیر استخراج نقدینگی بر پروتکل های DeFi ناشی شده است.

در ادامه گفتند: “ما شاهد آن بودیم كه نرخ بهره DeFi منجر به صدور قابل توجهی در جایی شد كه طرفین تجاری ما شروع به گرفتن وامهای فعال ETH و پایدار برای افزایش فشار در استراتژیهای استخراج نقدینگی می كردند” 

این طرفین ، در عین حال ، نشانه های حاکمیت مرتبط مانند UNI ، YFI ، COMP و LEND را قرض گرفتند تا درآمدهای غیرنقدی آینده خود را تأمین کند. “ت

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.