مدیریک شرکت سرمایه گذاری انگلیسی می گوید: بیت کوین یک دارایی غیرعقلانی است که هنوز منطقی است

مدیریک شرکت سرمایه گذاری انگلیسی می گوید: بیت کوین یک دارایی غیرعقلانی است که هنوز منطقی است

مدیریک شرکت سرمایه گذاری انگلیسی می گوید: بیت کوین یک دارایی غیرعقلانی است که هنوز منطقی است

رئیس یک شرکت سرمایه گذاری انگلیسی می گوید بیت کوین (BTC) یک دارایی به ظاهر “غیرعقلانی” است – اما پس از اینکه سودآوری حرکت قیمت زمستان این رمزارز همچنان منطقی به نظر می رسد. شرکت وی ،شرکت سرمایه گذاری روفر در ماه نوامبر بخشی از دارایی های طلای خود را به بیت کوین تبدیل کرد.

Ruffer Investment Company Limited در ماه نوامبر ۲.۵٪ از صندوق چند استراتژی خود را از طلا به بیت کوین تغییر داد  و به عنوان پرچین در برابر “کاهش ارزش مداوم” فیات تخصیص داد. از آن زمان ارزش طلا ۴٪ افزایش یافته است در حالی که ارزش بیت کوین ۹۲٪ رشد کرده است رقمی که در مدت کوتاه اقامت BTC در بیش از ۴۰،۰۰۰ دلار در ۱۰ ژانویه به طور خلاصه به ۱۲۳٪ افزایش یافت.

Jonathan Ruffer ،رئیس Ruffer که در یک بررسی سرمایه گذاری برای سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ نوشت گفت : که پس از مشورت داخلی  شرکت او بیشتر در معرض سرمایه گذاری Bitcoin قرار گرفت زیرا فکر می کرد BTC می تواند وضعیت طلا را به عنوان “ارز فوق العاده” به چالش بکشد او افزود:

دلیل اصلی ما این است که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک رقیب برای طلا به عنوان یک ارز فوق العاده است ، چیزی که باید در هنگام فروش ارزهای فیات داشته باشید.
رافر گفت بیت کوین یک جانور منحصر به فرد بود که قبل از معرفی به صندوق چند طبقه مورد ارزیابی طولانی قرار گرفت:

وی افزود: “ما در ارزیابی خطر اشتباه بودن بیت کوین کارهای زیادی انجام داده ایم. ما مدتهاست که آن را تماشا می کنیم و قضاوت ما این است که این یک جانور بی نظیر است که به عنوان ذخیره ارزش در حال ظهور ، برخی از مزایای فن آوری و طلا را با هم مخلوط می کند. “
شرکت Ruffer از ۳۰ نوامبر ۲۰.۳ میلیارد پوند (۲۷.۵ میلیارد دلار) دارایی تحت مدیریت داشت. این شرکت در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد و ۳۳۰ نفر در آن مشغول به کار هستند و به حدود ۶،۶۰۰ مشتری متشکل از صندوق های بازنشستگی ، خانواده ها ، خیریه ها و افراد در سراسر جهان خدمت می کنند.

جاناتان رافر در وب سایت شرکت به خوانندگان گفت که اگرچه بیت کوین به عنوان یک دارایی “غیرعقلانی” به نظر می رسید ، این دارایی مطابق با دیدگاه شرکت در مورد جهان است:

بله ، این یک دارایی به ظاهر غیرحسی است – اما دارایی کاملاً منطقی برای نحوه دیدن جهان است.
با وجود صعود بیت کوین به بالاترین سطح جدید در طول زمستان ، روفر گفت که او فقط احساس ناراحتی عصبی از نتیجه دارد و حفظ امنیت مشتریان مهمتر از پمپ های قیمت کوتاه مدت است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.