مسابقه رمز ارز ها: ۱۰ برنده و بازنده برتر دسامبر ۲۰۲۰

مسابقه رمز ارز ها: ۱۰ برنده و بازنده برتر دسامبر ۲۰۲۰

مسابقه رمز ارز ها: ۱۰ برنده و بازنده برتر دسامبر ۲۰۲۰

زمان همیشه در حال پرواز است و حتی ممکن است در حوزه رمزنگاری سریعتر پرواز کند. یا اینطور که به نظر می رسد با تلاطم و ناپایداری بازارها نمایش روزانه ،ماهانه و سالانه برای ما نمایش می دهند.با این اوصاف در سال ۲۰۲۰ چه در حوزه رمز ارز ها چه گذشت.

از رسیدن بیت کوین (BTC) به بالاترین رکوردهای همیشگی ،صعود به سمت ۳۰،۰۰۰ دلار در پایان سال ، تا ethereum که سرانجام فاز ۰ خود را از Ethereum 2.0 راه اندازی کرد و قیمت آن تا سال گذشته به ۷۴۰ دلار رسید. هیچ کس نمی تواند انکار کند که این یک سال پر از وقایع بزرگ برای رمز ارز ها بود. تازه این ها فقط چند خبر در مورد ۲ ارز برتر بود ،که بسیاری بیشتر در مورد آنها و سایر پروژه ها دیگر چه خوب و چه بد در طول سال گزارش می شدند.

خب حالا بیایید نگاهی به عملکرد ۵۰ رمز ارز برتر براساس ارزش بازار طی ماه گذشته و سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ و همچنین کل سال بیندازیم.

ماه دسامبر

در مقایسه با سال ۲۰۱۹ ،به وضوح ۲۰۲۰ شرایط بازار رمز ارز ها بسیار سبزتر بود و هیچ نمایشی بهتر از ماه دسامبر مشاهده نکردیم. گرچه  ارزش تعداد زیادی رمز ارز ها کاهش یافت ،اما همچنین افزایش قابل توجهی در بازار ایجاد کرد.

۱۰ رمز ارز برتر 

همه رمز ارزها به جز دو ارز افزایش قیمت داشتند – و یک ارز افزایش دو رقمیرا تجربه کرد. در بالای جدول ، با بیش از ۷۷ درصد افزایش یک ورودی نسبتاً جدید در لیست ۱۰ برتر قرار دارد ، یک لیست که سال گذشته ظاهر شد.  polkadot DOT بعد از  litecoin LTC با تقریبا ۷۰ درصد افزایش دنبال می شود ،در حالی که بیت کوین در مکان سوم قرار دارد ، در دسامبر ۶۰.۷ درصد رشد کرده است. صحبت از LTC ، توسعه دهندگان آن در ماه اکتبر فاش کردند که آزمایشی با ویژگی های جدید حریم خصوصی به نام Litecoin MimbleWimble MW راه اندازی شد.

رتبه چهارم تا حدودی دور توسط اتریوم (Ethereum) تصرف شده است که خود همانطور که گفته شد یک سال پرحادثه از نظر ETH 2.0 داشته است و قیمت آن ۳۳.۵٪ افزایش داشته است. بعد از آن ارز های باقیمانده بین ۱۰ تا ۲۷ درصد رشد کردند.

دو رمزارز در ماه گذشته سال ۲۰۲۰ کاهش قیمت داشته اند: (chainlink (LINK بیش از ۱۴٪ و ریپل با ۶۳.۳٪ افت شدید قیمت را تجربه کردند. در مقالات گذشته همانطور که گزارش شد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایتی علیه این شرکت ریپل تشکیل داد و به دنبال آن تعدادی از صرافی ها در جهان تجارت XRP را متوقف کردند.

۱۰ برنده برتر

با نگاهی به ۵۰ رتبه برتر سرمایه DOT را در رتبه ۵ و لایت کوین را در رتبه ۶ در لیست سبز این گروه قرار می دهیم. قبل از آن توکتن تتا (THETA) با افزایش ۲۱۶.۵٪ و همچنین zilliqa با ۲۰۱.۴٪ افزایش همراه است. مقام های ۳ و ۴ توسط رمز ارزها ۱۳۱.۷٪ و ۸۲.۶٪ اشغال می شوند که این شبکه ها به ترتیب شبکه سانتیگراد (CEL) و decred  هستند. کمترین کسری که در ماه دسامبر از بیشترین استقبال از ارزها را دریافت کرده است ،مربوط به Polkadot -KSM است که تقریباً ۴۲.۳ درصد رشد داشت.

۱۰ ارز بازنده

اما با همه سرسبزی رمزنگاری در ماه دسامبر هم خالی از لطف نبود. ریپل مشکل دار در بین ۵۰ رمز ارز در بین بزرگترین کاهش ها مقام اول را به خود اختصاص داده است. اکنون ۳۴٪ از (stellar (XLM و ۳۳.۸٪ از (graph (GRT نیز دنبال می شوند. (filecoin (FIL مانند Polkadot یک پروژه مورد انتظار بوداما بر خلاف Polkadot تقریباً ۲۲.۲٪ در ماه دسامبر کاهش  قیمت داست. ارز های  باقیمانده در این لیست بین ۱۷.۶٪ (NEO) و ۱۲.۴٪ (IOTA) کاهش یافت.

جای تعجب نیست که ، سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ تحت سلطه پروژه هایی بود که در ماه گذشته در رتبه های برتر قرار گرفتیم.

۱۰  ارز برتر

در بالای برنده های سه ماهه LTC با افزایش ۱۸۰.۳ درصد و BTC که ۱۷۰.۳ درصد افزایش یافته است. قیمت دو رمز ارز دیگر بیش از ۱۰۰٪ افزایش یافته است و شما احتمالاً می توانید حدس بزنید کدام یک از این موارد هستند: قیمت ETH تقریبا ۱۰۸٪ افزایش یافت ،در حالی که DOT 101.9٪ افزایش یافت.

در مورد ارز های دیجیتال  باقیمانده ، کاردانو ۷۸.۲۵٪ درصد افزایش ، بیت کوین کش ۵۲.۳۳٪ و  بایننس کوین ۳۲.۷۳٪ افزایش یافته است.

تنها موردی که در طول سه ماه گذشته کاهش قیمت داشته یا است XRP با ۴/۴۵ درصد است.

۱۰ ارز برنده برتر

ب وقتی نوبت به ۵۰ رمز ارز برتر می رسد ،در میان سبزترین آنها ، CEL تا ۴۶۱.۹٪ بالاتر می رود. ZIL با ۳۷۳٪ در رده دوم و DCR با ۲۵۱.۶٪ در رده سوم قرار دارد. سایر ارز های موجود در این لیست بیش از ۱۰۰٪ افزایش را تجربه کردند.

۱۰ ارز بازنده برتر

به نظر می رسد سه ماهه آخر در مورد ارز های قرمز نیز مهربان تر بوده است.  برای بسیاری از کسانی که بیشترین افت را داشته اند کاهش نسبتاً کم است. پنج مورد از این ده مورد بین ۸.۸٪ (tezos (XTZ و ۴.۷٪ (huobi token (HT کاهش یافت.

هنوز هم برخی خوش شانس نبودند. رمز زنجیره ای Crypto.com CRO با ۶۱.۷٪ بیشترین افت ،و پس از آن افت ۳۸٪ FIL و  GRT 33.75٪ درصد . NEO و UMA دو مورد باقیمانده هستند که قیمت آنها در دوره سه ماهه به ترتیب ۲۵.۴ و ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.

نتایج سال ۲۰۲۰
این سال نیز توسط بسیاری از برندگان نامبرده در بالا اداره می شود ،با این حال برخی از شگفتی های نسبی را در بالای صفحه به اتفاق پیدا می کنیم.

۱۰ ارز برتر

 

 

در میان ۱۰ سکه برتر و در کل سال ۲۰۲۰ ، این LINK است که با رشد ۵۳۶.۳ درصدی بالا ، تاج را به عنوان برنده مطلق بدست آورد. ETH از آن پیروی می کند با رشد ۴۷۰.۵ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد. ADA خیلی دور نیست با افزایش ۴۴۴.۸ درصدی قیمت خود را پیدا کرده است . این همان جایی است که ما به بیت کوین می رسیم ، و افت بالاترین میزان ۳۰۳.۶۵ درصدی خود را می بالیم.

لایت کوین با  ۲۱۱.۴٪ درصد قدردانی کرد در حالیکه BNB و DOT بیش از ۱۰۰٪ هر دو یا به ترتیب ۱۷۵.۱٪ و ۱۴۴.۷۳٪ به طور دقیق قدردانی کردند. تنها دو نفر که قیمت آنها کمتر از ۱۰۰٪ افزایش یافته است BCH 69.9٪ و XRP 19.6٪ هستند. از طرف مثبت قضیه  در این لیست هیچ ارز قرمزی وجود ندارد.

۱۰ ارز برنده برتر

 

با این حال  هنگام جستجوی ۱۰ برنده برتر در میان ۵۰ رمز ارز برتر با سرمایه بازار اوضاع کاملاً تغییر می کند. اکنون کوزاما است که با دیدن قیمت آن به شدت ۵،۸۴۱،۶۵٪ تاج و تخت می گیرد. و این تنها ارزی نیست که چهار رقمی افزایش یابد. CEL تقریباً ۳،۷۳۰٪ ، THETA تقریباً ۲،۱۰۹ ، ZIL تقریباً ۱،۷۸۰٪ و یکی از محبوب ترین پروژه های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) سالانه از تجربه جدید خود قدردانی کرد.  پروژه مالی YFI 1،۳۴۹٪ افزایش یافت

 اگرچه پنج ارز باقیمانده کمتر از ۱۰۰۰٪ از این تجربه قدردانی کردند همه در سطح ۵۰۰٪ قرار دارند

۱۰ بازنده برتر

 

و اگر دوباره مشاهده کنید  رمزارز های قرمز در سال ۲۰۲۰ و پیدا کردن تنها چهار مورد  یک چرخش دیگر در این داستان وجود دارد. قیمت (Revain (REV در طی سال ۲۰۲۰ با افت ۷۱.۹ درصدی بیشترین کاهش را داشته است. FIL با افت ۳۸ درصدی در مکان دوم قرار دارد. کمترین کاهش قیمت توسط (Uniswap (UNI با افت ۷.۳۷ درصدی ثبت شد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.