مشاور مالی انگلیس از دولت می خواهد معاملات رمزنگاری را ممنوع کند

مشاور مالی انگلیس از دولت می خواهد معاملات رمزنگاری را ممنوع کند

مشاور مالی انگلیس از دولت می خواهد معاملات رمزنگاری را ممنوع کند

نیل لیورجیج مشاور مالی پیشکسوت ،از دولت انگلستان خواسته است تا معاملات ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع کند.

لیورجیج صاحب شرکت مشاوره مالی مستقل West Riding Personal Financial Solutions ، دادخواست خود را ارایه داده و از مقامات مالی محلی خواست تا معاملات رمزنگاری را در انگلیس متوقف کنند.

در این دادخواست آمده است:

قانونی را برای منع پرداخت یا پذیرش ارزهای رمزپایه توسط مشاغل یا افراد مقیم انگلستان منع کرده و مقررات نظارتی انگلیس (FCA و PRA) را برای منع معاملات موسسات مالی انگلیس با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ملزم کرده است.
لیورجیج یک روایت ضد رمزنگاری رایج را ذکر کرد و استدلال کرد که رمزنگاری هایی مانند بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارند و می تواند یک تأثیر بی ثبات کننده بر جامعه باشد و اغلب برای فعالیت های جنایی مورد استفاده قرار می گیرد. لیورجیج همچنین فکر می کند استخراج ارزهای رمزنگاری شده برای محیط زیست مضر است.

طبق وب سایت دولت و پارلمان انگلیس  مهلت دادخواست ۷ ژوئیه ۲۰۲۱ است. در زمان انتشار این دادخواست ۱۰۸ امضا را جمع آوری کرده است.

در مصاحبه ۱۳ ژانویه با مشاور نشریه متمرکز در امور مالی ،لیورجیج اظهار داشت که ممنوعیت پنهانی معاملات رمزنگاری در انگلیس به اجرای قانون کمک می کند تا قدرت مجرمان را با استفاده از رمزنگاری هایی مانند بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی کاهش دهد. IFA استدلال کرد: اجرای قانون هرگز همه آنها را نخواهد گرفت ، حتی بیشتر آنها را نیز گرفتار نخواهد کرد اما از بین بردن پایه مالی آنها قدرت آنها را کاهش می دهد.

لیورجیج گفت: که ممنوعیت رمزنگاری بلافاصله باعث سقوط در بازار می شود: اگر دولت انگلیس با ممنوعیت معاملات رمزنگاری ها به درخواست دادخواست من پیش قدم شود ،این یک واکنش زنجیره ای ایجاد می کند و رمزنگاری ها را یک شبه خراب می کند.

حکم IFA این است که همه سرمایه گذاران رمزنگاری باید بلافاصله منابع خود را بفروشند: “بنابراین اگر اکنون رمزنگاری می کنید ، توصیه من به شما این است که یک احمق بزرگتر از خود را پیدا کنید و سریع آنها را دور بریزید.” لیورسید همچنین گفت: که او هرگز مالک هیچ کس نبوده و هرگز خریداری نمی کرد ،حتی اگر می دانست که این کار صدها درصد بازدهی برای او به همراه خواهد داشت.

تجمع مداوم بیت کوین که قیمت خود را تا ۴۲۰۰۰ دلار افزایش می دهد ، قطعاً ناشناسان جهانی بیت کوین را وادار کرده است تا سرانجام پس از سکوت در سال ۲۰۲۰ با بیت کوین صحبت کنند. در ۱۴ ژانویه ، آناتولی آکساکوف ، عضو دومای دولتی روسیه پیشنهاد کرد مقامات جهانی باید پرداخت های رمزنگاری شده را ممنوع کنند زیرا بیت کوین حباب است که آماده است “دیر یا زود” بترکد. در تاریخ ۱۳ ژانویه ، رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد اعلام کرد که بیت کوین “یک دارایی بسیار سوداگرانه” و “یک تجارت خنده دار” است که به پولشویی ها کمک می کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.