نتایج غیرمنتظره سفر ۳ ساله بیت کوین از یک ATH به دیگری

نتایج غیرمنتظره سفر ۳ ساله بیت کوین از یک ATH به دیگری

نتایج غیرمنتظره سفر ۳ ساله بیت کوین از یک ATH به دیگری

بیت کوین (BTC) از زمان بالاترین میزان قیمت قبلی خود ،شکستن موانع تکنولوژیکی ،روانشناختی و فرزندخواندگی در طی سه سال بسیار پیشرفت کرده است بنابراین ما اعداد را دقیق را بررسی کردیم و امروز را با بالاترین رقم قبلی سال ۲۰۱۷ مقایسه کردیم که برخی نتایج ممکن است تا حدی غیر منتظره باشد.

در حالی که بیشتر مقادیر زیر (از جمله قیمت) میانگین ۳۰ روزه هستند اما بررسی مقادیر بالاتر از همه زمان ها چندان روشن نیست دلیل این است که همانطور  قبلاً گفتیم ،این است که به راحتی یک عدد با سابقه وجود ندارد. همیشه ، در هر لحظه بنابراین ، مقادیر خام ارائه شده توسط BitInfoCharts.com به ما می گوید که BTC در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ به ۱۹۴۰۱ دلار رسید و همچنین ۲۲،۶۸۸ دلار امروز به عنوان بالاترین نقطه در تاریخ است.

در همین حال ، Coinpaprika.com نشان می دهد که بالاترین قیمت قبلی سکه ۲۰،۰۸۹ دلار بود در مقابل ۲۳،۴۴۸ دلار امروز. و اگرچه اعداد متفاوت هستند ، تفاوت بین هر جفت مشابه است: به ترتیب ۱۶.۲درصد و ۱۶.۷درصد

برای مقایسه بیشتر این دو نقطه از نظر زمانی ، دو قله ، ما در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ به بررسی شبکه بیت کوین پرداختیم و مقادیر ثبت شده امروز *: از یک رکورد بالا به دیگری.

ما فهمیدیم که برخی از معیارها افزایش قابل توجهی در مقادیر مربوطه خود دارند:

 • قیمت تقریباً ۵۴٪ افزایش یافته و از کمی بیش از ۱۲،۰۰۰ دلار به سطح نزدیک به ۱۹،۰۰۰ دلار رسیده است.
 • بنابراین ، ارزش بازار تقریبا ۷۰٪ افزایش یافت و به ۳۴۴.۵ میلیارد دلار رسید.
 • سرمایه بازار تحقق یافته با بیش از ۱۵۰٪ افزایش به ۱۳۸.۸۴ میلیارد دلار رسید.
 • هاشرات یا قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین ۱،۲۰۶٪ افزایش یافته است.
 • دشواری استخراج نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته و در این مسیر به بالاترین حد خود رسیده است: استخر استخراج BTC.com افزایش ۸۹۸.۴ درصدی در سه سال را نشان می دهد (ارزش خام)
 • میانگین ارزش معاملات تقریباً ۳۰٪ افزایش یافته و به ۱۱۶،۰۷۱ دلار رسیده است.

اما بعداً مقادیری وجود دارد که در مقایسه با تجمع بزرگ قبلی کمتر است:

 • اندازه بلوک متوسط ۱۱.۴٪ کاهش یافته است.
 • تعداد معاملات در روز نسبت به سه سال قبل ۱۵ درصد کاهش (۳۱۳ هزار و ۵۱۴ مورد) دارد.
 • متوسط هزینه معامله ۶۴٪ (۴۵۵ دلار آمریکا) کاهش یافته است.
 • تعداد آدرسهای فعال ۲.۸٪ کمتر است (۸۹۰،۸۶۲).
 • تقریباً ۵۰٪ توییت کمتر (۴۹،۴۸۵) در مورد بیت کوین امروز و در همین روز در سال ۲۰۱۷ وجود دارد.

برخی از این نتایج  به طور خاص افت قیمت را نشان می دهد که ممکن است تعجب آور باشد. اما آنچه باید به خاطر سپرد این است که این مقایسه دو نکته در تاریخ بیت کوین است و مهمتر از همه  اینکه اولین تجمع مورد بحث یعنی سال ۲۰۱۷ ، غول پیکر بود ، خصوصاً همانطور که افراد کمتری از این سکه اطلاع داشتند. بنابراین تفاوت بین دو نقطه نمی تواند به همان اندازه شدید باشد اگر فرض کنیم مقایسه مقادیر از یک نصف به نقطه دیگر می باشد.

علاوه بر این ، ما  امروز نتایج Google Trend برای “bitcoin” را بررسی کردیم و متوجه شدیم که گرچه علاقه به این اصطلاح در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است اما وقتی که با تعداد جستجوهای اواخر سال ۲۰۱۷ / اوایل سال ۲۰۱۸ مقایسه می شود ، هنوز فقط یک تغییر قابل توجه مشاهده می شود. دلیل آن ممکن است کاملاً ساده باشد  افراد بیشتری از سه سال پیش می دانند بیت کوین چیست.

با این حال ، بدیهی است که اینها نتایج نهایی نیستند ، زیرا BTC روند فعلی خود را ادامه می دهد. قبل از اصلاح ناگزیر قیمت خواهیم دید که چقدر به آن رسیده است. یا این بار متفاوت است؟

____

 در حالی که تمام نتایج سال ۲۰۱۷ در همان تاریخ (۱۷ دسامبر) گرفته شده است ،نتایج مربوط به سال ۲۰۲۰ از اولین تاریخ موجود است. همه مقادیر مربوط به ۱۶ دسامبر میباشد به جز قیمت ،آدرس فعال و توییت ها که مربوط به ۱۷ دسامبر است و مشکل استخراج مربوط به ۱۳ دسامبر.
بعلاوه ، همه مقادیر متوسط ​​۳۰ روزه هستند ، مگر اینکه خلاف آن بیان شده باشد.
همه مقادیر از BitInfoCharts.com گرفته شده است ، به جز سرمایه بازار تحقق یافته (coinmetrics.io) ، سختی استخراج (btc.com) و یک مقدار همیشه عالی که نشان داده شده است (Coinpaprika.com).
___

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.