نگاهی به پیش بینی های سال گذشته برای سال ۲۰۲۱

نگاهی به پیش بینی های سال گذشته برای سال ۲۰۲۱

نگاهی به پیش بینی های سال گذشته برای سال ۲۰۲۱

در سال جدید ۲۰۲۱ ما به آینده خواهیم پرداخت و به پیش بینی هایی که قبلاً برای سال ۲۰۲۱ منتشر شده به اتفاق نگاهی خواهیم کرد . به طور کلی در مورد فضای رمزنگاری ،مجموعه های رمزنگاری فردی ،قیمت ها ،فناوری ،پذیرش ، سرمایه گذاری ،تنظیم ،امنیت و همچنین امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به اتفاق بررسی خواهیم کرد.

پیش بینی قیمت بیت کوین ،اتریوم ،XRP ،بیت کوین کش ،Litecoi ، Chainlink برای سال ۲۰۲۱

 

از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ ،با کل سرمایه بازار در حدود ۱۹۰ میلیارد دلار ،کل بازار در ماه دسامبر بیش از ۵۶۰ میلیارد دلار رشد کرده است. اما فکر می کنیم افراد درون صنعت برای شش هدف از بزرگترین رمزنگاری ها واقع بینانه هستند – بیت کوین (BTC) ، اتریوم   ،XRP ، litecoin LTC، chainlink و بیت کوین کش (BCH) – در سال ۲۰۲۱؟ اگر به نظرات تحلیلگرانی که درباره این موضوع نظر خود را اعلام کرده باشد توجه کنیم. تحلیل های آنها ممکن است به نتیجه برسد یعنی این امکان وجود دارد سال ۲۰۲۱ حتی از سال ۲۰۲۰  برای این ارز ها سالی بهتر باشد. به عنوان مثال Lou Kerner تحلیلگر اقتصاد Quantum economics فکر می کند که بیت کوین سال آینده به طور فزاینده ای سهم طلا از بازار ذخیره ارزش را خواهد گرفت و در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید ،در حالی که Ethereum ممکن است به ۳۰۰۰ دلار برسد.

 

فرزندخواندگی در سال ۲۰۲۱: قوانین Bitcoin ، Ethereum رشد می کند و با رقبا روبرو می شوند

 

طبق گفته کارشناسان ،پذیرش رمزنگاری در سال ۲۰۲۱ پیشرفت بیشتری خواهد یافت. BTC و سایر مجموعه های رمزنگاری در سال ۲۰۲۰ بسیار خوب (در عین حال آشفته) بودنند و با این تفاسیر انتظار می رود که اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۲۱ (و بعد از آن) به رکود ادامه دهد ،رمزنگاری ممکن است با قول خود در مورد بازده بیشتر و استقلال از دارایی سنتی ،به تبدیلات اضافی دست یابد. بزرگترین روند اصلی پذیرش رمزنگاری در سال ۲۰۲۱ عبارتند از:                              رشد سیستم عامل هایی که از قابلیت همکاری blockchain و ارتباطات خارجی پشتیبانی می کنند. و گسترش روزافزون Ethereum و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را دارا می باشد.

__

سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱: موسسات Bitcoin ،خرده فروشی را با Altcoins ترجیح می دهند

 

در اینجا استدلال می شود که ۲۰۲۰ بهترین سالی برای سرمایه گذاری در ضمینه رمزنگاری است بوده است. سال ۲۰۲۱ تقریباً به همان اندازه پرحادثه و آشفته سال قبل ساخته شده است. در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 دولت ها احتمالاً سیاست های اقتصاد کلان – کاهش کمی (QE) و نرخ بهره پایین  – را ادامه خواهند داد که باعث جذابیت بیت کوین و سایر مجموعه های رمزنگاری برای سرمایه گذاران خواهد شد. به گفته کارشناسان سال ۲۰۲۱ تقریباً به افزایش موسسات ،شرکت ها و مصرف کنندگان سرمایه گذاری در رمزنگاری منجر خواهد شد. اما اگر BTC به حرکت خود ادامه دهد به ویژه سرمایه گذاران خرده فروشی ممکن است سرمایه گذاری های جانبی نیز انجام دهند و این در معرض قرار گرفتن در معرض آلتکوین های جدید و تازه تاسیس شده نیز قرار می گیرد.

 

بیت کوین برای سوار شدن به همان موج مشکلات اقتصاد کلان

 

از نظر شرایط اقتصاد کلان  در سال ۲۰۲۱ ممکن است برای مجموعه های رمزنگاری به ویژه بیت کوین مطلوب باشد. به نظر می رسد سرمایه گذاری در بیت کوین از طریق MicroStrategy Square واکنش نسبت به نرخ های پایین بهره و یک دلار دشوار است. این احتمال وجود دارد که تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد. طیف وسیعی از ارقام که صنعت و تحلیلگران اظهار داشتند که انتظار می رود نرخ بهره پایین و QE برای مدتی آینده بخش اصلی اقتصاد کلان باشد و در حالی که برخی انتظار دارند تورم در نیمه اول سال بیشتر خطرناک باشد ،برخی دیگر انتظار دارند تورم یا کاهش ارزش پول در نیمه دوم  مشکلی برای اقتصادهای کوچک باشد.

 

عملکرد DeFi تقویت شده برای محصولات با زمینه های جدید و چالش های قدیمی در سال ۲۰۲۱

 

سال ۲۰۲۰ سال انفجار DeFi بود. اما طبق آمار در سال ۲۰۲۱ DeFi ممکن است به سرعت سال گذشته رشد نکند اما به طور حتم مسیر کلی صعودی خود را ادامه خواهد داد. در عین حال می توان انتظار روندهایی مانند استفاده روزافزون از راه حل های مقیاس گذاری لایه دو (L2) را که بر روی پروتکل های لایه پایه ساخته شده اند را بیشتر دید. به عنوان مثال. اتریوم ، ظهور محصولات بیمه و مشتقات ، برنامه های خرده فروشی بیشتر و همچنین گسترش گزینه های سهام. امنیت و مقررات از مهمترین چالش ها باقی خواهند ماند.

 

مبادلات رمزنگاری برای صرف سال ۲۰۲۱ با تمرکز بر DeFi، UX و خدمات جدید

 

پس از خود رمزگذاریها ،مبادلات بدون شک مهمترین قسمت اکوسیستم رمزنگاری است. با توجه به سیستم عامل های مختلف تجاری احتمالاً شاهد تعدیل روندهای مهم در سال ۲۰۲۱ خواهیم بود زیرا مبادلات با ساختار متغیر صنعت رمزنگاری سازگار است. از جمله گسترش خدمات DeFi و لیست نشانه ها ،تمرکز مجدد بر مبادلات غیرمتمرکز (DEX)  و همچنین تغییر در تجربه کاربر. بنابراین DeFi برای مبادلات در سال ۲۰۲۱ از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود  در حالی که سیستم عامل ها همچنین بر روی تنوع سازی ارائه یک اکوسیستم کاملتر از خدمات تمرکز خواهند کرد.

 

امنیت در سال ۲۰۲۱: تهدیدهای بیشتر علیه DeFi و کاربران فردی

 

در مورد صرافی ها و DeFi  تخمین زده می شود که حملات به حالت اول پایدار بمانند یا کاهش یابد در حالی که حمله به دومی ،به ویژه پروتکل های جدید احتمالاً افزایش خواهد یافت – همانطور که در مورد قراردادهای هوشمند و کاربران جداگانه است. در حالی که بازار Cryptoasset در حال افزایش است  چیزی که بورس ها و سایر سیستم عامل ها را قادر به سرمایه گذاری بیشتر در زمینه امنیت در سال ۲۰۲۱ کند ،افزایش قیمت Cryptoasset انگیزه بیشتری برای هکرها ، کلاهبرداری ها و سرقت ها به هکرهای بالقوه ارائه می دهد.

 

روندهای ۲۰۲۱ در CBDC (ارز های ملی): خلبانان بیشتر ، شاید برخی راه اندازی شوند  اما نه برای خرده فروشی

 

هرچه قیمت بیت کوین بیشتر شود موسسات و شرکت های بزرگ بیشتری به محبوب ترین ارز رمزپایه علاقه مند می شوند. با این حال هر چه BTC بیشتر افزایش یابد بانک های مرکزی و دولت ها بیشتر به CBDC علاقه مند می شوند. نکات مهم کارشناسان شامل پیش بینی هایی است که تمرکز اصلی CBDC ها در سال ۲۰۲۱ بر عمده فروشی ارزهای دیجیتال خواهد بود و پیاده سازی و رابط کاربری با سیستم های موجود زمان و ملاحظه قابل توجهی را در بر می گیرد. به عنوان مثال دنل دیکسون ، مدیر عامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه ستارگان ، دریافت که “برای اکثر دولت ها ، سال ۲۰۲۱ یک سال آموزش بیشتر خواهد بود.”

 

Crypto Tech در سال ۲۰۲۱: تمرکز بر مقیاس پذیری ،حفظ حریم خصوصی و قابلیت استفاده

__

 

در میان موضوعات دیگر ،ارز رمزنگاری شده نیز فناوری مالی ،فناوری fintech است. توسعه دهندگان مرتبط با بیت کوین ،اتریوم و سایر سیستم عامل های بزرگ در بیشتر سالهای ۲۰۲۰ بی سر و صدا روی ارتقا کار کرده اند و احتمالاً کارهای آنها در سال ۲۰۲۱ برجسته تر خواهد شد. از اتریوم ۲.۰ گرفته تا بیت کوین Schnorr و Taproot بیشتر تمرکز بر روی مقیاس پذیری و تا حدی حریم خصوصی. در همان زمان ، سایر به روزرسانی های سیستم عامل – مانند Goguen Cardano  در تمرکززدایی و همچنین در سطح سازمانی ابزار بهبود می یابد. همچنین  افزایش تجربه کاربر هدف بزرگی خواهد بود.

 

اتفاقات در سال ۲۰۲۱: رویکرد تکه تکه و بادهای جدید در مسیر رمزنگاری

 

بسیاری از کشورهای بزرگ هنوز قانون خاص یا راهنمایی نظارتی را که بخش رمزگذاری را به طور کلی پوشش دهد ارائه نداده اند در حالی که دیگران رویکرد گام به گام را دنبال می کنند. بر اساس ارقام صنعت  این رویکرد قطعه قطعه ای احتمالاً تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد یافت ،در حالی که کشورها و ارگانهای بزرگ همچنان مقررات مربوط به یک منطقه یا یک جنبه از صنعت رمزنگاری را همزمان ارائه می دهند. با این اوصاف سال ۲۰۲۱ ممکن است در موضع بسیاری از کشورها نرم کننده باشد. ناظران باید به طور فزاینده ای رمزنگاری را به یک محصول دوستدار و ضد عفونی کننده تبدیل کنند ، ممکن است ما شاهد آغاز رقابت افرادی باشیم که می توانند جذاب ترین رژیم نظارتی را برای صنعت رمزنگاری فراهم کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.