پاسخ ریپل به دادخواست SEC

پاسخ ریپل به دادخواست SEC

پاسخ ریپل به دادخواست SEC

اولین دفاعیه تیم ریپل در مقابل دادخواست SEC

 مجموعه ریپل اولین پاسخ رسمی خود در خصوص دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را به این سازمان اعلام کرد. دادخواستی که در ماه دسامبر ۲۰۲۰ باعث افت شدید ارزش این ارز دیجیتال شده بود.

 ریپل در این دفاعیه اشاره کرده که به صورت یک ارز دیجیتال بوده و خارج از حوزه بورس عمل کرده و در نتیجه نباید تحت موارد مورد بررسی SEC قرار می‌گرفته است. از سوی دیگر اشاره کرده که هیچ گونه فعالیت اقتصادی و تجاری با دارندگان XRP ندارد و از ابتدا نیز ICO برگزار نکرده است.

 ریپل در جوابیه خود ادعا می‌کند که قوانین SEC با قوانین جاری جهان اقتصاد هم‌سو نیست به طوریکه که کشور همچون انگلیس ریپل را به عنوان یک ارز غیرحقیقی و مجازی شناخته است. در همین راستا مدیرعامل این شرکت اعلام کرده بود که قوانین SEC نیاز دارد که بروزرسانی شود.

 ریپل در این پاسخ به صورت شفاف اعلام کرده که تفاوتی میان بیتکوین، اتریوم و ریپل وجود ندارد و دلیل تأیید این دو ارز را از نظر SEC نمی‌داند. در صورتی که آنها معتقدند ریپل به نسبت آن دو ارز دیگر کارایی بیشتری در سیستم‌های پرداخت جهانی دارد. همچنین ریپل ادعا کرده که قوانین در مورد آن غیر شفاف بوده و در درخواست خود از SEC خواسته تا به صورت شفاف این قوانین را که به عنوان مثال برای اتریوم به صورت دیگری اجرا شده است را اعلام کنند.

 مجموعه ریپل در انتهای پاسخ خود به SEC اعلام کرده که مشتاقانه منتظر ارائه پروند خود در دادگاه هست و یقین دارد که همه فعالیت‌های ریپل در این ۸ سال کاملا قانونی و بدون مشکل بوده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.