پروژه بری دیتا (BERRY DATA) چیست؟

پروژه بری دیتا (BERRY DATA) چیست؟

پروژه بری دیتا (BERRY DATA) چیست؟

هنگامی که وارد وب سایت این پروژه می‌شوید هدف بزرگ خود را با خطی درشت نوشته: اوراکل غیرمتمرکز بر روی بایننس اسمارت‌چین. وظیفه این اوراکل به دست آوردن اطلاعات است که توسعه دهندگان درخواست می‌کنند.

چیزی که این پروژه را خاص می‌کند علاوه بر هدف آن، تیمی است که توسط خود بایننس اسمارت‌چین تایید شده است و قصد دارد تمامی اطلاعات مورد نیاز را از خارج شبکه بلاکچین تامین کند. این پروژه برای بایننس اسمارت‌چین در واقع حکم چین‌لینک برای اتریوم را دارد.

اکوسیستم بری دیتا دارای مولفه‌هایی با شرح زیر است :

۱. ماینرها برای ارسال داده وصداقت و امنیت در کارشان با استفاده از جوایزی از جنس توکن این پروژه تشویق می‌شوند.

۲. کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه شبکه با استفاده از توکن‌های شبکه به آخرین داده‌های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

۳. قراردادهای هوشمند این شبکه هر سه دقیقه، پنج تا از تاپ ترین درخواست‌ها را با توجه به هزینه‌ایی که شده دسته‌بندی می‌کند و به اطلاع ماینرها می‌رساند.

۴. ماینرها داده‌هایی را تایید می‌کنند که اگر توسط هولدرها رد بشود ممکن است پاداش خود را از دست بدهند و به همین شیوه است که امنیت شبکه و صداقت ماینر‌ها تامین می‌شود

نحوه استفاده از این اوراکل به این شکل است که توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز می‌توانند موارد مورد نیاز خود را که خارج از بایننس اسمارت‌چین وجود دارد را از این اوراکل درخواست کنند. سپس اطلاعات این درخواست توسط ماینر در شبکه اصلی بلاکچین قرار می‌گیرد و با استفاده از بانک داده که وجود دارد اطلاعات مورد نیاز فراهم می‌شود.

از طریق توکن این اوراکل یعنی BRY برای ایجاد مکانیسم‌های تشویقی پاداش دادن به ماینرها و همچنین مجازات افرادی که خطا می‌کنند استفاده می‌شود.این دست موارد موجب می‌شود که امنیت شبکه بالا برود.

۱.در ابتدا یک کاربر درخواست خود را به BERRY DATA ارسال می‌کند کاربری که مبلغ بیشتری پرداخت کند ماینرهای بیشتر تمایل دارند تا کار را انجام بدهند و کار آن درخواست کننده زودتر انجام می‌شود.

۲. ماینرها داده‌های بدست آمده را بر روی قرارداد هوشمند قرار می‌دهند تا در نهایت به دست درخواست کننده برسد.

۳. هر سه دقیقه قرارداد هوشمند BERRY DATA درخواست ها را با توجه به مبلغ پیشنهادی انتخاب می‌کنند و آن را به اطلاع ماینر‌ها می‌رساند.

۴. ماینرها برای اینکه بتوانند در فرآیند دریافت درخواست قرار بگیرند باید هزار واحد BRY ذخیره(استیک) کنند تا اگر ماینری خطای انجام داد با این توکن‌هایی که ذخیره کرده جریمه بشود.

نحوه عرضه توکن :
این شبکه در کل ۱۲ میلیون از این توکن وجود دارد که نحوه توزیع و آزادسازی به شرح زیر است :

🔰 ۵۵ درصد آن از طریق استخراج و ماینینگ ماینرها به دست می‌آید.
🔰 ۲۳ درصد آن به شریکان این پروژه تعلق گرفته است.
🔰 ۱۶ درصد آن در صرافی پنکیک سواپ فروخته شده.
🔰 ۶ درصد آن برای تیم می‌باشد که به مدت دو سال قفل خواهد بود و بعد از آن هر سه ماه آزاد می‌شوند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.