پروژه مولتی‌چین-MultiChain چیست؟

پروژه مولتی‌چین-MultiChain چیست؟

پروژه مولتی‌چین-MultiChain چیست؟

فناوری Multichain به ساخت بلاکچین خصوصی کمک می‌کند که می‌تواند توسط سازمان ها، بانکها و شرکتهای هلدینگ بانک برای معاملات مالی مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای مولتی‌چین :
۱. توسعه سریع :
باعث می‌شود ساخت بلاکچین‌های خصوصی به کمترین زمان ممکن برسد و برنامه‌های غیر متمرکز که به بلاکچین‌های مختلف وصل هستند اینبار خود بلاک‌چین‌ها به برنامه‌ها متصل بشوند.

۲. دسترسی سریع :
دسترسی به اطلاعات مختلف و انجام معاملات اتمی بین بلاکچین‌ها در سریعترین زمان ممکن.

۳. مجوزهای مختلف :
هنگامی که دیتا در بلاکچین‌های خصوصی ذخیره می‌شود، می‌توانند متناسب با آنچه که صاحب بلاکچین تمایل دارد دیتا را نمایش بدهد و در اختیار دیگران بگذارند.

با استفاده از مولتی‌چین و ایجاد بلاکچین خصوصی شخص میتواند ارزهای مدنظر خود را به وجود بیاورد یا دارایی‌های خود را انتقال بدهد.

 بلاکچین‌های خصوصی که به وجود می‌آیند به صورت سایدچین در کنار زنجیره اصلی شبکه شکل می‌گیرند و این بلاکچین‌هایی که به وجود آمده‌اند می‌توانند با هم تعامل‌های گوناگون از انتقال مستقیم فیلم بین دو شخص تا انتقال پول بین دو شخص را انجام بدهند که تمامی این رخدادها با کارمزد و فی تراکنش صفر رخ می‌دهد.
علاوه بر این‌ها با استفاده از این تکنولوژی افراد می‌توانند اطلاعات مختلف را به صورت کاملاً خصوصی و رمزنگاری شده ارسال کنند جوری که هیچ کس متوجه آن نشود و چون در فناوری مولتی‌چین، بلاکچین‌های مختلف به آن وصل هستند تمامی تراکنش‌ها در کمترین زمان ممکن رخ می‌دهد و همین امر سبب می‌شود تا کارخانه‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی به سمت استفاده از این نوع فناوری بروند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.