پروژه AMPLEFORTH چیست ؟

پروژه AMPLEFORTH چیست ؟

پروژه AMPLEFORTH چیست ؟

 پروژه AMPLEFORTH برای ایجاد واحد پولی با ارزشی ثابت به وجود آمده که این واحد پولی هیچ پشتوانه‌ای ندارد و تنها پشتوانه آن عرضه و تقاضای است که توسط قرارداد هوشمند کنترل می‌شود. این قرارداد‌های هوشمند سبب می‌شوند که قیمت در محدوده یک دلار باقی بماند و اگر از یک دلار بیشتر شد عرضه توکن را بیشتر کنند و اگر از یک دلار کمتر شد مقدار عرضه را کم می‌کنند. این پروژه بر بستر بلاکچین اتریوم قرارگرفته که از استاندارد این پروژه یعنی ERC_20 پیروی می‌کند. شاید به نظر این پروژه و ایده آن بسیار ساده بنماید اما برای آنهایی که با مفهوم پول آشنایی دارند ثابت نگه داشتن قیمت یک ارز بدون پشتوانه کاری بسیار مفید و قدمی رو به جلو برای دنیای کریپتوکارنسی و رها شدن از ارزهای فیات می‌باشد. این پروژه توکن دیگری هم دارد که قیمت آن ثابت نیست و با نام FORTH شناخته می‌شود یک توکن حکومتی ( GOVERNENCE ) تلقی می‌شود که افراد دارای این توکن می‌توانند بر این پروژه نظارت کنند.

 تیم :
۱. شخص اول این پروژه ایوان‌کو نام دارد که در ریاضیات تبحر خاصی داراست و دانش‌آموخته دانشگاه برکلی است جایی که ترکیبی از ME و CS رابا تحقیقاتش در حوزه رباتیک تلفیق کرد.

۲. شخص دوم این پروژه براندو ایلز نام دارد و مهندس معماری است اما بیش از پنج سال را در قسمت هوش ماشینی گوگل گذرانده و بعداً در تیم رتبه‌بندی در ارتباطات شرکت UBER ( شرکت تاکسی‌های اینترنتی ایلان‌ماسک) کار کرده. همچنین این شخص از دانشگاه رایس مدرک علوم کامپیوتری را دریافت کرده است.

۳. شخص سوم این پروژه احمد نقیب نام دارد که ۵ سال سابقه فعالیت در گوگل را در کارنامه خود داراست و دارای مدال برنز المپیاد بین المللی انفورماتیک می‌باشد.

نام توکنی که به عنوان توکن حکومتی استفاده می‌شود FORTH نام دارد که از صرافی بایننس قابل خرید می‌باشد. تعداد کل توکن‌های حکومتی این پروژه ۱۵ میلیون عدد است که تا الان حدود ۸ میلیون عدد آن آزاد شده است.
نحوه تقسیم و آزادسازی این توکن به شرح زیر می‌باشد :

۱. فروش عمومی : ۶ درصد : تماماً آزاد شده.

۲. فروش خصوصی ۱ : ۴ درصد : ۵۰ درصد آن آزاد شده و باقی آن در ماه‌های ۴و۵و۶ آزادمی‌شود .

۳. فروش خصوصی ۲ : ۳.١ درصد : که ٣٠ درصد آن آزاد شده و پس از ۴ ماه که از آزادسازی گذشت باقی آن به مدت یک سال آزاد می‌شود.

۴. فروش خصوصی ۳ : ۱۸.۹ درصد : ۶ ماه اول قفل و بعد از آن به مدت یک سال هر ماه مقداری آزاد می‌شود.

۵. تیم و مشاوران: ۲۵ درصد :سال اول کاملاً قفل و بعد از آن به مدت چهار سال هر ماه مقداری آزاد می‌شوند.

۶. اکوسیستم : ۲۳ درصد : ۴۵ درصد آن آزاد شده باقی ان هر ماه به مدت ۱۸ ماه آزاد می‌شود.

۷. خزانه‌داری : ۲۰ درصد : ۱۸ ماه قفل و بعد از آن در مدت یک سال هر ماه آزادسازی خواهد داشت.

برای این پروژه شخص و شرکت های قدرتمندی سرمایه گذاری کرده اند که نام چند تای آنها در بالا آورده‌شده‌است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.