پروژه ArcBlock چیست؟

پروژه ArcBlock چیست؟

پروژه ArcBlock چیست؟

پلتفرم ARCBLOCK شبکه بلاکچینی خاص خودش را دارد که به منظور برطرف کردن نقص‌های موجود در شبکه‌های بلاک چین فعلی ایجاد شده.طبق دیدگاه این پروژه برنامه‌های غیر متمرکز بلاک چین‌ها باید بتوانند روزانه ۱۰ میلیون کاربر فعال را مدیریت کنند. آنچه که این پروژه در نظر دارد رابط کاربری بسیار آسان است هم برای توسعه دهندگان و هم برای کاربران و به دنبال آن است تا مردم عادی به همان راحتی که با برنامه‌های تلفن همراه کار می‌کنند بتوانند با بلاک چین تعامل داشته باشند همچنین بر این عقیده است که کاربران نباید هزینه عملکرد‌های کوچک را بدهند و توسعه دهندگان که برای ایجاد خدمات رایگان به انعطاف پذیری نیاز دارند را محدود نکنند.

هدف نهایی این پروژه این است که باید از بلاک چین به عنوان اینترنت برخورد بشود که کاربران هزینه‌ای برای استفاده از اینترنت نمی‌دهند. این پروژه برای حل مشکلات بلاک چین‌های امروزی فناوری بلاک چین را با رایانش ابری ترکیب می‌کند. در این بلاک‌چین مردم عادی و توسعه دهندگانی که فعالیت خود را آغاز کنند پاداش می‌گیرند. همچنین توسعه دهندگان امروزی برای استفاده از هر بلاکچین باید زبان خاص همان بلاک چین را فرا بگیرند در حالی که در این شبکه با استفاده از قابلیت BLOCKLET که یک پروتکل است می‌توان با هر زبانی هر پلتفرمی را که‌خواستند پیاده سازی نمایند. BLOCKLET یک جزء معماری محاسباتی بدون سرور برای اجرای انواع مختلف برنامه‌هاست که از آن برای ایجاد و تولید قرارداد هوشمند، اوراکل، مدیریت منابع و دارایی‌ها و منطق تجاری خارج از زنجیره استفاده می‌شود و از طریق پروتکل زنجیره باز با سایر شبکه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و حتی می‌تواند با الگوریتم اجماع مبتنی بر الگورند تنظیم بشود.

این بلاک چین ویژگی‌های منحصر به فردی در اختیار برنامه نویسان قرار می‌دهد که از سنگینی کار آنها بسیار می‌کاهد.

توکنومتری:

توکن و پروژه با نماد ABT به طور کلی ۱۸۶ میلیون واحد از آنها وجود دارد که ۹۸ میلیون واحد از آن آزاد شده و با مارکت کپی در حدود ۱۵ میلیون دلار از صرافی‌های هیوبی و هات بیت با قیمت حدودی ٠.١۶ قابل خرید و فروش است.

تیم:

موسس این پروژه شخصی به نام رابرت مائو می‌باشد که به مدت دو سال در WTIA فعالیت داشته و برای شرکت W3C به مدت ۱۱ سال کار می‌کرده. همچنین شرکتی را به نام PIXO MOBILE تاسیس کرده که ۴ سال فعالیت آن ادامه داشته.
این شخص در شرکت مایکروسافت به عنوان محقق و مهندس نرم‌افزار به مدت ۷ سال فعالیت کرده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.