پروژه DEXLAB چیست؟

پروژه DEXLAB چیست؟

پروژه DEXLAB چیست؟

مروری بر پروژه DEXLAB

پروژه DEXLAB یک صرافی غیر متمرکز است که بر بستر بلاکچین سولانا قرار گرفته و موجب می‌شود که پروژه‌ها و توکن آنها لیست بشوند. پروژه‌های مختلف با کمک این پروژه میتوانند برای خودشان سرمایه جذب کنند یعنی هعلاوه بر کمک به جذب سرمایه برای پروژه‌های متعدد، بستر را برای معامله توکن‌ها فراهم کرده‌اند. از دیگر ویژگی‌هایش این است که جزء معدود صرافی‌های غیر متمرکز است که اردر بوک دارد.

این پلتفرم همانند یونی سواپ اجازه می‌دهد تا هر کسی توکن پروژه‌اش را لیست نمایند. همچنین این امکان را فراهم کرده که معامله‌گران بتوانند نمودار کوین‌ها و توکن‌ها را بر روی وب سایت تریدینگ ویو ببینند حتی هنگام معامله کردن بتوانند حدود خریداری‌شده را مشخص نمایند یعنی اردر قرار بدهند و اینکه یک API خوب برای سریع‌تر شدن عملکرد معامله را دارد. نکته منفی این پروژه آن است که قابلیت کراس چین ندارد یعنی نمی تواند با بلاک‌چین‌های دیگر ارتباط برقرار نمایید و همین امر منجر می‌شود نتواند پروژه‌هایی که مثلاً بر روی بلاکچین پلکادات فعالیت می‌کنند را به سمت خود جذب کند امروزه کراس‌چین بودن یکی از قابلیت‌های بسیار مهم برای پروژه‌ها است که علاوه بر معروفیت منجر به افزایش کاربرد توکن و افزایش قیمت آن خواهد شد.

توکنومتری :
تعداد کل توکن‌های این پروژه یک میلیارد عدد است که با نماد DXL عرضه اولیه آن و فروش عمومی آن کماکان انجام نشده و در آینده‌ای نزدیک عرضه اولیه آن صورت می‌گیرد.


نحوه توزیع توکن‌ها به شرح زیر است :
۱. جوایز : ۱۹.۵ درصد : ۳ماه قفل و بعد از آن شروع به آزاد سازی.

۲. جامعه و تبلیغات : ١۵ درصد : ۲ سال قفل.

۳. توسعه دهندگان : ۱۵ درصد : ۳ ماه قفل.

۴. اکوسیستم : ١۵ درصد : مثل قبلی.

۵. نقدینگی : ۱۰ درصد.

۶. تیم : ۱۰ درصد : یک سال قفل.

۷. مشاوران : ۴ درصد : مثل قبلی.

۸. فروش استراتژیک: ۵.۵ درصد : ۱۵ درصد در هنگام فروش عمومی و باقی آن در انتهای هر فصل به مقدار ۱۰ درصد آزاد می گردد.

۹. پیش فروش : ۴ درصد : مثل قبلی.

۱۰. عرضه اولیه : ٢ درصد.

متاسفانه اطلاعاتی پیرامون اعضای تشکیل دهنده تیم این پروژه بدست نیامد،اما با توجه به شرکت‌های سرمایه گذاری خوبی که بر این پروژه نظارت میکنند تا حدود بسیار زیادی می‌توان از عدم کلاهبرداری بودن ان مطمن بود.

 

✅ نام شرکت‌های سرمایه گذار بر این پروژه در عکس بالا آمده.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.