پروژه Gamyfi چیست؟

پروژه Gamyfi چیست؟

پروژه Gamyfi چیست؟

مروری بر پروژه Gamyfi

 این پروژه که بر بستر بلاکچین پولکادات به وجود آمده است و به صورت کراسچین با سایر بلاکچین‌ها در ارتباط می‌باشد انواع فعالیت‌های مجازی را در خود جا داده است. فعالیت‌هایی مثل شرطبندی بر سر مسابقات مجازی و واقعی و ESPORT و قرعه‌کشی و بازی‌های PVP و بازار NFT است.

کلمه PVP مخفف عبارت PLAYER VS PLAYER است که به موجب آن دو بازیکن با هم مسابقه می‌دهند. خواه گلف در دنیای مجازی باشد خواه مسابقه اکشن. هدف این پروژه این است که یک پلتفرم جهانی باشد که در آن کاربران بتوانند به واسطه بازی‌ها با هم به صورت عادلانه از هر نقطه جهان مسابقه بدهند.

در این پلتفرم کاربران به یک گروه مسابقه می‌پیوندند و اعضای تیم نهایی از میان آنها برای مسابقه انتخاب می‌شوند. اعضای تیم با توجه به عملکردشان امتیاز کسب می‌کنند و باعث افزایش رتبه آنها می‌شود و در نهایت هر تیم و هر کس بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده جایزه می‌شود. کاربرانی که در بخش شرطبندی فعالیت می‌کنند می‌توانند بر انواع مسابقات، انتخابات، قیمت سهام و ارز فعالیت کنند. برای کاربرانی که دربخش قرعه کشی شرکت می‌کنند این پروژه قرارداد هوشمند غیرمتمرکز را به وجود آورده که کاربران ابتدا تعدادی توکن بومی این پروژه یعنی GFX را در یک زمان مشخص به آدرسی مشخص واریز می‌کنند. قرارداد هوشمند به طور کاملا منصفانه یک شخص را به عنوان پیروز انتخاب می‌کنند و تمام توکن‌ها به آن شخص پیروز تعلق می‌گیرد.

نکات مهم که در این پروژه وجود دارد این است که ۵۱ درصد از تمام کارمزد‌ها بین تمامی استیک کنندگان توکن این پلتفرم تقسیم می‌شود. همچنین این پلتفرم تمامی اعمال و انتخاب‌های کاربران را ضبط می‌کند تا تمامی کارها و داوری‌ها منصفانه انجام بشود. نکته دیگر اینکه فی یا کارمزد خرید و فروش NFT زیر یک دلار است.

توکنومتری :
توکن این پروژه GFX نام دارد و در صرافی HOO و HOTBIT قابل خرید و فروش می‌باشد که نیازی به احراز هویت ندارد. تعداد کل توکن های این پروژه ۱۰ میلیون عدد است که برای مواردی چون پرداخت در لاتاری و شرکت در ESPORT و گرفتن پاداش و غیر استفاده می‌شود. همچنین دارندگان این توکن می‌توانند بعضی از بازی‌ها را به طور رایگان تجربه کنند.

توزیع توکن‌ها به شکل زیر است :

۱. پاداش اکوسیستم :
دو میلیون عدد که هیچ چیزی از آن آزاد نشده ولی هر سه ماه ۱۲/۵ درصد آن آزاد می‌شود.

۲. نقدینگی :
دو میلیون که ۲۵ درصد آن آزاد شده و هر فصل از سال ۲۵ درصد دیگر آزاد می‌شوند

۳. فروش توکن : دو میلیون که ۱۸ درصد آن آزاد شده و باقی آن در ٩ الی ۱۸ ماه آزاد می‌شود.

۴. تعدادی به اندازه ١/۵ میلیون آن به عنوان توکن حکومتی آزاد شده است.

۵.ایردراپ :
١ میلیون عدد که ۵ درصد آن آزاد شده و هر فصل ۵ درصد آزاد می‌شود.

۶. تیم :
١ میلیون که هیچ چیزی از آن آزاد نشده و هر فصل ۲۰ درصد آن آزاد می‌شود.

۷. مشاوران :
نیم میلیون : هیچ مقداری آزاد نشده و هر فصل ۲۰ درصد آن آزاد می‌شود.
نکته: فروش توکن ها که در IDOها رخ داد با قیمت ۰.۵ دلار و یا ۱ دلار بوده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.