پروژه MOMA چیست؟

پروژه MOMA چیست؟

پروژه MOMA چیست؟

پروژه MOMA یک کارخانه قرارداد هوشمند برای ایجاد و مدیریت استخرهای وام فراهم می‌کند.
با استفاده از امکانات پروژه هر شخصی می‌تواند یک مجموعه وام‌دهی خود مدیریت شده ایجاد کند و کنترل ریسک و مدیریت نرخ بهره با تنظیم انواع دارایی‌های رمزنگاری شده و سایر پارامترهای پشتیبانی شده توسط استخرهای وام قابل ایجاد شدن است.
هر استخر وام بنا بر نیازها و انگیزه‌های متفاوت سازندگان از ارزهای رمزنگاری شده مختلفی پشتیبانی می‌کند.
در نتیجه هر یک از استخرها به صورت مستقل عمل می‌نماید.

تنوع دارایی‌های دیجیتال پشتیبانی شده توسط بازار امکان وام‌ دهی این پروژه را افزایش می‌دهد. نکته جالب این است که هر استخر نقدینگی که ایجاد بشود از سیستم‌های قرارداد هوشمند دو پروژه AAVE و COMPOND پشتیبانی می‌کند یعنی با هم سازگار هستند برای همین است که آن را کارخانه‌ای از قراردادهای هوشمند نامیده‌اند.
هر استخر وام خطرهایی هم دارد که در این پروژه هر اتفاقی برای یک استخر بیافتد سایر استخرهای آسیبی نمی‌بیند.
این پروژه برای مقابله با عوامل خطرهای ناشناخته مکانیزم جدیدی به نام WHISTLEBLOWER را ایجاد کرده که برای ارزیابی و شناسایی خطرات به صورت غیرمتمرکز و خودمختار عمل می‌کند که البته به علت طولانی بودن نحوه عملکرد این پروژه و توضیحات آن از حوصله این مقاله خارج است.

توکنومتری :

تعداد کل توکن‌های این پروژه ۱۰۰ میلیون عدد می‌باشد که آنها را می‌توان بانماد MOMAT از دو صرافی MXC و HOTBIT ( فعلا بدون نیاز به احراز هویت) خریداری کرد.
از توکن این پروژه به عنوان توکن حاکمیتی برای تغییر آینده و مسیر پروژه و همچنین به عنوان مشوق به افرادی که این توکن را استیک نمایند یا ذخیره کنند ارائه می‌شود که یا سود به آنها تعلق می‌گیرد یا قسمتی از کارمزد را با آنها می‌پردازند.
از دیگر کاربردهای این پروژه امتیاز می‌باشد که به موجب آن دارندگان این توکن می‌توانند از امتیاز‌های خاصی هنگام گرفتن وام و سایر مواردبهره‌مند بشوند.
نحوه تقسیم توکن‌های این پروژه به شرح زیر است :

۱. جامعه : ۵۰ درصد.

۲. ذخیره : ۹۹ درصد.

۳. توسعه‌دهندگان : ۸ درصد.

۴. مشاوران و تیم : ۱۳ درصد.

۵. پیش فروش : ۲۰ درصد.

✅ نکته:
متاسفانه هیچ گونه اطلاعات لازم و کافی پیرامون اعضای پشتیبانی کننده و سازنده این پروژه به دست نیامد اما با توجه به شرکت‌هایی که بر روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند ( که عکس آنها را در بالا ملاحضه می‌کنید) می‌شود تا حدود بسیار زیادی از کلاهبرداری بودن و اسکم بودن این پروژه صرف نظر کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.