پروژه NEAR چیست؟

پروژه NEAR چیست؟

پروژه NEAR چیست؟

پروژه NEAR شبکه بلاکچینی و خاص خودش را دارد که به منظور حل مشکلات مقیاس پذیری و قابلیت استفاده سایر پروتکل‌ها طراحی شده. کوین پروژه در ۳ موضوع کاربرد دارد. هم به عنوان کوین حاکمیتی عمل میکنید هم به عنوان کوین کاربردی یا یوتیلیتی است که در برنامه‌ها غیرمتمرکز استفاده می‌شود و هم به عنوان کوین پرداختی یا پرایوسی که برای پرداخت تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

همچنین افراد می‌توانند با وام دادن این کوین به افراد دیگر مثل اعتبارسنج‌ها سود دریافت کنند. اعتبارسنج‌ها یا ولیدیتورها کسانی هستند که تراکنش را تایید می‌نمایند. بر این بلاکچین هر برنامه‌ای را می‌توان ساخت و مختص به دسته از پروژه‌ها مثل دیفای یا NFT نیست. از مزایاهای این شبکه بلاکچینی در مقایسه با اتریوم کارمزد کمتر و ۷۰ برابر بودن سرعت تولید وبلاک‌ها می‌باشد.

این پروژه بخشی را ایجاد کرده که با هسته اصلی اتریوم یعنی EVM کاملا ارتباط دارد و همچنین فضایی را مشخص و ایجاد کرده که پروژه‌های موجود در اتریوم خیلی راحت بتوانند به سمت بلاک چین NEAR حرکت کنند و از امکانات بلاکچین استفاده کنند.
همچنین از زبان سالیدیتی استفاده می‌کند که زبان برنامه نویسی اتریوم می‌باشد. این پروژه و تیمش دید گاه خیلی خوبی نسبت به افراد مختلف جامعه و ایده‌هایشان دارد.
بنابراین به آنها اجازه می‌دهد تا در پیشرفت پروژه سهم داشته باشند و در صورت داشتن ایده بسیار عالی حمایت می‌شوند. در عکس بالا شما بخش زیادی از اکوسیستم بلاک چین NEAR را ملاحظه می‌کنید.

توکنومتری:
تعداد کل کوین‌های این پروژه یک میلیارد واحد است که از میانگین تعداد کوین‌ها نسبت به سایر بلاکچین‌ها بیشتر می‌باشد و با مارکت کپی در حدود یک میلیارد و ۳۵۷ میلیون دلاری انتظار حرکتهای شارپ به قیمتی بسیار کمی وجود دارد. البته از این تعداد یک میلیارد واحد که با نام NEAR وجود دارد در حدود ۴۲۷ میلیون واحد آن آزاد شده و می‌توان آنرا از صرافی‌های بایننس و کوکوین و هیوبی و بیلاکسی و MXC خریداری کرد.

تیم:
مدیر و موسس این پروژه شخصی به نام الکساندر سیکی‌دانوف است که به مدت ۵ سال برای شرکت بزرگ MEMSQL به عنوان سرپرست توسعه‌دهندگان نرم افزار و یا مدیر مهندسان فعالیت داشته.
همچنین سابقه فعالیت برای مایکروسافت را به مدت دو سال در کارنامه‌اش دارد.
این شخص در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۵ مدال برنز و طلای مسابقات ICPC برنده شده است. مسابقات ICPC بین المللی است که برنامه نویسان دانشجواز سرتاسر جهان در آن شرکت می‌کنند.

شخص بعدی ایلیا پلوسخین است که به عنوان مدیر مهندسان برای گوگل فعالیت می‌کرده و مدیریت تیم در حوزه دیپ لرنینگ و زبان طبیعی فعالیت داشته همچنین به عنوان مهندس نرم افزار برای شرکت SALFOED فعالیت می‌کرده است.

✅ نام شرکت‌های سرمایه گذار بر این پروژه در عکس بالا آمده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.