پروژه NERVOS چیست؟

پروژه NERVOS چیست؟

پروژه NERVOS چیست؟

پروژه NERVOS شبکه بلاکچینی خاص خودش را دارد. تغییر اساسی که نسبت به سایرین در این شبکه دیده می‌شود این است که هر پروتکلی که ایجاد می‌شود در جا به سایر پروتکل‌ها بصورت خودکار متصل می‌شود. علاوه بر پروتکلها اپلیکیشن‌های غیر متمرکز یا Dapp ها هم می‌توانند بر روی این پروژه فعالیت کنند و به طور مستقیم و در لحظه به سایر پروتکل‌ها و اپلیکیشن غیر تمرکز متصل باشد.

الگوریتم اثبات و تایید تراکنش‌ها بر اساس اثبات کار یا POW می‌باشد.
کوین این پروژه CKB نام دارد و طوری طراحی شده که برای مدیریت ارزش و منابع استفاده شود که مثل تمامی بلاک‌چین‌های دیگر از آن به عنوان کارمزد، استفاده در قراردادهای هوشمند، راه اندازی پروژه و سایر موارد مصرف می‌شود. قاعدتاً هرچقدر پروژه‌های بیشتری بر این شبکه بلاکچینی فعال شده باشند میزان استفاده از کوین بالاتر رفته و قیمت به مرور افزایش می‌یابد.

این پروژه ۲ نکته منفی بزرگ دارد اولی الگوریتم اثبات کار است که به علت مشکلات متعدد در بلاکچین‌های دیگر، دیگر از این الگوریتم استفاده نمی‌گردد و اکنون الگوریتم‌های جدیدی برای تایید تراکنش‌ها به وجود آمده‌ و استفاده از تکنولوژی‌های قدیمی نکته منفی آن است. نکته بعدی تعداد کوین‌هایش است که نزدیک به ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون واحد می‌رسد و فوق العاده تصویر منفی ایجاد می‌کند.

توکنومتری :
همان گونه که بیان شد تعداد کل توکن‌ها ۳٣ میلیارد و ۶۰۰ میلیون واحد است که با نماد CKB از صرافی بایننس و کوکوین و هیوبی قابل خرید می‌باشد.

تیم :
موسس پروژه جان ژایی نام دارد که پیش از تاسیس این پروژه موسس CRYPTAPE و ETHFANS بوده و همچنین برای اتریوم به عنوان محقق و توسعه دهنده فعالیت می‌کرده است.
این شخص برای IVTRIDEA به عنوان مهندس ارشد کار می‌کرده و مدت چهار سال برای THE PLANT در سمت‌های مختلف و برای TRLOGY SOFTWARE در سمت تحلیلگر نرم افزار فعالیت داشته.

شخص بعدی کوین دانگ نام دارد که موسس LAUNCH SCHOOL و TEAHOURFM بوده برای مدت ۹ سال در دو سمت مختلف برای شرکت بزرگ IBM کار می‌کرده است.

شخص سوم این پروژه دنیل ال وی می‌باشد که موسسه IMTOKEN و BAOQUAN و به عنوان CTI برای YUNBI فعالیت داشته است.
این شخص به عنوان مهندس ارشد برای INTRIDEA و مهندس نرم افزار ELC و RED DIGITAL فعالیت کرده است.

 

✅ نام شرکت‌های سرمایه گذار بر این پروژه در عکس بالا آمده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.