پروژه ORAKURU چیست؟

پروژه ORAKURU چیست؟

پروژه ORAKURU چیست؟

پروژه ORAKURU بر روی بایننس اسمارت چین فعالیت خود را آغاز کرده است و به عنوان یک اوراکل عمل می‌کند. اوراکل‌ها دسته‌ای از پروژه‌های ارزهای دیجیتال هستند که وظیفه آنها انتقال دیتا از جهان واقعی به بلاکچین و برعکس می‌باشد. برنامه‌های غیر متمرکز زیادی هستند که برای انجام عملکرد خودشان بر روی بلاکچین باید به دنیای واقعی و دیتاهای آن دسترسی داشته باشند.

انتخاب بایننس اسمارتچین به عنوان بلاکچین بومی انتخاب خوبی بوده است چون مقیاس پذیری بیشتر و کارمزد کمتری نسبت به اتریوم دارد. این نوع اوراکل هدفش آن است که کاملاً تحت کنترل جامعه کاربری آن باشد و توکن آن به نام ORK به عنوان یک توکن گاورنس یا حاکمیتی هم عمل می‌کند از طرفی و هر کس که مقدار مشخصی از این توکن را ذخیره کند می‌تواند به عنوان اعتبارسنج برای این پروژه فعالیت کند و در ازای کار درستی که می‌کند پول دریافت کنند که البته یکی از شرایط آن اتصال به اینترنت است که نیازمند به اینترنت قوی می‌باشد. یکی از نکته‌های خوبی که این اوراکل دارد این است که افرادی که از این اوراکل استفاده می‌کنند می‌توانند دقیقا مشخص کنند که اعتبار سنج‌ها از کدام وبسایت یا منبع، اطلاعات را بگیرند و به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز منتقل کنند.

توکنومتری :
تعداد کل توکن‌های این پروژه ۴۵.٨٠٠ میلیون عدد است که با نماد ORK می‌توان از صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ خریداری کرد. توکن این پروژه هم به عنوان توکن حاکمیتی و هم به عنوان پاداش یا تنبیه برای اعتبارسنج‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین پروژه‌هایی که از این اوراکل استفاده می‌کنند می‌توانند کارمزد خودشان را با این توکن بپردازند. نحوه توزیع توکن‌های این پروژه به شرح زیر می‌باشد :

۱. فروش عمومی ۳۵.۴۵ درصد.

۲. نقدینگی ۲۴.٠١ درصد.

۳. تبلیغات ۱۳.۱ درصد.

۴. تیم ۱۰.۹١ درصد.

۵. شریکان ۱۰.٩١

۶. مشاوران ۴.۳۷ درصد.

۷. صرافی غیرمتمرکز ۱.۲۵ درصد.

آنچه که در وبسایت این پروژه آمده است تصمیم موسسان و تیم این پروژه آن است که هویتشان نامعلوم و نامشخص باقی بماند و هیچگونه سابقه کاری یا هویتی از آنها مشخص نشده. اما با توجه به شرکت‌های سرمایه گذار بر این پروژه می‌توان فهمید که احتمال اسکم یا کلاهبرداری بودن این پروژه بسیار بسیار کم است.

 نام و لگو شرکت‌های سرمایه‌گذار بر روی این پروژه در عکس بالا آمده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.