پروژه Raze NetWork چیست ؟

پروژه Raze NetWork چیست ؟

پروژه Raze NetWork چیست ؟

پروژه RAZE یک پروتکل لایه دوم است که حریم خصوصی پرداخت بین زنجیره‌ای را برای کل دیفای‌ها در اکوسیستم پولکادت فراهم می‌کند و چون این پروژه به صورت کراس‌چین هم عمل می‌کند قابلیت فعالیت در اتریوم را نیز دارا است. این شبکه برای ناشناس بودن از ZKsnark استفاده می‌کند.

برای این پروتکل سه مرحله برای فعالیت تعبیه شده است ‌:
۱. مرحله MINT : تابع مینت هر توکن را به نسخه‌ی ناشناس تبدیل می‌کند.
۲. مرحله REDEEN : تابع ردیم توکن ناشناس را به شکل اصلی خودش بازمی‌گرداند.
۳. مرحله TRANSFER : این مرحله سبب می‌شود که انتقال توکن به صورت ناشناس صورت بگیرد که به موجب آن ناشناس بودن فرستنده و گیرنده و مبلغ اتفاق می‌افتد.

این پروژه ویژگی‌های خاصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد ویژگی‌هایی مثل :

۱. تراکنش‌های خصوصی : که به‌موجبش تمامی تراکنش‌ها بین گیرنده و فرستنده محرمانه خواهد بود.

۲. پل پنهانی دیفای : کاربران می‌توانند تاریخچه ترید و معاملات خود را پنهان نمایند زیرا با تمامی محصولات دنیای دیفای سازگار است، با اکوسیستم‌هایی مانند،
AAVE/COMPOUND/COSMOS.

۳. استخراج ناشناس : افرادی که از راهی که این پروژه مشخص کرده است توکن این پروژه را به دست می‌آورند همیشه ناشناس باقی خواهند ماند.

 توکنومتری : تعداد کل توکن‌های این پروژه ۱۲۰ میلیون عدد است که از صرافی BILAXY با جفت اتریوم قابل خرید می‌باشد و نیازی به احراز هویت ندارد. در زیر تقسیم‌بندی توکن‌ها خدمتتان توضیح داده شده است :

۱. فروش خصوصی ۱ : ۶ درصد : ١٠ درصد آن آزاد شده و هر ماه بخشی از آن آزاد می‌شود تا ۹ ماه و از ماه بعد از لیست شدن آزاد سازی آغاز می‌شود .

۲. فروش خصوصی ۲: ۱۴ درصد : ١٢.۵ درصد همان ابتدا آزاد شده و باقی آن در طی ۹ ماه و شروع به آزادسازی از یک ماه پس از تاریخ عرضه است.

۳. فروش عمومی : ۳.۵ درصد : ۱۰۰ درصد آن آزاد شده است.

۴. پاداش نقدینگی : ۴۰ درصد : ١٠ درصد آن برای صرافی‌ها در نظر گرفته شده و باقی آن برای جایزه افراد تامین کننده نقدینگی.

۵. ذخیره : ۱۵ درصد : ۱۵ درصد آن آزاد شده و هر ماه تا ۲۴ ماه آزادسازی دارد.

۶. خزانه : ٨.۵ درصد : چیزی آزاد نشده و برای افرادی است که می خواهند در جامعه پروژه شرکت کنند.

۷. تیم : ۱۰ درصد : هیچی آزاد نشده تا ۹ ماه بعد از لیست شدن.شروع آزادسازی تا ۱۲ ماه بعد از لیست شدن ادامه دارد.

۸. مشاوران : ٣ درصد : هیچی آزاد نشده و تا سه ماه قفل است و بعد از سه ماه آزاد سازی تا ۹ ماه بعد رخ می‌دهد.

 برخی از اعضای پروژه :
مشاوره این پروژه جاستین نام دارد که از چهار سال پیش یک بازاریاب و یک فعال در صنعت رمزنگاری بوده و برای چندین پروژه چند میلیارد دلاری در حوزه دیفای فعالیت کرده است. شخص دیگر دیلین دودنی نام دارد که موسس هاربر dao بوده.همچنین به عنوان مدیر ارشد BEAM و رئیس رشد ADEX فعالیت داشته است. این شخص هم اکنون مدیر عامل پروژه KYLIN که اوراکل پولکادات است می‌باشد. شخص بعدی این پروژه گرام ون نام دارد که به عنوان رئیس سابق بازاریابی پروژه هارمونی بوده است و به عنوان مشاور با بسیاری از پروژه‌های دیفای و NFT فعالیت کرده است. این شخص روابط بسیار نزدیکی با بانک JPMORGAN داشته و مشاور مدیریتی DELOITTE بوده و رابطه نزدیکی با حوزه‌های فعال بلاکچینی در کشورهای کره چین کانادا ایالات متحده را داشته و دارد.

لیست شریکان و سرمایه‌گذاران درادامه قابل مشاهده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.