پروژه SOLANA چیست ؟

پروژه SOLANA چیست ؟

پروژه SOLANA چیست ؟

شخص اول پروژه بلاکچین سولانا آناتولی یاکونکو نام دارد که مدیر عامل شرکت و خالق بلاچین می‌باشد. این شخص قبلاً توسعه سیستم‌عامل‌های کوالام و سیستم‌های غیر متمرکز در دراپ‌باکس را نیز برعهده داشته. هم اکنون این شخص در حال توسعه فناوری‌ای است که به موجب آن امکان VR/AR در تلفن‌های کوالام فراهم می‌شود. شخص دوم این پروژه گرگ جرالد نام دارد که برای سیستم عامل BREW ارتباط دوطرفه RPC بین C و LUA ایجاد کرده و این کشف به راه اندازی BACKMEN کمک نموده است.
شخص سوم راج گوجا نام دارد که در آزمایشگاه SOLANA عملیات محصول و امور مالی را رهبری می‌کند و تجربه ۱۰ ساله مدیریت محصول و امور مالی را در کارنامه خود دارد.

پروژه SOLANA بلاکچین خاص خودش را دارد و بر اساس الگوریتم اجماع POH فعالیت می‌کند که گواه اثبات تاریخ نامیده می‌شود و مدرکی برای تایید ترتیب و زمان است. این شبکه از عملیات رمزنگاری پشتیبانی می‌کند که به خاطر آن نمی‌توان خروجی را از روی ورودی پیش‌بینی کرد. همچنین پروژه از POS یا اثبات انجام کار برای تامین قدرت و امنیت شبکه خود استفاده می‌کنند اما راه حل اصلی شبکه همان POH است. با استفاده از الگوریتم POS اعتبارسنج‌ها تراکنش‌های روی شبکه را بررسی می‌کنند و تایید می‌نمایند این افراد بر اساس تعداد کوینی که ذخیره کردند انتخاب می‌شوند و هر چقدر بیشتر باشد شانس بیشتری برای اعتبارسنج شدن دارند.

توکنومتری : کوین این پروژه SOL نام دارد و ارز بومی شبکه حساب می‌شود و برای مواردی مثل کارمزد تراکنش‌ها، استیکینگ، پاداش و حاکمیت استفاده می‌شود. تعداد کل کوین‌های این پروژه ۴۸۹ میلیون عدد است که چیزی در حدود ۲۷۰ میلیون عدد آن آزاد شده یعنی تقریباً ۵۰ درصد آن و از صرافی بایننس قابل خرید می‌باشد. در عکس بالا می‌توانید نحوه آزادسازی کوین‌های باقی مانده را مشاهده بفرمایید. همچینین پروژه هایی که از این بلاکچین استفاده می‌کنند و جزئی از اکوسیستم این شبکه هستند توسط گروه COIN98 ایجاد شده است که در بالا می‌توانید آن را مشاهده کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.